اعترافات مارادونا پس از ۲۲سال : متاسفم که با دست به انگلیس گل زدم

اعترافات تکان‌دهنده مارادونا پس از 22سال :

 متاسفم که با دست به انگلیس گل زدم

ستاره سابق فوتبال آرژانتین گفت: بابت گلی که به انگلیس با دست زدم، ‌از علاقمندان به این تیم عذرخواهی می‌کنم.
  
 
به گزارش سرویس ورزشی سایت خبری قدس ، دیگو مارادونا که هفته گذشته به انگلیس سفر کرد،‌ در مصاحبه‌ای مفصل با روزنامه سان، اظهار داشت: متاسفم که با دست به انگلیس گل زدم.


این چهره که در جام جهانی 1986 مکزیک و در بازی با انگلیس دو گل زد که یکی با استفاده از دست بود، در 22 سال گذشته بابت چنین حرکتی،‌ پوزشی از هواداران انگلیسی نخواسته بود؛ اما بالاخره این کار را کرد.


وی گفت: وقتی به گذشته ها برمی‌گردم، ‌می بینم که چگونه تاریخ را تغییر دادم. ‌در آن بازی دو گل زدم؛ گلی که توپ به دستم اصابت کرد و به درون دروازه انگلیس رفت. آن توپ، ‌یک گل بود که به نام من ثبت شد. بعد از آن، آرژانتین قهرمان جهان شد و من هم به عنوان بهترین بازیکن جهان برگزیده شدم.


این چهره 47 ساله اظهار داشت: روی آن گل، به قصد ضربه سر روی هوا بلند شدم که تا حدی سرم به من کمک کرد تا آن توپ گل شود. ‌همینطور تا اندازه ای نیز دستم دراین راه نقش آفرین شد.


پیتر شیلتون، ‌دروازه‌بان آن زمان انگلیس که قدم در 58 سالگی گذاشته،‌ گفت: "مارادونا هیچوقت بابت آن حرکت از انگلیس عذرخواهی نکرد. تصور می‌کنم برای بازیکنی در اندازه های او، ‌این رفتار واقعا غیر ورزشی بود. او بایستی با توان تکنیکی خود ‌به گل می رسید؛ نه با دستش."


بعد از گذشت 22 سال انتظار، مارادونا در این مصاحبه بابت آن رفتار، ‌پوزش خواست.


وی عنوان کرد: در مدت اقامتم در انگلیس، ‌یک هوادار نزدم آمد و از من درخواست امضا کرد. او گفت که آقای مارادونا، ‌شما یک اسطوره هستید.


مارادونا ادامه داد‌: این تعریف باعث خوشحالی من شد. متوجه شدم هواداران شما با وجود تاریخی که میان دو کشور وجود داشته، ‌چقدر منصف و مهربان هستند. اگر می توانستم و قادر بودم به زمان های عقب برگردم و تاریخ را تغییر دهم، حتما بابت آن گل زودتر پوزش می خواستم؛ ولی آن گل،‌ هنوز هم گل است و عوض نمی شود.


این چهره که حالا دو فرزند دارد، بیان کرد: نمی توانم تاریخ را عوض کنم.‌ فقط از حالا به بعد می‌توانم در اتفاقات نقش داشته باشم.


ستاره پیشین آرژانتین که به دعوت چلسی و ملاقات با کلود ماکله له، ‌بازیکن این تیم ‌راهی بریتانیا شد،‌ در مورد احتمال فعالیت مربیگری در انگلیس اظهار داشت: در انتظار شرایط خوبی برای مربیگری در انگلیس هستم. شاید در جایی از این کشور بتوانم تیمی را برای فعالیت پیدا کنم و مسئولیتی بپذیرم. در حال برنامه ریزی هستم تا در آینده، بیشتر وقتم را در انگلیس بگذرانم.


بازیکن برتر پیشین آرژانتین از اینکه تیم ملی انگلیس موفق نشد به جام ملت‌های اروپا راه پیدا کند، ‌اظهار تعجب و حیرت کرد.


