چه مواد غذایی باعث رشد سلول های سرطانی می شوند؟

چه مواد غذایی باعث رشد سلول های سرطانی می شوند؟

سلول های سرطانی در بدن همه وجود دارند و با تست های استاندارد هم مشخص نمی شوند مگر آنگه شروع به رشد کنند و به میلیارد برسند.

در طول عمر ما سلول های سرطانی بین 6 تا 10 بار در بدن به وجو د می آیند. وقتی که سیستم ایمنی بدن قوی است این سلول ها از بین می روند و وقتی فرد سرطان می گیرد به این معنی است که آن فرد مشکلات و کمبود های تغذیه ای پیدا کرده است.

برای غلبه بر کمبود های تغذیه ای، تغییر رژیم غذایی و رعایت تنوع و تعادل در مواد غذایی بسیار کمک کننده است و سیستم ایمنی را بر علیه سلول های سرطانی تقویت می کند.

روش موثر برای مبارزه و پیشگیری از سرطان این است که سلول های سرطانی را از مواد غذایی مورد نیازشان که موجب تکثیر آن ها می شود محروم کنیم.

مواد غذایی عمده تامین کننده رشد و تکثیر سلول های سرطانی عبارتند از:

شکر

ماده غذایی سلول های سرطانی است. با  کاهش مصرف شکر، شما یکی از مهم ترین نیازمندی های تغذیه ای سلول های سرطانی را قطع می کنید. یک جانشین طبیعی برای شکر می تواند عسل باشد.

نمک ها

اغلب مواد شیمیایی به همراه دارند مانند مواد ضد کلوخه شدن. بهتر است مصرف میزان نمک را کاهش دهید.

شیر

موجب می شود سلول های مخاط های بدن موکوس بیشتری(مواد تولید شده توسط سلول های مخاطی بدن) تولید کنند. سلول های سرطانی به خصوص در دستگاه گوارش از موکوس تغذیه می کنند. ماست و پنیر از این نظر جانشین های بهتری برای شیر هستند.

گوشت قرمز

محیط اسیدی مورد پسند سلول های سرطانی را فراهم می کند.بهتر است از گوشت ماهی و مرغ استفاده کنید.

چه رژیم غذایی مانع رشد سلول های سرطانی می شود؟

غذاهایی که 80% آن ها از سبزی های تازه باشند و حاوی غلات کامل، انواع حبوبات، دانه ها، مغز ها(بدون نمک) و میوه ها باشند، کمک می کنند که محیط بدن قلیایی شود و محیط رشد مناسب سلول های سرطانی فراهم نشود.

سبزی های تازه و آب میوه ها دارای آنزیم های فعالی هستند که سلول های بدن را تغذیه کرده و از سرطانی شدن آن ها جلوگیری می کنند.

آنزیم های موجود در غذاها در 40 درجه سانتی گراد از بین می روند به همین دلیل توصیه می شود که سبزیجات را حتی الامکان به صورت نپخته و خام مصرف کنید.

چای سبز دارای خاصیت ضد سرطانی است و می تواند جانشین سالمی برای قهوه و چای پررنگ که دارای مقادیر بالایی کافئین هستند، باشد.

بنابر این یک رژیم غذایی عاری از مواد سنتتیک , شکرها , نمک ها و گوشت قرمز و دارای مقادیر فراوانی از سبزیجات و میوه های تازه و بعضی مکمل های غذایی ( مانند ویتامین E  , ویتامین  C و مواد معدنی ....) می تواند بهترین رژیم غذایی برای پیشگیری از سرطان باشد.

30min - ایران - ایران
مرسی.اطلاعات مفیدی بود
شنبه 13 بهمن 1386

fatmekomando - آلمان - کلن
ممنون خیلی خیلی جالب بود.
شنبه 13 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.