تماشاگر غیرقانونی مسابقه صنعت نفت با استقلال اهواز

تماشاگر غیرقانونی مسابقه صنعت نفت با استقلال اهواز

نیم ساعتی از آغاز داربی خوزستان گذشته بود که چند نفر از تماشاگران آبادانی مسابقه سراغ نیروی انتظامی ورزشگاه می روند تا تماشاگر مشکوکی را که روی سکوهای استادیوم تختی آبادان نشسته بود به نیروی انتظامی معرفی کنند؛ تماشاگری که از آغاز مسابقه شک همه را برانگیخته بود.

او تنها با پسری که همراهش بود حرف می زد و البته تن صدای ظریف او باعث شد تماشاگران به او شک کنند. اما با وجود محافظه کاری آنها باز هم نیروی انتظامی سراغ شان رفت. آن هم در زمانی که تیم محبوب تماشاگر مشکوک با دو گل از استقلال اهواز عقب افتاده بود. تماشاگر مشکوک اصلاً هیکل پسرانه یی نداشت و البته در اولین برخورد ماموران نیروی انتظامی دیگر همه فهمیدند که او دختر است. او به خاطر حضور غیرقانونی در ورزشگاه از سوی ماموران نیروی انتظامی دستگیر شد. هر چند که دستگیری او هیاهویی را در جایگاه تماشاگران نفت آبادان به راه انداخت تا اینکه بالاخره چند خبرنگار اهوازی از قضیه سردرآوردند. گویا پس از دستگیری دختر، نیروی انتظامی سراغ پسری که همراه او بوده می رود و آنها را مجبور می کند تا از والدین خود بخواهند به یکی از کلانتری های نیروی انتظامی بروند. اما دختر در حضور ماموران نیروی انتظامی از اینکه محل کار پدرش شماره تماس تلفنی ندارد حرف زد و دست آخر شماره عمویش را به ماموران داد. ماموران نیروی انتظامی هم که اصلاً نمی دانستند با چه بهانه یی می توانند دختر 16 ساله را بازداشت کنند با بی سیم زدن به فرمانده خود فهمیدند که اصلاً اجازه بازداشت دختر تماشاچی را ندارند و تنها باید او را به خانواده اش تحویل دهند. با وجود این وقتی پدر دختر را پیدا نکردند عموی دختر دنبال برادرزاده خود آمد و البته برخلاف تصور ماموران نیروی انتظامی که انتظار داشتند وی با غیظ با این قضیه برخورد کند، او حتی از این حرکت برادرزاده خود خنده اش گرفته بود. به هر حال تمام این داستان سناریوی جالب جعفر پناهی در ساخت فیلم «آفساید» را تداعی می کند؛ فیلمی که جعفر پناهی در وصف ممنوعیت حضور زنان در استادیوم فوتبال ساخته بود و در جشنواره فیلم فجر سال 84 از سوی تماشاگران جشنواره با استقبال عمومی مواجه شده بود. به هر حال این اولین باری نیست که دختران برای حضور در استادیوم های فوتبال در پوشش پسرانه از سوی نیروی انتظامی می گذرند و جالب اینجا است که نیروی انتظامی پس از دستگیری آنها هیچ قانونی را برای بازداشت دختران ندارد و تنها موظف است که آنها را به خانواده شان برگرداند. البته در مسابقات فصل گذشته لیگ برتر در ورزشگاه شریعتی کرج هم در یکی از مسابقات خانگی سایپای کرج دختری روی سکوهای ورزشگاه نشسته و بازی را تماشا کرده بود. البته آن روزها عکس آن دختر که روی سکوهای ورزشگاه نشسته هم در سایت های خبری منتشر شده بود. پیش از این هم شایعه بود در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2006 حین مسابقات تیم ملی یکسری دختر با همین ترفند موفق به حضور در ورزشگاه شده بودند. در مسابقات این فصل لیگ برتر در بازی پرسپولیس- ملوان در ورزشگاه تختی انزلی هم دختر هفده ساله یی به ورزشگاه آمده بود اما با وجود اینکه بازیکنان پرسپولیس از این اتفاق باخبر شدند، به ماموران نیروی انتظامی خبر ندادند.

ilker - آلمان - مونیخ
دمش گرم خیلی زرنگ بوده. حال کردم.
سه‌شنبه 9 بهمن 1386

palang - انگلستان - لندن
یه خورده کافیه که تماشا چیها باادب ترباشند تاخانومها بتوانندمشکلشان رابا دولت حل کنند و به استادیومها بیایند باورتان نمیشود بروید رو یو تیوب و سرچ کنید بدبخت واحدی تا باورتان شود
سه‌شنبه 9 بهمن 1386

آندرلاین - ایران - قزوین
داشتن یه کم شعور و معرفت و مرام و مردانگی هم خوب چیزیه. حالا کسی حریف این آقایون نمیشه و از خر شیطون پایین نمیان که به خانومها هم اجازه بدن برن ورزشگاه. اما خودمون دیگه چرا به همدیگه خیانت میکنیم و آب تو آسیاب این حضرات میریزیم؟ حالا مثلا با لو دادن این دختر بیچاره که با کلی ترس و لرز و دلهره اومده بود بازی رو تماشا کنه، چی چی بهتون دادن؟ جاتون رو تنگ کرده بود یا سوار کولتون شده بود؟ حالا باز هی به این و اون فحش بدیم که ال شد و بل شد و جلوی آزادی ما رو گرفتن. بابا به خدا خودمون هم مقصریم. از ماست که بر ماست. اگه یه جاهایی رو هم اونها حواسشون نباشه و یکی بتونه از دید اونها در بره و به نوایی برسه، خود ماها میریم و گزارش میکنیم. حالا یا برای خود شیرینی، یا از سر حسادت و اون سوزی. تا ما خودمون رو درست نکنیم، این مملکت درست نمیشه.
چهار‌شنبه 10 بهمن 1386

ali_esf - ایران - اصفهان
مشکل از تماشاچیهاست . اگه فحاشی نکنن مشکل ورود خانمها به استادیومها حل میشه
چهار‌شنبه 10 بهمن 1386

پری دریائی - ایران - تهران
واقعا مسخرس همچین می گن لو دادن که انگار دختره جنایت کرده آدم کشته رفتن لوش دادن خوب دختره با یه پس نشسته بوده این آقایون هم زور بهشون اومده که تنها رفتن بدون دوست دختراشون این جماعت آدم فروش حتی چشم دیدن یه دخترک 17 سالرو ندارن توی ورزشگاهی که حقشونه برن از نزدیک بازیها رو نگاه کنن واقعا شاعر خیلی به جا و قشنگ گفته: من از بیگانگان هرگز ننالم که با من هر چه کرد آن آشنا کرد
چهار‌شنبه 10 بهمن 1386

aynaza - ایران - تهران
با این فرهنگی که تو این تماشاچی های فوتبال سراغ داریم (ماشاالله بزنم به تخته) به زودی(=100 سال دیگه) خانمهای محترم نیز اجازه ورود به استادیوم را خواهند داشت.!!
چهار‌شنبه 10 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.