قاتل زوج ثروتمند در یک قدمی چوبه دار

قاتل زوج ثروتمند در یک قدمی چوبه دار
قضات دیوان عالی کشور بر حکم قصاص جوان سارقی که با ورود به منزل یک زوج اصفهانی آنان را به قتل رسانده بود، مهر تایید زدند.

این زن و شوهر ثروتمند که امید و هانیه نام داشتند مهرماه سال گذشته در منزل شان به قتل رسیدند و قاتل 27 ساله ساعتی پس از این جنایت در همان ساختمان بازداشت شد.

صدای دزدگیر

ساعت 5 صبح روز 5 مهرماه سال گذشته اهالی ساختمانی مسکونی در خیابان ملاصدرای اصفهان با صدای دزدگیر همسایه طبقه دوم خود از خواب پریدند و پس از دقایقی که دزدگیر قطع نشد هراسان و مضطرب خود را به مقابل این واحد رساندند و با در باز آن مواجه شدند. حدود یک ساعت بعد صدای لرزان مردی که با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس گرفته بود افسر تجسس کلانتری 16 اصفهان و همکاران او را به خیابان ملاصدرا کشاند و آنان پس از پا گذاشتن به آپارتمان محل حادثه خود را در برابر جنایتی هولناک دیدند. مردی 34 ساله به همراه همسر 27 ساله اش با ضربات متعدد چاقو از پای درآمده بودند و خون تمام خانه را

فرا گرفته بود. قتل چگونه به وقوع پیوسته بود و قاتل چه انگیزه یی از این جنایت خونین داشته است؟ اینها نخستین سوالاتی بود که ذهن ماموران حاضر در محل را به خود معطوف کرد و ساعتی بعد همزمان با حضور بازپرس قنبری - بازپرس ویژه قتل اصفهان- کارآگاهان به بازرسی دقیق از قربانگاه پرداختند تا به سرنخ هایی از این جنایت دست یابند. هنگام این جست وجوها طناب قرمز رنگی که از پشت بام آویزان شده و تا یکی از پنجره های آپارتمان محل وقوع قتل امتداد داشت توجه پلیس را جلب کرد و آنان در ادامه متوجه شدند در حیاط پشتی ساختمان مردی غریبه خود را پنهان کرده است. این مرد که برای اهالی ساختمان ناشناس بود، مصدوم شده بود و به این خاطر بلافاصله به بیمارستان انتقال یافت و این در حالی بود که کشف دو قبضه چاقو، دستکش مشکی آغشته به خون، قطعه الماسی که برای بریدن شیشه به کار می رود، یک دست لباس کامل و یک جلد شناسنامه از کوله پشتی مرد مجروح علاوه بر فاش کردن هویت این جوان 27 ساله به نام مهدی کارآگاهان را با این فرضیه قوی مواجه کرد که وی قاتل زوج جوان است.

در شرایطی که مهدی تحت الحفظ در بیمارستان بستری بود، پزشکی قانونی گزارشی از نتایج تحقیقات خود پیرامون این جنایت ارائه داد و خاطرنشان کرد امید با بیش از 10 ضربه چاقو و هانیه با 17 ضربه کارد از پای درآمده اند و آثار خون روی چاقوی کشف شده از کوله پشتی مظنون با نمونه خونی مقتولان تطابق دارد. همین مطابقت در لکه های خون روی لباس و کفش مهدی نیز تشخیص داده شده است.

اعلام این نظریه به منزله قطعی شدن فرضیه وقوع جنایت به دست مهدی بود و این جوان پس از گذشت یک ماه با به دست آوردن بهبودی اش تحت بازجویی قرار گرفت. او که چاره یی جز نوشتن حقایق در برگه بازجویی نداشت کشتن امید و همسر جوانش را پذیرفت و انگیزه خود را از این قتل سرقت اعلام کرد.

محاکمه

پس از اتهام مراحل اولیه تحقیقات، مهدی در شعبه 17 دادگاه کیفری استان اصفهان به ریاست قاضی هاشم رضایی تحت محاکمه قرار گرفت و در حالی که نماینده دادستان و اولیای دم مقتولان خواستار اشد مجازات وی شده بودند، او به تشریح نحوه قتل پرداخت و گفت چگونه با برنامه یی از پیش طراحی شده این جنایت هولناک را رقم زده است.

