دشمن، آرسنال را به صدر بازگرداند

دشمن، آرسنال را به صدر بازگرداند

برباتوف که در رقابتهای مختلف فصل جاری 13 گل برای تاتنهام به ثمر رسانده، از جمله بازیکنانی بود که شایعات متعددی درباره جدا شدن او از تاتنهام در فرصت نقل و انتقالات ماه ژانویه شنیده می شد
برای ششمین بار در فصل جاری رقابتهای لیگ باشگاه های برتر انگلستان، صدرنشین این لیگ تغییر کرد.

در هفته 25 این مسابقات، در استادیوم وایت هارت لین شهر لندن، منچستریونایتد، که تا پیش از مسابقات این هفته بواسطه تفاضل گل بهتر نسبت به آرسنال در صدر جدول قرار داشت، مقابل تاتنهام متوقف شد و آرسنال با پیروزی مقابل منچسترسیتی، دوباره به صدر جدول بازگشت.

در روزی که تاتنهام، رقیب سنتی سرسخت و همشهری آرسنال، مهار بازی را در اختیار داشت، دیمیتار برباتوف، مهاجم بلند قد و اهل بلغارستان، در دقیقه 21 مسابقه در اثر دفع ناقص توپ توسط ادوین ون در سار، دروازه بان منچستریونایتد، مقابل دروازه میهمان صاحب توپ شد و براحتی آنرا درون دروازه منچستریونایتد قرار داد.

بازیکنان منچستریونایتد به خطای هند جرمین جناس در راه رساندن توپ به دروازه این تیم معترض بودند اما مشکل این تیم بسیار بیشتر از گل دریافت کرده بود.

صدرنشین لیگ برتر، در اندازه های تیم "صدرنشین" نبود و بازیکنان آن در مقایسه با استاندارد همیشگی خود، ناهماهنگ عمل می کردند.

در برابر خط دفاعی تاتنهام (تیم یازدهم جدول) به هیچ وجه قابل مقایسه با دیگر مسابقات این تیم در فصل جاری نبود، اما در نهایت در آخرین لحظات مسابقه، یک ضربه کرنر توسط نانی، مهاجم فرانسوی منچستریونایتد و فرصت طلبی محض کارلوس ته‌وز، یک امتیاز مسابقه را به تیم میهمان بازگرداند.

منچستریونایتد برای حفظ صدر جدول به یک پیروزی نیاز داشت، زیرا ساعتی قبل از دیدار با تاتنهام، آرسنال 3 امتیاز از من‌یو پیش افتاده بود.

روز لندنی ها

در نبرد میان تیمهای مستقر در لندن و منچستر، اگر یونایتد عملکردی ضعیف تر از همیشه داشت، سیتی نا امید کننده بود.

منچستر سیتی با وجود اینکه در فصل جاری در زمین خود نباخته بود، اما در هفت بازی اخیر در لیگ باشگاه های برتر انگلستان تنها یک برد کسب کرده بود، و مقابل آرسنال به تنها چیزی که نیاز نداشت، دریافت یک گل زودهنگام بود.

ترکیب ادواردو و آده‌بایور در حملات آرسنال بسیار موثر بوده اند

اما از بخت بد سیتی، دقیقا همین اتفاق رخ داد.

میزبان در پنج دقیقه اول بازی فرصت داشت از آرسنال پیش بیفتد، اما این اتفاق رخ نداد تا در دقیقه 9 مسابقه، آرسنال با پاسهای تک ضرب، توپ را پیش برد، و با فرار باکاری سانگا، مدافع راست آرسنال، توپ به خط عرضی منچستر سیتی برسد.

این مدافع سیاهپوست که چهره اش بواسطه موهای طلایی رنگ کرده و بافته، از دیگر بازیکنان آفریقایی تبار آرسنال متمایز است، با ارسالی بلند، برای امانوئل آده‌بایور مهاجم آرسنال موقعیت ایجاد کرد تا با یک شوت دروازه منچسترسیتی را باز کند.

آرسنال خیلی سریع و در دقیقه 26 توسط ادواردو به گل دوم دست یافت.

منچسترسیتی تنها دو دقیقه بعد اختلاف را به نصف کاهش داد و روحیه ای تازه یافت.

آرسنال کماکان بر بازی مسلط بود و گرچه چندین موقعیت برای افزایش تعداد گلهای زده را از دست داد، اما در نهایت آده‌بایور مهاجم این تیم دو دقیقه مانده به پایان بازی از طریق یک ضد حمله موفق شد گل سوم آرسنال و گل هجدهم خود در فصل جاری در لیگ باشگاه های برتر انگلستان را به ثمر برساند.

در دیگر مسابقات، تیم پورتسموث که با جذب میلان باروش (مهاجم جمهوری چک و بازیکن قرضی از المپیک لیون) و جریمن دفو (از تیم تاتنهام) قوای تهاجمی خود را به شدت افزایش داده است، در خانه، چلسی، تیم سوم جدول را 1-1 متوقف کرد.

ترکیب میلان باروش و جرمین دفو بسیار سریع در خط حمله پورتسموث با هم هماهنگ شدند

دو تیم در نیمه اول عمدتا بخت خود را با شوتهای از راه دور آزمایش کردند اما در نیمه دوم، در دقیقه 55، ثانیه هایی پس از حمله پورتسموث به سمت دروازه چلسی و در شرایطی که بازیکنان پورتسموث بخاطر اعلام نشدن خطای پنالتی به سود آنها، به داور اعتراض می کردند، چلسی به سرعت، یک ضد حمله را تدارک دید و جو کول، بازیکن چلسی با کنترل سینه، توپ را مقابل پای نیکولاس آنلکا انداخت تا این مهاجم فرانسوی اولین گل خود برای چلسی در لیگ برتر را به ثمر برساند.

اما 10 دقیقه بعد، پرتاب بلند توپ توسط دروازه بان پورتسموث و ضربه کوچک باروش، دفو را صاحب توپ کرد تا این تیم اولین امتیاز خود مقابل چلسی در تاریخ برگزاری مسابقات باشگاه های انگلستان تحت عنوان "لیگ باشگاه های برتر" (از سال 1992) را کسب کند.

اورتون، تیم چهارم جدول هم با کسب تساوی بدون گل مقابل بلکبورن، تنها توانست جایگاه خود را در جدول حفظ کند و از اختلاف 10 امتیازی این تیم با چلسی کم نشد.

لیورپول هم با کسب پیروزی 3-0 مقابل تیم نه چندان قدرتمند ساندرلند (با گلهای پیتر کراوچ، فرناندو تورس و استیون جرارد)، توانست با یک بازی کمتر، پس از اورتون در مکان پنجم قرار گیرد.

رده بندی تیمها

1. آرسنال 60 امتیاز از 25 بازی
2. منچستریونایتد 58 امتیاز از 25 بازی
3. چلسی 54 امتیاز از 25 بازی
4. اورتون 44 امتیاز از 25 بازی
5. لیورپول 43 امتیاز از 24 بازی

hussain - بریتانیا - لندن
خوشم میاد ارسنال اگه تصمیم بگیره قهرمان شه ... این کارو حتما می کنه..! دمش گرم! حال کردیم.
یکشنبه 14 بهمن 1386

rabinson - اسراییل - تل اویو
جوجه رو اخر پاییز میشمارن
سه‌شنبه 16 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.