جنتی: دستیابی به حکومت اسلامی،بالاترین دستاورد ملت ایران است

جنتی: دستیابی به حکومت اسلامی،بالاترین دستاورد ملت ایران است
امام جمعه موقت تهران با اشاره به پیروزی ملت ایران در 22 بهمن 1357 گفت: ملت ایران نگذاشت این انقلاب استحاله و ارزش ها زیرپا گذاشته شود.
 
آیت الله "احمد جنتی" در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران، با اشاره به سالگرد 22 بهمن، روز شادی ملت ایران و ظهور انقلاب اسلامی گفت: دستیابی به حکومت اسلامی، بهترین و بالاترین دستاورد ملت ایران است.

وی ایستادگی ملت در مقابل ظلم را رمز پیروزی انقلاب برشمرد و تصریح کرد: بعد از تحمل شکنجه ها و با مقاومت، خداوند نعمت پیروزی بر ظالم و حکومت ظالمان را برای ملت ایران ارزانی داشت.

خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به این که 22 بهمن، بهمن شادمانی ماست، گفت: این انقلاب پس از 15 سال رنج و زحمت و خون دادن و شکنجه دیدن شما مردم به دست آمد.

آیت الله جنتی تاکید کرد: باید خدا را شاکر باشیم زیرا خداوند این نعمت (پیروزی در برابر ظالم) را به ما اعطاء کرد و به هیچ امتی چنین نعمتی نداده است.

وی با تاکید بر این که باید وظایف خود را به انقلاب ادا کنیم گفت: این انقلاب و پیروزی ارزان به دست نیامده است.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران، خطاب به جوانان و دانشجویان و دانش‌آموزان گفت: دوره پنجاه ساله قبل از انقلاب را بخوانید و ببینید چه وضعی در این مملکت حاکم بود.

آیت الله جنتی همچنین با اشاره به وضع اقتصادی، سیاسی و‌ فرهنگی مردم در دوران قبل از انقلاب گفت: در آن دوران، مردم آرامش نداشتند و رای حتی یک نفر در آن دوران ارزش نداشت.

خطیب نمازجمعه تهران افزود: سیاست مملکت در آن دوران، به دست دیگران رقم می خورد و نظامیان و سفرای بیگانه در این مملکت حکومت می کردند.

آیت الله جنتی تصریح کرد: در دوران قبل از انقلاب مردم حق رای نداشتند و هر کسی را که عوامل رژیم می خواستند به مجلس می فرستادند و وزیران را هم خود آنها انتخاب می کردند.

امام جمعه موقت تهران همچنین تصریح کرد: در دوران قبل از انقلاب، فحشا و مشروبات الکلی آزاد بود و مظلوم پناهگاه و یار و یاور نداشت و ظالم آزادانه از قدرت سوء استفاده و ظلم می کرد.

آیت الله جنتی با اشاره به این که ملت ایران قبل از انقلاب، وضع سیاهی را پشت سرگذاشته است گفت: خداوند پس از ایستادگی مردم، وضعی مطلوب را به ملت ایران اهدا کرد.

خطیب نماز جمعه موقت تهران تصریح کرد: پس از انقلاب و در راس حکومت اسلامی، فقیهی عادل، جامع الشرایط مدیر و مدبر و شجاع قرار گرفته است و این در هیچ جای دنیا وجود ندارد و در گذشته نیز چنین حالتی را نمی توان پیدا کرد و اگر هم باشد در شعاعی کوچک تر است.

آیت الله جنتی همچنین تصریح کرد: این ملت ایران بود که نگذاشت در انقلاب اسلامی مثل انقلاب فرانسه و انقلاب روسیه، دگرگونی به وجود بیاید و همه ارزش هایی که برای آن زحمت کشیدند، از بین برود.

خطیب نمازجمعه موقت تهران با اشاره به این که عده ای می خواستند انقلاب را دچار استحاله کنند اما با پایداری ملت ایران مواجه شدند گفت: این پایداری باید محفوظ بماند.

وی تصریح کرد: ملت باید توطئه های دشمنان و نقشه های آنان را بشناسد و از کسانی که در خط مستقیم حرکت می کنند حمایت کند و کسانی را که در خط آمریکا، رژیم صهیونیستی، اروپایی ها و فرهنگ غربی حرکت می کنند از خود نداند و آن ها را از خود براند و صف های خود را از آنان جدا کند.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران افزود: با این حرکت ملت، این انقلاب‌ حفظ می شود.

