احمدی نژاد به کشورهای غربی: در ساخت نیروگاه های هسته ای با ایران همکاری کنید

احمدی نژاد به کشورهای غربی: در ساخت نیروگاه های هسته ای با ایران همکاری کنید

محمود احمدی نژاد ،رئیس جمهوری اسلامی ایران،روز چهارشنبه از قدرتهای غربی خواست تا پیش از آنکه دیر شود ، به ایران در ساخت تاسیسات هسته ای ، کمک کنند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب به نقل از اینترنشنال هرالد تریبون؛احمدی نژاد ،در سخنرانی خود  در بوشهر که  اولین نیروگاه هسته ای  آب سبک ایران با کمک روسیه در این شهر تاسیس شده است،از کشورهای غربی خواست تا با ایران در ساخت نیروگاه های هسته ای همکاری کنند.

وی در سخنرانی های خود که بطور زنده از تلویزیون ایران پخش شد ،با اشاره به کشورهای غربی ،گفت:اگر شما همکاری نکنید،ملت ایران با استفاده از دانش  و منابع خود  نیروگاه های هسته ای را تاسیس خواهند کرد و چهار سال بعد چنانچه تصمیم به همکاری بگیرید،ملت ایران،همکاری های شما را رد کرد ه و فرصتی به شما نخواهند داد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب به نقل از اینترنشنال هرالد تریبون؛احمد فیاض بخش،معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی ایران ،روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت:اولین نیروگاه هسته ای آب سبک  در شهر دارخوین در جنوب غرب ایران با ظرفیت 360 مگاوات در سال 2016 وارد مراحل اجرایی خود خواهد شد.

مقامات همچنین اظهار داشتند که باوجود اینکه  قطعات حساس آن هنوز تحویل داده نشده است ، نیروگاه اتمی بوشهر در ماه اکتبر وارد مرحلۀ آزمایشی خواهد شد .

شوای امنیت سازمان ملل متحد در تلاش است تا ایران را وادار به توقف فعالیتهای غنی سازی کنند.اما مطالبات شورای امنیت مکرراً از سوی ایران رد شده است و مقامات آژانس بین المللی انرژی اتمی بطور محرمانه ای اعلام کرده اند که تهران در حال گسترش برنامه های خود است.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب به نقل از اینترنشنال هرالد تریبون؛ شورای امنیت سازمان ملل در حال بررسی پیش نویس دور سوم تحریمها علیه ایران است، که شامل تحریمهای جدید از جمله ممنوعیت سفر مقامات ایرانی است.پیش از این شورای امنیت سازمان ملل به منظور واداشتن تهران به متوقف کردن فعالیتهای غنی سازی دو دور تحریم علیه ایران را به تصویب رساند.

برپایۀ این گزارش پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل،ایالات متحدۀ امریکا،فرانسه،بریتانیا،چین و روسیه به همراه آلمان هفتۀ گذشته در متن پیش نویس  دور سوم تحریمها علیه ایران به توافق رسیدند.دیپلماتها اعلام کردند که احتمالاً 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل ماه آینده این پیش نویس را به تصویب برسانند.

گفتنی است ،ایران بارها تاکید کرده است که برنامه های هسته ای اش صلح آمیز بوده و به منظور تولید نیروی برق خواهان دست یابی به فناوری انرژی هسته ای است.اما امریکا اعلام کرده که هدف اصلی تهران از دست یابی به انرژی هسته ای ،تولید جنگ افزار اتمی است.

گزارشی که سال گذشته از سوی نهاد ارزیابی اطلاعاتی امریکا منتشر شد،اعلام کرد که ایران از سال 2003 فعالیتهای هسته ای نظامی خود را متوقف کرده و از آن زمان به این سوی اقدام به از سرگیری فعالیتها نکرده است.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب به نقل از اینترنشنال هرالد تریبون؛مقامات ایرانی اظهار داشته اند که با استفاده از فناوری انرژی هسته ای  در ظرف دو دهۀ آینده  20 هزار مگاوات نیروی برق تولید خواهند کرد.

maxmad - بلژیک - انتررپن
خدا به داد ایران و ایرانیها برسه از دسته این مرتیکه که ایران وایرانیها رو داره به لجان میکشه.
پنج‌شنبه 11 بهمن 1386

vira - ایران - تهران
دوست عزیز بلژیکی از کی تا حالا انرژی هسته ای لجن شده ؟ اگه اینطوره پس بسیاری از کشور های پیشرفته در حال غلت زدن در لجن هستند .
پنج‌شنبه 11 بهمن 1386

masih - ایران سرفراز - تهران
به امید روزی که 80 درصد برق کشور از طریق نیروگاههای هسته ای تولید بشه
وسوخت مورد نیاز این نیروگاهها در خود کشور وبه دست توانمند دانشمندان ایرانی
تولید بشه . این روزها روزهای امتحان ملت ایران ما تا آخرین نفس از حقوق خودمان دفاع میکنیم .(انرژی هسته ای حق مسلم ایرانه وبه هیچ قیمتی اجازه نمیده هیچ احدی این حق پایمال کنه...
جمعه 12 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.