بریتانیا به فوتبالیست عراقی ویزا نداد

بریتانیا به فوتبالیست عراقی ویزا نداد

 وزارت کشور بریتانیا با صدور ویزای کار برای نشات اکرم، هافبک سرشناس تیم ملی عراق، مخالفت کرد.

نشات اکرم در جام ملتهای آسیا، در دو مسابقه بعنوان بهترین بازیکن میدان شناخته شد
تیم منچسترسیتی قصد داشت این بازیکن را به خدمت بگیرد، اما وزارت کشور بریتانیا از آنجا که تیم ملی عراق در رده بندی جهانی، رتبه ای پایین تر از 70 دارد، که پایینتر از میزان تعیین شده توسط این وزارتخانه است، حاضر به صدور ویزای کار برای او نشد.

تیم ملی عراق در رتبه 72 رده بندی فیفا قرار دارد.

این بازیکن 23 ساله که تقریبا در تمام گلهایی که تیم ملی عراق در جریان جام ملتهای آسیا در سال 2007 به ثمر رساند نقش داشت، در گفتگو با روزنامه تایمز لندن، رای وزارت کشور بریتانیا را "حکمی علیه کشور عراق" خواند.

او به تایمز گفت: "من و مردم عراق ناراحتیم. خیلی ها امیدوار بودند که من اولین بازیکن عراقی در لیگ باشگاه های برتر انگلستان بشوم."

سون یوران اریکسون، سرمربی سوئدی منچسترسیتی هم در واکنش به خبر اعلام شده گفت: "این ضربه بزرگی است که باعث تاسف ما شد. من احساس نشات را درک می کنم. او فوتبالیست خیلی خوب و با ریشه ای است."

اکرم که در رای گیری برای انتخاب بهترین بازیکن فوتبال سال 2007 آسیا رتبه دوم را کسب کرد، گفته است رویای پیوستن به منچستر سیتی را فراموش خواهد کرد و تلاش خواهد کرد به یک باشگاه اروپایی دیگر بپیوندد.

احمد عباس از فدراسیون فوتبال عراق در واکنش به این حکم گفت: "من گفته بودم اکرم سفیر فوتبال عراق در غرب است و به همین دلیل ما همه نا امید و شوکه شده ایم."

به گزارش روزنامه تایمز دولت عراق از وزارت کشور بریتانیا خواسته است تا در حکم خود تجدید نظر کند، با این حال این وزارتخانه اعلام کرده است درباره پرونده اشخاص اظهارنظر نمی کند و تنها درباره سیاستهای این وزارتخانه توضیح می دهد.

Tarannom - مالزی - کوالالامپور
که این طور... پس عدم توجه به شایستگی ها و قابلیت ها در غرب هم وجود داره... برای ایشان ارزوی موفقیت می کنم و برای رهایی کشورش از دست اشغال گرانی که مدافع حقوق بشر هستن دعا میکنم.
پنج‌شنبه 11 بهمن 1386

palang - انگلستان - لندن
وقتی علنی به عراق حمله میکنند و اون کشور رو می چاپند جواب این کار رو هم راحت می دهند. نمی دانید که در وزارت کشور اینجا چقدر ادمهای کثیف وجود دارد.
پنج‌شنبه 11 بهمن 1386

zemestaneh - انگلیس - لندن
بی شک وزارت کشور انگلیس از نظام جمهوری اسلامی هم خر تو خر تره !!!
پنج‌شنبه 11 بهمن 1386

masih - ایران سرفراز - تهران
اسم انگلیس که میاد تمام بدن آدم کهیر میزنه .واقعا در طول تاریخ بد نام تر از این کشور ندیدم ونشنیدم .
جمعه 12 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.