وی در مورد علل ناکامی انگلیس نیز اشاراتی داشت. وی گفت: این تیم چند بازیکن دارد که ستاره تیم باشگاهی شان هستند؛ ولی برای تیم ملی اینگونه نیستند.


او ادامه داد: اگر مسئول بودم، ‌حتما جان تری را به عنوان کاپیتان انتخاب می کردم و درون دروازه جان رابینسون را می گذاشتم. به آرون لنون اجازه بازی می دادم چرا که از سبک بازی اش خیلی لذت می برم.


مارادونا درخصوص بازیکنان بحث انگیز انگلیس نیز حرف‌هایی زد. وی گفت: دیوید بکهام انسان خوبی است. مطمئنم به رکورد صد بازی خواهد رسید؛ اما فقط یک بازیکن خوب است و نه چیزی فراتر. بکهام بازیکنی است که شوت های خوبی از فاصله دور می زند؛ ولی یک اسطوره نیست.


وی ادامه داد: هزاران بازیکن مثل بکهام در سراسر جهان وجود دارند.


مارادونا در مورد اشلی کول،‌ مدافع ملی پوش چلسی که هفته قبل رسوایی بزرگی بخاطر ایجاد ارتباط نامشروع با دو زن آفرید، عنوان کرد: کول باید خودش را نمایان سازد. او باید به اینگونه ارتباطات پایان دهد و دور اینگونه کارها را خط بکشد و تمام توانش را صرف فوتبال کند.


بازیکن اسطوره ای آرژانتین که به علت اعتیادش به مواد مخدر ‌تا لبه پرتگاه پیش رفت، اظهار داشت: وقتی در وضعیت کما در بیمارستان قرار داشتم،‌ دخترم هم ناراحت پیش من بود. او در گوشم حرف می زد و می گفت: بابا جان، ‌خواهش می کنم بخاطر من زنده بمان. در آن حال، صدایش را می شنیدم و توانستم از جا برخیزم.


وی عنوان کرد: اگر زنده هستم،‌ بخاطر دو دخترم است که باعث حفظم در این دنیا شدند. سعی کردم بیشتر اوقاتم را برای آنها بگذارم؛ هر چند تحت درمان هستم. بعد از این هم سعی می کنم از بودن در کنار خانواده ام نهایت لذت را ببرم.

 
این بازیکن اسطوره ای به نکته ای نیز اعتراف کرد: به خاطر مواد مخدر، بخش زیادی از استعداد فوتبالم را از دست دادم. اگر به سمت کوکایین نمی رفتم،‌ برای سه دوره بازیکن برتر می شدم.


مارادونا اظهار داشت: مرتکب اشتباهات زیادی شدم؛‌ به طوریکه حتی همراه اعتیاد، به الکل نیز روی آوردم. واقعا نمی دانستم در اطرافم چه می گذرد. متاسفم که این اشتباهات از من سر زد.


وی در پایان این گفت و گوی طولانی، خطاب به آن دسته از بازیکنانی که به سمت مواد مخدر کشیده می شوند، هشدار داد. مارادونا عنوان کرد: اگر کسی به سمت مواد مخدر مثل کوکایین گرایش پیدا کند، ‌هیچگاه ارتباط سالم و واقعی با خانواده اش نخواهد داشت. او در همه اوقات به این ماده نیاز پیدا می کند. خوشحالم که از این گرفتاری رهایی یافتم.

melodi - انگلستان - نیوکاسل
مارادونای عزیز یادت رفت که از عنتری بابت پرداخت بدهی های کلانت تشکر کنی و یه تشکر مخصوص از ملت ایران چون عنتری که از جیب خودش یا ارث باباش بدهی های تو رو نداده بلکه از بیت المال دزدیده
شنبه 13 بهمن 1386

8735 - ایران - شیراز
مارادونا واقعا اسطوره بود. دوران اون هنوز دنیا نیومده بودم اما بازیهاش رو دیدم
سه‌شنبه 16 بهمن 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
ماری جون کوکائنی توهم فهمیدی کجا بری گدائ خرج که از کیسه مهمان بود حاتم طایئ شدن اسان بود
سه‌شنبه 16 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.