عاملان قتل سریالی ۹ زن در اراک امروز اعدام می شوند

عاملان قتل سریالی 9 زن در اراک امروز اعدام می شوند

عاملان قتل سریالی 9 زن در اراک پس از 5 سال صبح امروز اعدام می شوند.

 بامداد روز دوشنبه پنجم اسفندماه سال 81 گزارشی مبنی بر کشف پیکر بی جان زن جوانی داخل رودخانه خشک در حوالی کمربندی شمال در اختیار کلانتری 16 شهر صنعتی اراک قرار گرفت.


پلیس وقتی در بازرسی از قتلگاه زن جوان هیچ مدرکی برای شناسایی هویت وی به دست نیاورد، پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی اراک دست به تجسس در رایانه های شهرهای استان مرکزی زد تا در صورت وجود داشتن شکایاتی در فقدان یک زن به مقایسه مشخصات دست بزند.


ساعتی از مخابره پیام رایانه ای پلیس نگذشته بود که مشخص شد 48 ساعت قبل از کشف جسد زن ناشناس، گزارشی مبنی بر ناپدیدشدن زن 47 ساله ای از روستای نورآباد آستانه در شهرستان شازند به ثبت رسیده است.


بدین ترتیب، بستگان این زن روستایی که فاطمه-47 ساله- نام دارد مورد تحقیق قرار گرفتند و مشخص شد زن ناشناس که با گره خوردن روسری اش دور گردن به قتل رسیده است، همان زن روستایی است.


کارآگاهان دایره ویژه قتل اداره آگاهی اراک که با دستور قاضی محمدی رئیس شعبه 25 دادگستری اراک مأموریت یافته بودند عاملان قتل زن روستایی را ردیابی کنند، روز 6 اسفندماه سال 81 به ردپایی از مردی به نام «حمزه» که یخچال ساز بود، برخوردند و با بازجویی از وی توانستند شاه کلید حل معمای قتلهای سریالی زنان را به دست آورند.


پلیس وقتی به «حمزه» گفت که به همراه وی مرد جوانی به نام «ابوطالب» به خانه زن روستایی رفت و آمد داشت، این مرد جانی در کمتر از 10 ساعت ردیابی و دستگیر شد و از شازند به اراک انتقال یافت.


«ابوطالب» در بازجوییهای پلیسی خونسردانه به قتل «فاطمه» اعتراف کرد و گفت: پس از رفت و آمدهای زیادی به خانه این زن روستایی، او را به بهانه خرید طلا به سمت اراک کشاندم. من و «فاطمه» پیاده از جلوی تأمین اجتماعی راه افتادیم و از سمت کمربندی به سوی ترمینال اراک حرکت کردیم. من طلاهای او را می خواستم و وقتی به منطقه خلوتی رسیدیم، او یک قدم از من جلوتر بود که از پشت سر روسری اش را گرفتم و دور گلویش حلقه زده و فشار دادم وقتی «فاطمه» به قتل رسید، طلاهایش را بر داشتم و پا به فرار گذاشتم.همزمان با این اعترافات، پلیس با بررسیهای گسترده ای به قتلهای سریالی زنان که در اراک و شازند با روش مشابه «ابوطالب» همگی از ناحیه گردن با روسری هایشان خفه شده بودند، برخورد، این شکارچی زن را تحت تجسس قرار داد.


«ابوطالب» وقتی دید راز جنایاتش فاش شده است و پلیس او را مجرم اصلی قتل زنان در اراک می داند ابتدا سه قتل در شازند و یک قتل را در اراک که همان زن روستایی بود، به گردن گرفت و ادعا کرد که در نخستین جنایت به همراه دوست جوان خود به نام «آرش» دست به این قتل زده است.


وقتی پای یک شکارچی زن دیگر به میان کشیده شد، چون هویت این مرد نامشخص بود و وی با اسامی «آرش» و «رضا» خود را معرفی کرده بود چهره رایانه ای وی تهیه شد و تحقیقات نشان داد که این شکارچی «یزدان» نام دارد که با پاتوق کردن در برابر بیمارستان ولیعصر و مسجد سیدها به فروش کمپوت و ساندیس دست می زند و زنان را اغفال می کند.
«یزدان» پنج روز بعد در روستایشان در حوالی خنداب به دام افتاد و با وجود سکوت مرموزش وقتی در برابر «ابوطالب» قرار گرفت به همدستی با وی در قتل سریالی زنان در اراک اعتراف کرد.کارآگاهان در بررسی جزییات قتلهای سریالی ابتدا پرونده هفت جنایت مشابه را مد نظر قرار دادند که در آن زنان جوان با روسریهایشان خفه شده بودند.


نخستین قربانی دو شکارچی زنان، «کوکب» 48 ساله بود که جسد وی 11 بهمن ماه سال 80 در تخت سید کرهرود در اطراف اراک به دست آمد. زن 45 ساله ای به نام «اکرم» که جسدش روز 17 بهمن ماه سال 80 در اطراف هندودر، زن 29 ساله ای به نام «معصومه» که جسدش روز 15 شهریورماه سال 81، «شهربانو» زن 28 ساله ای که جسدش روز 26 آبان ماه سال 81 در جاده آستانه، زن 29 ساله ای به نام «زهرا» که جسدش روز هشت آبان ماه سال 81 در «تخت سید کرهرود» و «فاطمه» زن 34 ساله ای که جسدش روز 20 بهمن ماه سال 81 در «تخت سید کرهرود» کشف شده بود، دیگر قربانیان قتلهای سریالی بوده اند.