امام جمعه موقت تهران در ادامه خطبه دوم نمازجمعه تهران با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: مسئله فلسطین، مسئله روز ماست زیرا اگر هر دلی نسبت به آن به درد نیاید سنگ دل است.

آیت الله جنتی تصریح کرد: هم اکنون یک کربلا و عاشورای دیگر در فلسطین به وجود آمده است.

وی افزود: هم اکنون جان هیچ کس از یک و نیم میلیون جمعیت باریکه غزه در فلسطین در امان نیست.

خطیب نمازجمعه امروز تهران با اشاره به نبود آب، دارو، غذا و سوخت در غزه گفت: هم اکنون بیماران در غزه به علت بی دارویی می میرند و بچه های آنها هم به همین وضع دچارند.

آیت الله جنتی با اشاره به اینکه هم اکنون در غزه هر لحظه، احتمال مرگ و خطر وجود دارد یادآور شد: واقعا باید در این شرایط گفت که سران کشورها در قبال شرایط کنونی غزه چه کار می کنند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به محکوم نشدن جنایات غزه در شورای امنیت سازمان ملل به علت ممانعت آمریکا گفت: آیا سران کشورهای اسلامی واقعا باید به همین مقدار (پیشنهاد محکومیت این جنایات در سازمان ملل) بسنده و اکتفا کنند؟

خطیب نماز جمعه این هفته تهران از سران کشورهای اسلامی خواست: به امور مسلمانان بی تفاوت نباشند.

آیت الله جنتی با اشاره به راهپیمایی ملت ایران در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی گفت: از ملت ایران تشکر می کنیم و همچنین از رییس جمهور تشکر می کنیم که در این باره با سران کشورهای اسلامی در تماس است و حتی با رییس جمهور مصر هم تماس گرفت و از آنان خواست به ملت مظلوم فلسطین کمک کنند.

وی با اشاره به درخواست رییس جمهور کشورمان از سران کشورهای اسلامی برای تشکیل جلسه سران سازمان کنفرانس اسلامی برای محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: از مردم، دانشجویان و نمایندگان مجلس که در محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی راهپیمایی و تجمع کرده اند باید تشکر کرد که همیشه در صحنه بوده اند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: متاسفانه اکنون یک نفر نیست از مردم غزه حمایت کند حال آنکه سران رژیم صهیونیستی مدام تهدید می کنند که این جنایات را بدتر از گذشته انجام خواهند داد.

آیت ا... جنتی همچنین گفت: مرگ بر آنهایی که در کنفرانس آناپولیس جایزه گرفتند و دهان خود را در آنجا دوختند تا دیگر حرف نزنند.

وی خطاب به شرکت کنندگان در این کنفرانس گفت: شما آنقدر ذلیل و خوار هستید که رضایت جرج بوش، آمریکا و اسراییل را بر رضایت خدا، پیامبر، مسلمانان و مستضعفان ترجیح می دهید.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سفر رییس جمهور آمریکا به منطقه در آستانه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: این فرد قبل از این جنایات در غزه، به کشورهای اسلامی سفر می کند و چرا شما شمشیر تقدیم او می کنید.

آیت الله جنتی همچنین گفت: جنایات غزه، امتحان عجیبی برای همه ماست و باید دید که چگونه از این امتحان درمی آییم و آنچه مهم است اینکه خون این مظلومان بالاخره دامن ظالمان را می گیرد.

امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به سرمای هوا و شرایط نامساعد جوی اخیر گفت: سرمای غیرقابل پیش بینی و کم سابقه هوا با گستره وسیع آن در کشور، موجب بروز مشکلاتی برای مردم به ویژه در تامین سوخت شد که بهترین راهکار برای جلوگیری از این مشکل، استفاده از وسایل گرمازای دوگانه سوز است.

آیت الله جنتی افزود : مردم باید با پیش بینی های لازم، پیش از فصل سرما، سوخت های جایگزین گاز را نیز ذخیره و از وسایل گرمازای غیرگاز سوز نیز استفاده کنند.

وی گفت: مشکلات ناشی از سرما و شرایط نامساعد هوا تجربه تلخی بود که باید برای آینده سرمشق باشد تا دچار چنین مشکلاتی نشویم.

امام جمعه موقت تهران با انتقاد از اقدام ترکمنستان در نقض قرارداد صدور گاز به ایران افزود: آنان در این شرایط نامساعد بر خلاف قراردادی که داشتند آن را نقض و گاز ارسالی به مازندران و گلستان را قطع کردند که موجب مشکلاتی برای مردم این مناطق شد.

