نیاز شدید بازار کار کانادا به متخصصین آی تی

نیاز شدید بازار کار کانادا به متخصصین آی تی

 یک گروه از کارشناسان صنعتی در خصوص تأثیر ناخوشایند کمبود نیروی متخصص IT بر اقتصاد کانادا هشدار داد.
این گزارش تأکید می کند که باید حداقل 58،000 شغل جدید در حوزه صنعتی برای سال آینده و 90،000 مورد دیگر برای سه تا پنج سال آینده ایجاد گردد.
کمبود نیروی کار ممکن است در حدود 10.6 میلیارد دلار ضرر برای اقتصاد کشور به دنبال داشته باشد.
این گزارش همچنین حاکیست، دانش آموختگان رشته های رایانه به شدت در حال کاهش است و پذیرش دانشجوی یارانه در مقطع کارشناسی از سال 2002 تاکنون ، 50 درصد افت داشته است.
Phil Sorgen رییس مایکروسافت کانادا در این باره اظهار داشت، تعداد فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادایی تنها کفاف یک شغل از هر پنج شغل ایجاد شده را می دهد.
شرکت مایکروسافت کانادا همانند بسیاری دیگر از شرکت های تکنولوژی ، به دنبال یافتن نیروی متخصص IT از سراسر جهان هستند.
در همین رابطه، ماه گذشته شرکت مخابراتی Bell ، گروهی متشکل از 24 شرکت بزرگ صنعتی را که همه آنها از کمبود نیروی کارشناس IT رنج می برند دور هم جمع کرد.
این گروه خواستار ایجاد تغییر در مقررات پذیرش مهاجر برای جذب آسانتر متخصصین IT شدند.
گروه مذکور همچنین ضمن برقراری ارتباط با مدارس و دانشگاه ها ، از آنان خواستند جایگاه کارشناسان IT را برای دانش آموزان تبیین کنند تا آنان علاقه بیشتری برای تحصیل در این رشته بیابند.
از سوی دیگر ، شرکت Bell در حال برنامه ریزی بر روی طرحی است که بتواند متقاضیان بین المللی کار در آن شرکت را با سرعت بیشتری جذب نماید.

babaktoronto - کانادا - تورنتو
علاوه بر این در تمامی مشاغل از کمبود نیروی انسانی رنج میبرد در اینجا اگر شنیدید که کسی بیکار است بدانید که ادم تنبلی است و به دنبال پول بی زحمت میگردد که این هم محال است. من دوست دارم هرچه سریعتر روز قیامت را ببینم که خدا چه معامله ای با این کاناداییها میکند و جایشان کجاست و همچنین نظام اخوندی و اخوندها که نه تنها چند میلیون بیکار در ایران دارند بلکه دیوار خانه مردم را هم بر سرشان خراب میکنند.
یکشنبه 14 بهمن 1386

ADAD - کانادا - تورنتو
babaktoronto - کانادا - تورنتو
عزیز جان چقدر حرف میزنی تو خودت مثل اینکه کارو زنگی نداری که توهر صفحه ای نظر دادی. بینم زن و بچه نداری؟
همه حرفات هم اشتباه چه اصرای داری توهر زمینه ایی نظر بدی
یکشنبه 14 بهمن 1386

mahan5 - کانادا - تورنتو
آقا بابک !! میشه بگین شما چه تخصصی داشتید و بعد از اومدن به کانادا چند ماه به دنبال کار بودین و بالاخره هم شغل شریف فعلی شما چیه ؟
یکشنبه 14 بهمن 1386

katayoon - المان - المان
خوب از ایران و هند و پاکستان بدوزدن مگه تا به حال چیکار میکردند!!!
یکشنبه 14 بهمن 1386

