طرح ارائه مجانی موسیقی به مانع برخورد

طرح ارائه مجانی موسیقی به مانع برخورد

سه شرکت عمده تولید موسیقی یونیورسال، ئی ام آی (EMI) و وارنر اعلام کردند اجازه ارائه مجانی تولیداتشان برای دانلود را به هیچ شرکتی نداده اند.
کیو ترکس اعلام کرده بود که محصولات "همه شرکتهای عمده موسیقی" را عرضه خواهد کرد

این خبر پس از آن منتشر شده است که سرویسی اینترنتی بنام کیو ترکس
(Qtrax) خبر داد که از امروز بیش از 30 میلیون قطعه موسیقی "از تمام تولید کنندگان عمده موسیقی در جهان" را برای دانلود مجانی در سایت خود قرار خواهد داد.

اما سه شرکت عمده موسیقی اعلام کردند مجوز چنین کاری از سوی آنها صادر نشده است.

کیو ترکس اعلام کرد منتظر دستیابی به توافق با شرکت وارنر است و همچنین با دیگر تولید کنندگان عمده، علی رغم امضاء نشدن قراردادی رسمی، توافق اولیه به دست آوده است.

تحولات اخیر در شرایطی رخ داده است که فروش جهانی موسیقی در سال 2007، علی رغم محبوبیت روز افزون موسیقی دیجیتالی و افزایش دانلود موسیقی، 10 درصد کاهش یافت، که تولید کنندگان موسیقی را به تلاش برای یافتن راه هایی تازه برای بقاء در این صنعت وا داشته است.

مذاکرات ادامه دار

کیو ترکس می خواهد به کاربران اینترنت اجازه دهد موسیقی تولید کنندگان عمده را بطور مجانی از سایت این شرکت دانلود کنند و با استفاده از جذب آگهی، هزینه کسب مجوز دانلود موسیقی را از شرکتهای عمده بخرد.

اما شرکت وارنر اعلام کرده است: "اجازه استفاده از محصولات این شرکت در سرویس تازه اعلام شده شرکت کیو ترکس داده نشده است."

مذاکرات کیو ترکس با ئی ام آی و یونیورسال نیز هنوز ادامه دارد و قراردادی درباره اجازه فروش موسیقی هنوز در میان نیست.

شرکت سونی هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده است.

فروشگاه آمازون

دانلود موسیقی روند صعودی را طی کرده است

این جنجال در شرایطی ایجاد شده است که شرکت آمازون، فروشنده معروف اینترنتی، از آغاز به کار فروشگاه اینترنتی موسیقی خود خبر داده است.

این فروشگاه که در حال حاضر هم کاربران آمریکایی می توانند از آن استفاده کنند، به کاربران اجازه خواهد داد فایل های موسیقی را، بدون آنکه با تکنولوژی ممانعت از کپی قفل شده باشند، بر روی کامپیوتر خود دانلود کنند.

به این شیوه میلیونها قطعه موسیقی بدون نرم افزار "مدیریت حقوق دیجیتالی"
(DRM) فروخته خواهند شد که به عنوان مثال به کاربران اجازه می دهد این فایلها را به شکل یک سی دی صوتی ضبط کنند.

آمازون اعلام کرده است.این شرکت تنها شرکتی است که در کنار محصولات شرکتهای جزء تولید موسیقی، فایلهای MP3 موسیقی تولید شده توسط شرکتهای سونی، یونیورسال، ئی ام آی و وارنر را نیز بدون قفل به فروش می رساند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.