متهم 27 ساله گفت؛ من در سال 82 نیز دو بار به منازل مسکونی خیابان ملاصدرا دستبرد زده بودم و مهرماه سال 85 نیز قصد داشتم سومین سرقت را در این محله انجام دهم. در حالی که برای این دزدی ابزار و وسایل مورد نیازم را برداشته بودم ساعت 20 روز 4 مهرماه از طریق ساختمان های مجاور خودم را به پشت بام ساختمان مورد نظر رساندم. آن شب خیلی اضطراب داشتم و در همان پشت بام ابتدا چند نخ سیگار کشیدم، سپس 4 متر طناب بریدم و منتظر گذشت زمان ماندم. ساعت از 24 گذشته بود که تصمیم گرفتم از پنجره نورگیر وارد این خانه شوم. از آنجا که نمی دانستم آپارتمان مورد نظرم به سیستم دزدگیر مجهز است یا نه ابتدا طناب را از پنجره به پایین انداختم تا مطمئن شوم در مسیر ورود من به خانه چشم الکترونیکی نصب نشده است. پس از اطمینان از این موضع چشمم به یک پیانو افتاد که نزدیک پنجره بود. آن را وسیله مناسبی دیدم که بتوانم با گذاشتن پاهایم روی آن وارد خانه شوم.

مهدی ادامه داد؛ بالاخره وارد خانه شدم و زن و مردی را دیدم که در اتاق خواب، خوابیده بودند، من هم پشت پیانو یک ساعت خوابیدم تا خواب آن زن و مرد عمیق شود. پس از آن بیدار شدم و به جست وجو داخل خانه پرداختم و متوجه شدم در ورودی آپارتمان قفل است اما کلیدها روی اپن آشپزخانه قرار دارد و خیالم راحت شد که به راحتی می توانم از آنجا بگریزم با این وجود به شدت اضطراب داشتم و مرتب در خانه راه می رفتم. تصمیم گرفتم خود را در گوشه یی پنهان کنم تا صبح پس از خروج زن و شوهر جوان دست به سرقت بزنم. همان طور که در پذیرایی خانه مشغول قدم زدن بودم پایم به یک صندلی خورد و روی زمین افتاد. با سر و صدای ایجاد شده هانیه از اتاق خواب بیرون آمد و من خودم را کنار دیوار روبه روی تلویزیون پنهان کردم اما او مرا دید و به سمت اتاق خواب دوید و در حالی که فریاد می زد دزد دزد، شوهرش را بیدار کرد. در این لحظه به سمت زن جوان حمله کردم و با چند ضربه چاقو او را نقش بر زمین کردم. پس از آن امید به طرفم آمد که به او نیز حمله ور شدم و پس از آنکه از مرگ آن دو مطمئن شدم به سمت در خروجی دویدم. در همین هنگام آژیر خطر به صدا درآمد و در راه پله ها مردی را دیدم که به طرفم می آمد. از فرار از طریق راه پله ها منصرف شدم و به طرف اتاق خواب دویدم و خودم را از پنجره آویزان کردم اما لحظاتی بعد کنترلم را از دست دادم و از آن بالا سقوط کردم.پس از پایان جلسه محاکمه قضات دادگاه مهدی را به قصاص محکوم کردند و پرونده با اعتراض متهم به قتل به دیوان عالی کشور فرستاده شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عبرت حکم مهدی روز پنجشنبه به تایید قضات شعبه 27 دیوان عالی کشور نیز رسید و وی به زودی به دار آویخته می شود.
she_rou - ایران - اصفهان
وای هانیه خیلی شبیه دوست منه؟؟؟!!!!!!!
یکشنبه 14 بهمن 1386

akbarjeni_shikar - المان - برلین
she_rou - ایران - اصفهان
ائن که تعجب نداره به لطفه جراحیهای پلاستیک خئلی خانومهای ایرانئ شبئهه هم شدن
سه‌شنبه 16 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.