آیت الله جنتی با قدردانی از کسانی که در سرمای غیرقابل پیش بینی هوا برای گازرسانی به مناطق شمالی کشور اقدام کردند افزود: ماموران برای گازرسانی از مناطق جنوبی کشور به استان های شمالی در سرمای شدید هوا با دشواری های فراوانی مواجه شدند.

وی با مقایسه بارش برف در رشت در سال های پیش گفت: در آن حادثه با آن که شدت آن مانند سرمای اخیر نبود از نظر تامین غذا و مشکلات گوناگون بحران ایجاد شد، اما این بار با وجود آن که سخت تر از شرایط سال های پیش بود، وضع نامساعد گذشته به وجود نیامد.

امام جمعه موقت تهران افزود : برخی در شرایط نامساعد اخیر برای گاز رسانی به مردم تا 48 ساعت نخوابیدند و خدمت کردند.

آیت الله جنتی همچنین از راهداری و پلیس راه برای باز کردن راه ها تشکر کرد.
منبع : سایت انتخاب
نظرات بعضی از کاربران سایت انتخاب
حضرت آیت الله مسولین سی سال برای ملت فلسطین نخوابیده اند بگزارید دو روز  نیز برای ملت خود نخوابند. فکر نمیکنید برای ملتی که سی روز از سرما نتوانسته شبها سر به بالین  بگذارد بی خوابی چهل وهشت ساعته   مسو لین محترم کم باشد ...
واحه

فقط افسوس اون 6 میلیون ایرانی که رفتند و اون 60 میلیونی که اگه توانش را داشتند هم میرفتند این مسائل را هنوز هم نفهمیدند.
شاهرخی

ایشون راست میگن ولی یک دستاورده مهم را فراموش کردند. آن زمان برای یک دلار فقط 7 تومن میگرفتیم ولی الان یک دلار بدیم 1500 تومن میگیریم. از این باحالتر چی میخواین ؟
مهندس

آیت الله جنتی تصریح کرد: در دوران قبل از انقلاب مردم حق رای نداشتند و هر کسی را که عوامل رژیم می خواستند به مجلس می فرستادند و وزیران را هم خود آنها انتخاب می کردند
خدا را شکر که به لطف شورای نگهبان الان ما  خودمون تشخیص میدیم که به کی دوست داریم رای بدیم. دست بردارید

این همه تعریف از خود شرم آوره, به چیه خودمون مینازیم, من تا به حال ندیدم مسئولی در کشوری آزاد از خود و یا دولتش تعریف کنه چون مردم میگن هر کاری هم که کردی وظیفه ات بوده, ولی در ایران .........

حکومت اسلامی؟..جمهوری اسلامی چی شد پس ؟

اولا جمهوری اسلامی ,,,,, دوما بیا کربلای ایران را ببین ...در ضمن همین فلسطینیان برای صدام هورااااا میکشیدند وپس از مرگش برایش عزاداری کردند وسیاه پوشیدند ,,,کلاه خودمان را باد برد.
محسن

آیت الله "احمد جنتی" : مسئولین برای مقابله با سرما ۴۸ ساعت نخوابیدند !.
سلام ،
یک ـ کافی بود که * مسئولین *  تنها »» ۴۸ دقیقه «« از زمان مسافرتهای بیهوده تبلیغاتی به »» استانها «« را به نحوه های پیشگیریی در مقابله با سرما ئی که مدتهاست از دستگاههای خبری بین المللی در مورد هجوم ان بعناوین مختلف پخش گردیده و همه ان را شنیده و انتظار امدنش را داشتند اختصاص میدادند و اکنون مجبور نمیگردیدند تا ۴۸ ساعت از اوقات گرانبهای خود و خانواده هایشان را از گرمای لذتبخش زیر کرسی نشینی و اجیل شکنی و به قصه های مادر بزرگها گوش دادن زده و ان را به ان بیچاره ئی که صاحب سرزمین * نفت و گاز * است اما باید بخاطر کمبود انان شاهد لرزیدن عزیزانش در این سرمای نامتعارف و وحشتناک باشد و چاره ئی هم نداشته باشد ! اختصاص دهند و از بلندگوههای نماز جمعه بگوش همان درمانده از مقابله با سرما برسانند !!.
دو ـ امام جمعه محترم اقای جنتی نفرمودند که * نتیجه حاصله * از مصرف این ۴۸ ساعت که بنفع درماندگان از سرما اختصاص یافته چه بوده ؟! ایا دیگر هیچکس  بخاطر کمبود سوخت از سرما بخود نمیلرزد ؟! اگر چنین باشد باید ظهور امام زمان ( ع ) که اقای جنتی ان را فراموش کردند که اعلام بفرمایند جشن گرفت و بیکدیگر تبریک گفت !!.
داوید.

