شمار قربانیان موج سرما در افغانستان به ۵۰۰ نفر رسید

شمار قربانیان موج سرما در افغانستان به 500 نفر رسید

براساس تازه ترین خبرها، شمار قربانیان موج سرمای افغانستان از مرز500 نفر گذشته و این در حالی است که با پایان آذوقه مردم؛ دهها هزار نفر با خطر گرسنگی و مرگ رو به رو هستند.

سازمان آلمانی کمک به گرسنگان جهان تأکید کرد: منطقه های شمالی افغانستان از کمبود شدید مواد غذایی و سوختی رنج می برد و به 25 هزار نفر به زودی کمک رسانی خواهد شد.

وزارت عمران و توسعه آلمان هم اعلام داشت: یک میلیون یورو برای مردم درمانده افغانستان در نظر گرفته است.

بارش سنگین ترین برف 20 سال اخیر در غرب و جنوب غربی افغانستان، هفته هاست که ادامه دارد و بسیاری از راهها بسته شده اند. در کنار پتو، کفش و مواد غذایی، به هر خانواده 10 نفری 11 کیلو روغن، هفت کیلو شکر و 45 کیلو آرد نیز کمک می شود.

«کابل» همیشه زمستان استخوان سوزی داشته و امسال برودت هوا تا 21 درجه زیر صفر هم رسیده است. در این شهر کسانی که توانایی مالی دارند، خانه هایشان را با زغال سنگ گرم می کنند.

parviz1 - انگلستان - کترینگ
اونجا هم کسانی از داخل زنگ زدند به اذربایجان و گازش قطع شده.بیچاره ملت چقدر باید چوب کسانی و امریکا را بخورنند!!افغانستان چیزی ندارد و اگر چنین اتفاقی افتاده از بی کفایتی دولت نیست.راجع به ایران خودمون که در سراسر ایران خیلی ها از سرما و فقر و گرسنه گی مردند بنویسید که بهر حال با یک سرما و برف چقدر ملت جان خود را از دست دادند و دولت هم عین خیالش نیست.
دوشنبه 15 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.