ایران مقابل تیم ضعیف کاستاریکا متوقف شد

ایران مقابل تیم ضعیف کاستاریکا متوقف شد

تیم ملی فوتبال ایران، در آخرین دیدارتدارکاتی خود پیش از مسابقات مرحله مقدماتی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی، در ورزشگاه بدون تماشاچی آزادی تهران مقابل کاستاریکا به تساوی بدون گل رسید.
کارشناسان عملکرد علی کریمی را خوب ارزیابی کردند و آنرا یادآور روزهای نه چندان دور این بازیکن دانستند

تیم فوتبال کاستاریکا که در رده بندی فیفا در مکان 69 جهان قرار دارد (ایران در رده 41) در این دیدار ترکیب اصلی خود را به همراه نداشت و تیم ایران که تحت نظر منصور ابراهیم زاده تمرینات خود را می گذراند، در برابر این تیم نه چندان قدرتمند، با مشکل خاصی مواجه نشد.

علی کریمی که در غیاب مهدی مهدوی کیا، بازوبند کاپیتانی را بر دست داشت، موفق شد با ارائه عملکردی مناسب نظر کارشناسان را به خود جلب کند.

حرکات پا به توپ او، یاد آور گذشته هایی نه چندان دور بود و او با ارسال چند پاس بسیار خوب نشان داد که می تواند مهره ای قابل اتکا باشد.

به اعتقاد کارشناسان در خط دفاع هم جلال حسینی از بازیکنانی بود که عملکردی قابل توجه ارائه داد.

با این وجود قدرت تیمی که تحت نام کاستاریکا به میدان آمد به اندازه ای نبود که بتواند خطری جدی روی دروازه ایران ایجاد کند و عباس محمدی دروازه بان ایران نتوانست خود را مقابل حریفی جدی بیازماید.

دلیل برگزاری مسابقه بدون تماشاچی، سرمای شدید هوا در تهران است که باعث یخ زدگی لوله های آب ورزشگاه آزادی شده است و ارائه خدمات رفاهی را غیرممکن ساخته است.

390 دقیقه خشکسالی، عامل اصلی نگرانی

در این دیدار تیم ایران در اکثر مواقع توپ را در اختیار داشت و علی سامره و محسن خلیلی، چندین فرصت گل زنی را از دست دادند.

این مسئله بیشتر از آن رو باعث نگرانی کارشناسان شده است که تیم ایران از آغاز آخرین مسابقه خود مقابل کره جنوبی در جام ملتهای آسیا که 120 دقیقه به طول انجامید، تا کنون نتوانسته است گلی را وارد دروازه حریفان خود کند.

پس از کره جنوبی، ایران 2-0 مقابل هانزاروستوک شکست خورد و مقابل تیم ملی قطر نیز، همانند رویارویی با کاستاریکا، به تساوی بدون گل دست یافت.

ضمن اینکه پیش از برگزاری اولین دیدار ایران در چارچوب مسابقات مرحله مقدماتی جام جهانی آینده (ششم فوریه مقابل سوریه در ورزشگاه آزادی تهران)، ایران مسابقه تدارکاتی دیگری ندارد و تنها مسابقه ای که قرار بود در روزهای آینده مقابل تیم منتخب بازیکنان خارجی حاضر در لیگ برتر فوتبال ایران برگزار شود نیز لغو شده است.

همچنین برخی کارشناسان معتقدند در حال حاضر عمده توجه معطوف خاویر کلمنته، مربی تیم ملی فوتبال ایران شده است که ظاهرا سه روز پیش از مسابقه ایران و سوریه، وارد خاک ایران خواهد شد و به نظر می رسد حساسیت بر روی خود بازی ایران و سوریه، به اندازه حساسیت بر روی فردی که از بازی بعد از آن سکان هدایت تیم ملی ایران را در دست می گیرد، یا حتی مسابقات لیگ داخلی ایران نیست.

soheil 1pa - انگلیس - پلی موت
واقعیت گل نزدن تیم ملی تمرین کم بچه ها با همه .با این وجود بچه ها کم کم با هم ماچ می شن و ما با مدیزات خوب می تونیم بهترین تیم اسیا باشیم
چهار‌شنبه 10 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.