در تحقیقات مشخص شد «ابوطالب» و «یزدان» وقتی با زنان جوان طرح دوستی می ریخته اند، به بهانه های مختلف با موتورسیکلت یا خودروی مسافرکشی آنان را به محلها و تپه های اطراف اراک و شازند می کشاندند و در جریان سرقت جواهراتشان با روسری آنان را خفه می کردند.


وقتی عاملان قتلهای سریالی زنان اراک به جزییات این جنایت پرداختند، پلیس به دو قتل مشابه دیگر برخورد که در آن دو زن با گره خوردن روسریهایشان دور گردن خفه شده بودند. در یکی از جنایات، زن 35 ساله ای به نام «ام کلثوم» روز هشت اردیبهشت ماه سال 81 به قتل رسیده و جسدش در کمربندی غرب اراک رها شده است.


در جنایت دوم، زنی 39 ساله به نام «فاطمه» قربانی توطئه شوم «ابوطالب» و «یزدان» بود که جسدش روز 14 اسفندماه سال 81 وقتی دو شکارچی زن در بازداشت بودند، در اطراف هندودرشازند کشف شد.


کارآگاهان وقتی آمار قتلهای سریالی زنان به 9 نفر رسید در تحقیق از عاملان شکار زنان پی بردند که «ابوطالب» در 9 جنایت شرکت داشته است که پنج قتل را با همدستی «یزدان» مرتکب شده است و چهار قتل را به تنهایی مرتکب شده است.


دو شکارچی زن انگیزه خود در همه جنایات را سرقت پول و جواهرات زنان جوان دانستند و در بازجویی اعتراف تازه ای کردند که پای یک زن جوان دیگر در جریان یکی از قتلها را به میان کشید.


با تکمیل تحقیقات، محاکمه متهمان آغاز و قاضی دادگاه ابوطالب را به 9 و یزدان را به چهار بار قصاص محکوم کرد.
حمزه پاک بین دادستان اراک نیز در گفتگو با خبرنگار ما در این باره گفت: متهمان پس از محاکمه در شعبه 25 دادگاه عمومی اراک به قصاص محکوم شدند. براساس حکم، با توجه به اینکه ابوطالب در 9 قتل شرکت داشت وی را به 9 بار قصاص نفس اعدام و یزدان را به خاطر مشارکت در 5 قتل به 5 بار قصاص نفس اعدام محکوم کرد. ابوطالب بخاطر سرقت جواهرات قربانیان به 1.5سال حبس تعزیری و 74 ضربه شلاق و یزدان نیز به 9 ماه حبس تعزیری و 74 ضربه شلاق و هر دو به خاطر داشتن رابطه های نامشروع به 100 ضربه شلاق محکوم شدند.


وی افزود: در ادامه با اعتراض متهمان پرونده برای تأیید نهایی به شعبه 26 دیوان عالی کشور که از سوی قضات دیوان حکم تأیید و برای اجرا به شعبه اجرای احکام دادسرای اراک فرستاده شد.


با انجام مقدمات اجرای حکم قرار است دو مرد جنایتکار صبح امروز در میدان اصلی اراک به اتهام قتل 9 زن مسلمان به دار مجازات آویخته شوند.

arashk_fara - انگلیس - لندن
ملت گرسنه هستن از این بدتر هم می شه. حالا هی به فلسطین کمک کنید
دوشنبه 8 بهمن 1386

masih - ایران سرفراز - تهران
راست میگی چون از اول خلقت همه حاکمان به فلسطین کمک می کردن. باعث شدن این همه قتل ودزدی وجنایت وجود داشته باشه .ای کاش فلسطین نبود اونموقع دیگه قتل غارت یا دزدی در هیچ دوره ودرهیچ کشوری پیش نمی اومد
از نظریه داروینی شما تشکر میکنم !!!!!
دوشنبه 8 بهمن 1386

Tarannom - مالزی - کوالالامپور
این سایت فاخری است. لطفا نظراتی ارائه بدید که در شان این سایت باشه.حرف های بی ربط شما بیشتر شبیه جوکه. تو ارزانتین رانده سرویس معلم ها یادتونه انجا ایا مسئله فلسطین بود که ان اتفاق افتاد؟؟؟یه کم به مطالعه بپردازید تا ما هم از اطلا عات شما بهرمند بشیم. سربلند باشید.
سه‌شنبه 9 بهمن 1386

neda5 - امارات - دبی
:)))...مسیح خیلی بامزه گفتی..
سه‌شنبه 9 بهمن 1386

arashk_fara - انگلیس - لندن
اگه کمی بجای خاله زنک بازی بیشتر فکر کنید میبنید بچه از بدو تولد خلافکار نیست.کمی از مغزتون استفاده کنید به ان حد فهم وشعور میرسید که طرف هدفش پول وطلا بوده و ...
پنج‌شنبه 11 بهمن 1386

arashk_fara - انگلیس - لندن
طرنم جان و مسیح شما مجبور نیستید جوکهای دیگران رو بخونید شما با نظرتون شعور و سوادتون رو نشون دادید
پنج‌شنبه 11 بهمن 1386

masih - ایران سرفراز - تهران
آقای اراشک یا ارشک . شما به جای خورده گرفتن سعی کنین ناهنجاریهای اجتماعی
رو گردن این اون نندازین .من واقعا متاسفم که نظرم باعث رنجش شما شد. اما مگر شما نبودید در خبر تجمع در کوی دانشگاه بنده رو دختر احمدی نژاد نامیدید .شما هنوز نمیدونید بنده مردم یا زن. من با توجه به نظر شما در ان باب به ...سوادتان پی بردم.
جمعه 12 بهمن 1386

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.