۹۰ درصد خانواده‌‌های ایرانی با کمبودکلیسم مواجه هستند

90 درصد خانواده‌‌های ایرانی با کمبودکلیسم مواجه هستند

کارشناس دفتر سلامت‌ خانواده و جمعیت وزارت بهداشت تصریح کرد: 90 درصد خانواده‌ های ایرانی کمتر کلیسم دریافت می ‌کنند که علت آن مصرف کم لبنیات است.
به گزارش مهر، دکتر فروزان صالحی، در نشست یک روزه "غنی سازی آرد با آهن و اسیدفولیک" که امروز در هتل المپیک برگزار شد، گفت: آهن، ید و ویتامین آ از کمبودترین ریزمغذی ها در مردم دنیا محسوب می ‌شود.

وی با بیان اینکه یک میلیارد زن و کودک در دنیا از کم خونی رنج می‌برند، افزود: کمبود ویتامین آ در 200 میلیون کودک باعث شده تا 2/8 میلیون نفر از آنان کور شوند.

صالحی، افزایش مرگ و میر مادران ، تولد کودکان نارس و افزایش مسمومیت را از عوارض کمبود ریزمغذها برشمرد و گفت: قبل از شروع طرح غنی ‌سازی آرد، یک سوم زنان سن باروری کمبودآهن و کم خونی ناشی از فقرآهن داشتند که میزان تا حدودی کاهش یافت.

کارشناس دفتر سلامت‌ خانواده و جمعیت وزارت بهداشت افزود: در حال حاضر40 کودکان 15 تا 23 ماهه ، 20 درصد کودکان 6 ساله ، 18 درصد نوجوانان و 25 درصد زنان باردار کم خونی دارند.

وی با بیان اینکه کمبود روی در کشور مشکل ساز است ، اظهار داشت: بیش از 30 درصد کودکان 6 ساله این کمبود دارند که در سیستان و بلوچستان این میزان به 30 تا 40 درصد می رسد.

کارشناس دفتر سلامت‌ خانواده و جمعیت وزارت بهداشت تصریح کرد: 90 درصد خانواده‌ های ایرانی کمتر کلیسم دریافت می ‌کنند که علت آن مصرف کم لبنیات است.

masih - ایران سرفراز - تهران
حقیقت بزرگی رو بیان کردین .شرکتهای لبنی امروز در ایران بجای شیر به ملت
آب شیر میدن . البته از نظر اونا آب شیر مثل آب هویج وآب طالبی و از این حرفاست.
کلسیم مهم نیست مهم اب که مایع حیات .فوقش ملت همه پوکی استخون بگیرن
برای این شرکتها مهم نیست جالبتر این که پول شیر ومیگیرن .اما به ما حال میدن آب
شیره پاستوریزه میدن...
پنج‌شنبه 11 بهمن 1386

mah1 - ایران - تهران
150٪ هم ناراحتیهایه مختلف اعصاب دارن از دسته گرفتاریها ومشکلات.
جمعه 12 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.