واکنش بحرین به اظهارات فرمانده سپاه: چه کسی موقع جنگ روی حرفش می ماند؟!

واکنش بحرین به اظهارات فرمانده سپاه: چه کسی موقع جنگ روی حرفش می ماند؟!

اظهارات اخیر فرمانده کل سپاه پاسداران ایران در خصوص واکنش تلافی جویانه کشورمان به هرگونه حمله احتمالی آمریکا ، مقامات بحرینی را به پاسخگویی واداشت.

به گزارش  روزنامه بحرینی گلف دیلی نیوز، "عادل المعاوده"، رییس کمیسیون امور خارجی، دفاعی و امنیت ملی پارلمان بحرین سخنان اخیر سردار محمد علی جعفری را مایه دلگرمی خواند و در عین حال گفت: "این اظهارات تضمین هایی به مردم بحرین ارایه می دهد اما در زمان جنگ چه کسی به سخنان خود پایبند خواهد بود؟!"

فرمانده کل سپاه هفته گذشته در گفت و گو با فرانس پرس به مردم کشورهای حاشیه خلیج فارس اطمینان داد: "در صورت حمله آمریکا «تنها» پایگاه های این کشور در خلیج فارس هدف حملات تلافی جویانه تهران قرار خواهد گرفت و مردم منطقه از هرگونه آسیب و گزندی در امان خواهند بود."

المعاوده خاطرنشان کرد: "ما نه به آمریکا اعتماد داریم نه به ایران، اما امیدواریم سردار جعفری راست بگوید."

این مقام بحرینی در عین حال گفت که تصور نمی کند کشورش در هرگونه جنگ میان ایران و آمریکا درگیر شود.
وی در این باره اضافه کرد: "چنانچه جنگ رخ دهد بین ایران و آمریکا خواهد بود و ارتباطی به ما ندارد."

المعاوده اضافه کرد: "اگر ایران از پایگاه آمریکایی مستقر در کشور ما مورد اصابت قرار بگیرد حق دارد که متقابلا پاسخ دهد هرچند که علاقه ای به وقوع آن ندارم."

گفتنی است ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین مستقر است.

رییس کمیسیون امور خارجی پارلمان بحرین همچنین گفت که به دلیل تضعیف سربازان ارتش آمریکا در عراق و افغانستان، انتظار ندارد تهران و واشنگتن در آینده نزدیک با یکدیگر درگیر شوند.
 
بوش رییس جمهوری آمریکا ماه گذشته در سفر به خاورمیانه ادعا کرده بود: "ایران کشور پیشرو حامی تروریسم در جهان است و همه گزینه ها علیه این کشور بر روی میز قرار دارد."

ایران بارها تاکید کرده است به هر تهاجمی به شدت پاسخ خواهد داد .
 
hekayatman - هلند - امستردام
من به شخصه از این مهمونهای ناخونده خوشم نمیاد(اخوندا)ولی دوست دارم اگه جنگی در بگیره ...پدر این عربهای ملخ خور را در بیارن..که یادشون نره(خلیج فارسه)
یکشنبه 14 بهمن 1386

mahan5 - کانادا - تورنتو
والا منم از این آخوندا دل خوشی که ندارم هیچی امیدوارم روزی برسه که پته همه اونهاپی که سر ملت کلاه گذاشتن و اموال این ملت رو به تاراج میبرن روی آب بیفته.
این عربهای ملخ خور هم مطمپن باشین که در آینده نه چندان دور دوباره ملخ خوری شون رو که از اجداد گرامشون به ارث بردن دوباره شروع میکنن چون واقعا چیزی دیگه برای خوردن نخواهند داشت.
یکشنبه 14 بهمن 1386

پری دریائی - ایران - tehran
الهی بمیرم خدا نکنه یه موشکی چیزی به طرف برادران ملخ خورمون پرتاب بشه آخه طفلکی ها چه گناهی کردن .کم از پیر و جوون و زن و بچه ما آخه توی جنگ کشتن ! آخه کم بمب و موشک رو سر ما ریختن!امیدوارم همشون با هم به درک سفلا واصل شن هم این آشغالای عرب پرست و هم اون عربهای عوضی
دوشنبه 15 بهمن 1386

iranppp - آآلمان - دوسلدورف
دوستان اینقدر جوش نزنین.بحرین جزئی از ایرانه.مثل کیش وقشم و خارک که یک نامرد وطنفروش یک وقتی «به خال هندویش» بخشیدش.در جواب این اجاره نشین جناب المعاوده باید گفت:هیچ صاحب خونه ای به ملک خودش «موشک» نمیزنه.
دوشنبه 15 بهمن 1386

aynaza - ایران - تهران
خیلی راحت دارین درمورد جنگ اظهار نظر می کنین !!!!!!!!!!!!!!!! خدا نکنه ... مگه اون همه جوون کم بود ؟؟؟؟ همتون هم می دونین اگه جنگی بشه این مردم بیچاره هستن که له می شن و الا اون مفت خورهای حاکم که از لونه شون بیرون نمی آن....
دوشنبه 15 بهمن 1386

kitaro - ایران - تهران
کسی که باید از جنگ بترسه اخوندان نه ما..ما که همینجوریشم زندگی نمیکنیم فقط زنده ایم..با این همه فشارهای اقتصادی..فقر و فحشا و سگ دو زدن از صبح تا شب و هزارتا دروغ گفتن واسه یه لقمه نون..همه جوونیمون رفت و هدر شد تو این مملکت گل و بلبل..نفت مملکت رو میفروشن با پولش چماق میخرن میزنن تو سرمون یا خرج خودشون و نوکراشون میکنن..دخترامون رو که تو کشورای عربی دارن حراج میکنن..دریای خزر رو باج دادن به روسیه..جزایرو هم میدن به بحرین..تو روز روشن زن و دخترمونو با کتک از تو خیابون میگیرن و کشون کشون میبرن..ما چی داریم که براش نگران باشیم؟؟واقعا خنده داره کار کسایی که میان اینجا کشورای دیگرو محکوم میکنن و لاف وطن وطن میزنن..کدوم وطن؟چی مونده ازش؟؟ چرا باید افتخار کنم به پرتاب یه قابلمه به فضا؟؟وقتی گرسنم و حق اعتراضم ندارم!!!
من و ما یه مشت بی صلا حیتیم از دیدگاه اینا..حالا اینقدر افتخار کنین به کشورتون و به پیشرفتاش و به مردمش و فرهنگشو تاریخش و....تا خسته بشین
مثل من!!!
سه‌شنبه 16 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.