babaktoronto - کانادا - تورنتو
اداد عزیز جان: مامانم بچه که بودم تخم کفتر زیاد بهم داده که بخورم اخه همسایمون کفتر زیاد داشت برای همینه که به قول تو حرف زیاد میزنم هالا میشه بگی کجای حرفام اشتباه بوده؟ مستدل صحبت کن تا ببینم چی میگی لطفا مثل این طرفدارای نظام اخوندی کلی گویی نکن ضمنا تو چه حرفی برای گفتن داری من مخلصت هم هستم که حرف حق را بشنوم. اما اگر چیزی برای گفتن نداری بگذار انهایی که در رثای میهن عزیزمون ایران خواهان ذکر مصیبتی هستند تا شاید گوش شنوایی پیدا شود بگذار حرفشان را بزنند تا شاید در دل سیاه نظام حاکمه اثر کند که گویا داره اثر هم میکنه چون امروز در تلویزیون فریب و دغل جام جم رژیم در برنامه ای تحت عنوان دستاورد انقلاب57 دیدم که خانم معصومه ابتکار معاون سابق خاتمی و عضو فعلی شورای شهر تهران به نارسایهای انقلاب و عدم موفقیت در دستیابی به اهدافش در طول مدت 28 ساله اعتراف کرد که برای من بسیار عجیب و جالب بود حالا اگر بعدا ماستخورشو نگیرن. ماهان جان من در عین اینکه فایلی در سفارت سوریه داشتم به دنبال تزی که برای دانشگاه تورنتو فرستادم به عنوان بورس در این دانشگاه پذیرفته شدم و همان باعث شد که کمتر از 2 سال کار مهاجرتم درست شه و به محض امدن هم در ازمایشگاه یکی از شرکتهای بزرگ هم روی همان پروژه در حال کار هستم و البته در حال تحصیل . من کارم از همان ایران گارانتی بود. راستی رشته من شیمی است. شاید باورتان نشود بخشی از همین کامنتها را در اوقات فراقت در محل کارمینویسم . در هر صورت الان تمامی همکاران و حتی رییس شرکت میداند که قلب من برای ایران میتپد و حاضرم برای اگاهی مردمم و ازادی کشورم هر کاری را بکنم تا انجا که از زندگی خوبی که در اینجا دارم دست بکشم انها امروز به ایران و ایرانی احترام فراوانی قایلند در صورتی که قبلا اینگونه نبودند. دیگر سوالی نبود؟
دوشنبه 15 بهمن 1386

Shir Farhad - کانادا - کانادا
بابک جان اگه میشه توقسمت زنان و زایمان هم نظر بدید تا همه به دانش بیکران شما ایمان بیاورن . ای هلو ای شفتالو ای دایرتالمعارف گویا ای سقراط .... کانادا
دوشنبه 15 بهمن 1386

Shir Farhad - کانادا - کانادا
بابک اگر واقعا رشته تحصیلیت شیمی هست لطف کن فرمول اب رو بگو تا ما بارور کنیم چون اینجا ما با هرکی صحبت کردیم یا باباش خلبان شاه بود یا هم که بچه خیابان فرشته . ضمنا بیچاره اون ملتی که تو می خواهی بهشون اگاهی بدی مشتی تو اگه بیل زن بودی زمین خودتو بیل میزدی تو شدیدا به اگاهی نیاز داری
دوشنبه 15 بهمن 1386

farahani - کانادا - تورنتو
قبلا کسی بو د به اسم مرد خشمگین که شبیه این بابک بوداین دوستمون در ریچموند هیل نشسته وهیچ کاری هم نداره من خودم پیتزا بردم دم خونش تیپ هم نداد!!!:) چه جوری دلش میتپه برای ایران.ضمنا اگر اینجا کسی همچین سمتی داشته باشه نمی تونه اینقدر ازاد باشه که اینقدر تو اینترنت بگرده.ما هم همین جائیم جناب بابک
دوشنبه 15 بهمن 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
بابا چقدر به هم میپرین
دوشنبه 15 بهمن 1386

ADAD - کانادا - تورنتو
babakجان،
من عرض کر
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