یک دیپلمات یمنی در آلمان با خدمتکارش مانند برده ها رفتار می کرد

یک دیپلمات یمنی در آلمان با خدمتکارش مانند برده ها رفتار می کرد

وزارت امور خارجه المان اعلام کرد یک دیپلمات یمنی از سال 2004 با یک خدمتکار زن اندونزیایی مانند برده رفتار کرده و او را از ابتدایی ترین حقوق یک خدمتکار محروم کرده است .

بر اساس این گزارش به نقل از خبرگزاری فرانسه از برلین، این سخنگو با تایید بخشی از گفته های این خدمتکار اندونزیایی که در یک روزنامه المانی منتشر شده است اعلام کرد این دیپلمات یمنی همچنان در سفارت یمن در المان کار می کند.

وزارت امور خارجه یمن افزود المان در سال های گذشته مواردی از بردگی جدید را که در عین حال استثنا نیستند ثبت کرده است .

به نوشته روزنامه فرانکفورتر روندشاو این ا ندونزیایی سی ساله گفته است من حق دست زدن به غذا را نداشتم . این فرد صبحانه فقط به من یک تکه نان می داد و شب سهم من از غذا یک کاسه برنج با گوجه فرنگی بود.

وی افزوده است من بیست چهار ساعت شبانه روز را بدون مرخصی و حقوق در خدمت او بودم . هنگامی که سریع کار نمی کردم او من را کتک می زد.

این زن سی ساله اندونزیایی تصریح کرده است او حتی پتو برای خوابیدن در اختیار نداشته است .

وی پس از انکه به سبب وضع بد جسمانی اش به بیمارستان منتقل شده است پزشکان سل و سو تغذیه شدید را در بدن این زن تشخیص دادند. انها که گمان می کردند با یک مورد بردگی خانگی مواجه هستند همچنین یک جمعیت کمک به قاچاق انسان ها را از این موضوع مطلع کردند.

وزارت امور خارجه المان تصریح کرد گفتگویی بین دو طرف به ابتکار این وزارتخانه به منظور غرامت مالی به این خدمتکار اندونزیایی اغاز شده است .

این یمنی در عین حال از مصونیت دیپلماتیک برخوردار است .

در اخرین اقدام می توان یک دیپلمات را در المان عنصر نامطلوب اعلام کرد اما بنابر اعلام وزارت امور خارجه المان ،‌برلین چنین اقدامی را در امور مربوط به بردگی خانگی اتخاذ نمی کند.
mehdy_pooya - ترکیه - ایزمیز
لطفا در مورد برده داری جنسی از دختران زیر ده سال و تجارت اونها هدر انگلستان هم مطلب بنویسید
شنبه 6 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.