وظیفه دولتمردان است که برای مشکلات مردم چاره اندیشی نمایند .اصلا اگر قرار باشد اینکار انجام نشود با چه ادعایی دارند حکومت می کنند ؟
منصور

وضع ما ملت خیلی فرق نکرده آن زمان خارجی ها با همراهی داخلی ها برای ما مردم نماینده تعیین میکردند حالی خودی ها به همراهی داخلی ها برای ما ملت نماینده تعیین میکنند . وقتی شما و وزیر کشور همه را بصورت فله ای تسویه میکنید نتیجه یکی است یعنی یا شما ها تعیین میکنید چه کسی بیاید و چه کسی نیاید و یا ما ملت را فاقد شعور کافی دانسته و لذا قیم وار ( در صورت خوش ماجرا ) نماینده برایمان تعیین میکنید .در حق  مردم غزه و فلسطین بدون شک جفا شده و میشود ولی شما بفرمائید جفائی که در حق ملت ایران بدست همفکری های شما میشود را به کجا شکایت ببریم ؟ فقر و بدبختی و عقب ماندگی و سرما زدگی و بی خانمانی ملت ایران را چه کسی قرار است درمان کند ؟امید است نفرمائید امام زمان میاید و درست میشود ؟؟؟!! امید است شما و سایر دوستانتان کمی هم بفکر مردم ایران باشید شاید خدا بیشتر از شما راضی شود چون سخنران فراوان داریم که خوب بلند صحبت میکنند و بحمدالله همه را هم میکوبند ووو ولی مجری و مدیر خوب کم داریم پس لازم است در کشور ما از پر حرفی کم کنند و برعمل بیفزاید شاید مشکلات کمی کمتر شود. ضمنا مسئولین 48 ساعت نخوابیدند که طوری نمیشود مردم در این میان چندین روز مردند و زنده شدند و خدا داند چندین نفر هم برای همیشه  مردند حالا چون دولت خودی است ما برای نخوابیدن مسئولین باید اشک بریزیم ؟؟کی برای جگر گوشه های مردم بینوا باید اشک بریزد ؟ البته اگر دولت   دولت آقای خاتمی و یا رفسنجانی بود که قطعا حکم قصاص چند مسئول را تا بحال صادر فرموده بودید. بنازم به قدرت خدا . در ضمن نگران شمشیر هم نباشید چون آن شمشیر را نمیشود مثل آن عبای هدیه رسیده در جائی فروختش ؟؟؟؟ پیدا کنید پرتقال فروش را !!!!!!!!!!!! جعفر

فلسطینی ها ناصبی و دشمن اهل بیت اند
سعید

جمهوری اسلامی نه حکومت اسلامی
امام هر کاری کرد نتونست این رو به یه عده بفهمونه
علی

اگر رضای خداوند را می خوائید بروید به پایگاه اصلی خود یعنی  مسجدها و مردم را هدایت معنوی کنید و مملکت را به مردان سیاست بسپارید.

فکر کنم الان ملت بدهکار هم میشن به  دولت نه ؟ به ... که نخوابیدن مگه ملت نخوابیدن حرفی زدن ؟
نکته بین
babaktoronto - کانادا - تورنتو
فکر کنم این برو بچ سایت ایرانین یو کی نظرات سایت انتخاب را میگذارند که ما رو با کاربران اونهاتو کل کل بندازند. در هر صورت بچه های ما باحال ترند(این شوخی بود همه ایرانیها باحالن) و اما در باره احمد جنی(همون جنی درسته ملا لغتی نشید): اقا اول امت نه و ملت و بهترش مردمه . دوما مردم برای حکومت اسلامی انقلاب نکردند و برای جمهوری اسلامی انقلاب کردند. ببینید من میگم اینها مارمولکن بعضیها باور نمیکنند . اینها اول انقلاب با چه شعارهای قشنگی اومدند جلو بعد که ..رشون از رو پل گذشت حالا دیگه جمهوری اسلامی شد حکومت اسلامی و مردم هم شدند امت . جهت اطلاع عرض کنم که امت که از ریشه عربی ام به تشدید حرف میم به معنای سرپرست و مادر میباشد و لذا امت به وزن افعل به معنی گروهی که نیاز به سرپرست و دستگیر و قیم دارند و بدون ان توان اداره امور خود را ندارند. و اصولا این کلمه را خلفای عربی برای مردم خود استفاده میکردند. و اصولا درحکومت اسلامی مردم صغیر و همان امت بی اختیار و بی اراده هستند که برایشان تصمیم گیری میشود و کسی هم اجازه هیچگونه اظهار نظری ندارد درست مثل همینی که الان در ایران حاکم است حالا دیدید که اینها چه جور با زیرکی هر چه تمامتر مردم را فریب میدهند و جمهوری اسلامی را به حکومت و مردم را به امت تبدیل کرده اند. نه اقا جان دوره بازی با کلمات تمام شده و مردم ایران مردم کوروش هستند ما عرب نیستیم که امت باشیم و زیر بار هیچ نوع حکومتی هم نمیرویم. شما هم بهتر است خودت را نصیحت کنی اقای ایت الله که با پارتی بازی پسرت را به سفارت ایران در کویت منصوب کردی. برو برای مردم نسخه نپیچ که نسختون همین روزها پیچیدست.
شنبه 6 بهمن 1386

hasti40 - ایران - تهران
خطیب نمازجمعه این هفته تهران، خطاب به جوانان و دانشجویان و دانش‌آموزان گفت: دوره پنجاه ساله قبل از انقلاب را بخوانید و ببینید چه وضعی در این مملکت حاکم بود.هرچی بودند خدایی از شما که با اسم دین و اسلام امدید خیلی بهتر بودند لااقل آنها اگه دزدی هم می کردند به مردم هم میدادند شما چرا هرچی میدزدید سیر نمیشد و همینوطری اد امه میدید آقای جنتی بس کنید یک ذره هم کارهای خودتون رو ببنید ببنید چقدر تو این 28 سال دزدید و خوردید انوقت بیاید پشت سر بقیه اراجیف بگید.
امام جمعه موقت تهران همچنین تصریح کرد: در دوران قبل از انقلاب، فحشا و مشروبات الکلی آزاد بود و مظلوم پناهگاه و یار و یاور نداشت و ظالم آزادانه از قدرت سوء استفاده و ظلم می کرد.
انموقع آزاد بود و هرکسی که میخواست علنا" مشروب میخورد و هرکاری میکرد ولی حالا شما هرکاری دوست دارید میکنید فقط عوام نمیتونند هیچکاری بکنند الان درصد فاحشه ها در کشور بقدری زیاد شده که ادم نمیتونه به کی اعتماد بکنه و این از برکت سر شما ادمهای نفهم هستش.

شنبه 6 بهمن 1386

kaveieahangar - کانادا - تورونتو
حقا که شایسته لقب ایت اللهی هستی جنتی جون . اینهمه پرت و پلا گویی فقط از یه ایت الله برمیاد و بس .
شنبه 6 بهمن 1386

Afshin-B - ایران - تهران
حرفهای خنده‌داری بود، جنتی مرا یاد ملانصرالدین می‌اندازه.
شنبه 6 بهمن 1386

nazaneen - ایران - شیراز
شما خودت میدانی که مثل خودت اخوندهای مفت خور انقلاب را دزدیدید و با کشتن هزاران روشنفکر خود را به مردم تحمیل کردید. بزرگترین دستاوردی که مردم در اینده ای نه چندان دور خواهند داشت پاک کردن ایران از لکه ننگ اخوندیست چون مردم از شما و اسلام شما بیزارندگا
شنبه 6 بهمن 1386

nahoft - ایران - تهران
به قول آقای نبوی ، این مردک مال دوره اول زمین شناسیه(پارینه سنگی).
دوستان عزیز هیچ دقت کردید که جنتی تو دوران پارینه سنگی از معدود مردان باهوش عصر خودش بوده؟
شنبه 6 بهمن 1386

aynaza - ایران - تهران
جنتی !تو حیفی به خدا ... این جماعت رو ولش کن. خودتو به خاطر اینا خسته نکن . می بینی چیا واست می گن...من می گم بیا یه کاری بکن که هم واسه تو خوبه هم واسه دامادت محمود جون. البته محرمانه هست..اگه خواستی بهم یه زنگ بزن بگم. شماره من اینه::))
شنبه 6 بهمن 1386

omide por jalal - امریکا - لس انحلس
جنتی جنتی تو دشمن ملتی.
یکشنبه 7 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.