سید محمد خاتمی: ایران، دمکرات‌ترین سرزمین در منطقه خاورمیانه است

سید محمد خاتمی: ایران، دمکرات‌ترین سرزمین در منطقه خاورمیانه است

محمد خاتمی، روز پنجشنبه در سی و هشتمین اجلاس مجمع اقتصاد جهانی در داووس سوییس، گفت: ایران، دمکرات‌ترین سرزمین در منطقه خاورمیانه است.

بر اساس این گزارش به نقل از فوکوس، خاتمی که این سخنان را در نشستی تحت عنوان "بازگشت مذهب- خطری احتمالی برای کشورهای سکولاریسم"، گفت: آنچه که مشخص است، این است که مخالفتها با ایران، جنبه سیاسی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: افراطیون در هر مذهبی، همیشه همه چیز را سیاه و سفید می‌بینند و ابزاری جز خشونت ندارند.

محمد خاتمی، با تاکید بر اینکه اساس اسلام و مسیحیت عشق است، گفت: افراطیون در این دو مذهب، می‌خواهند عشق را به تنفر تبدیل کنند.

خاتمی در بخش دیگری از سخنانش، درباره نگرانی‌های غرب درباره مذهب، گفت : در غربی که اصلا با مذهب سروکار نداشت، ما در گذشته شاهد جنگ جهانی اول و دوم بودیم.

رییس جمهوری سابق ایران، در پاسخ به یکی از خبرنگاران حاضر درباره اهانت یکی از اعضای حزب راستگرای آزادی اتریش به اسلام و مسلمانان، گفت: ما مثلی داریم که اگر دیوانه‌ای حرفی زد، نباید به آن توجه کرد و باید از آن گذشت.

وی تاکیدکرد که این گونه سخنان توهین‌آمیز، هیچ مشکلی را حل نمی‌کند.

بیش از دو هزار و ‪ ۵۰۰‬نفر از ‪ ۸۸‬کشور جهان که بیشتر آنان نمایندگان ارشد اقتصادی و سیاسی هستند، در اجلاس جهانی داووس که چهارشنبه شب آغاز شد شرکت دارند.

در اجلاس امسال داووس، ‪ ۲۷‬رییس جمهوری و نخست وزیر و ‪ ۱۱۳‬وزیر حضور دارند.

همچنین حدود ‪ ۶۰‬درصد از شرکت‌کنندگان نیز از نمایندگان بخش‌های اقتصادی هستند و بیش از هزار و ‪ ۳۷۰‬نفر هم از روسای شرکتهای بزرگ و معتبر جهان می‌باشند.

shekamo - نورو - اوسلو
بستگی داره دمکرات براشون چه معنی میده ای جانمی به این دمکرات که خانم ها چکمه پا نکنن...مردم حق اظهار نظر ندارن زندان ها پر از زندانی های هست که چرا گفتن ..اصل کار انرژی اتمیه بقیه رو بی خیال
جمعه 5 بهمن 1386

alpar_aslan - فنلاند - واسا
جک خوبی بود متشکر در مقایسه با افغانستان شاید
جمعه 5 بهمن 1386

farid_shapal - ایران - مازندران
اره ارواح ننت !!ما تو دموکراسی داریم غرق میشیم واسه همین هم دیگه دموکراسی نمی خوایم.100 سال پیش مشروطه شکل گرفت اما ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم . 100 سال پیش ازادی بیان بیشتر از الان بود
جمعه 5 بهمن 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
اینکه برای آقای خاتمی کاری نداره واسه 2500 نفر دروغ بگه .ایشان نزدیک به 80000000 میلیون ملت ایران را 8 سال با دروغ سر کار گذاشت حالا نمیتونه 2500 نفر را سر کار بزاره.آخه بهر حال خاتمیه میدونی یعنی چی که یعنی ختم همه دروس مثل دروغ و چهره نمایی و حرف م.. و بقیه چیزها که خودش درسشو فوت ابه و 80000000 میلیون ادمو میتونه بزاره سر کار و ....
جمعه 5 بهمن 1386

masih - ایران سرفراز - تهران
وای چه شود .فردا تو این آدرس جای سوزن انداختن هم پیدا نمیشه!!!!!!!!!!!
جمعه 5 بهمن 1386

kaveieahangar - کانادا - تورونتو
شنیدین که میگن در شهر کورا ادمه یه چشم پادشاهه این سید عزیز هم وسط این جماعت قداره کش غنیمته توکلت علی التو سید جان
جمعه 5 بهمن 1386

majid12 - نروژ - اسلو
دوستان به این اُ..... بایدگفت حرف زدن بلد نیستی حرف نزدن که بلدی شارلاتان دزد . ...
جمعه 5 بهمن 1386

zpirooz - المان - اخن
اخه اقای خاتمی از تو که دوستانت رو یکی بعد از دیگری به جرم ابراز عقیده انداختند زندان و به خودت کلی ایراد گرفتند که چرا سر میزی که دیگران شراب خوردند نشستی انصافاْ بعیده اینطرف هیچ کس به یک مسلمان نمیگه روسری نپوش چون ما نمی پوشیم اونوقت اونها که حتی اجازه نمی دهند متفاوت از اونها فکر کنی... دموکراتند؟ وجدانی این حرفها رو برای غربی ها نزن برات جوک میسازند. اینها خوراک داخله نه اروپا...
جمعه 5 بهمن 1386

aminhid - استرالیا - سیدنی
ضرب المثلی هست که میگه:
این بهتره که آدم حرف نزنه تا مردم فکر کنن احمقه نه اینکه حرف بزنه تا بفهمن احمقه
شنبه 6 بهمن 1386

mehran1965 - ایران - تهران
بابا این بنده خدا که حرف بدی نزده گفته تو خاور یتنه از همه بهتره خوب راست میگه دیگه ایران را آگر خدا وکیلی با عراق و سوریه و کویت وعربستان وو... که هکه نظامهای قرون وسطایی هستند از نظر شیوه حکومت مقایسه کنیم خوب راست میگه البته من سطح زندگی مردم را نمیگویم بلکه منظورم سیستم حکومتی دموکراسی است
شنبه 6 بهمن 1386

Afshin-B - ایران - تهران
دوستان عزیز:
من و شما باید از همان ابتدا می‌فهمیدیم کسی که از فیلتر شورای نگهبان رد میشه یعنی چی؟ یعنی اینکه این آقا از خودشونه.
فقط تحریم انتخابات. دوباره در انتخابات بعدی گول نخوریم؟؟!!
شنبه 6 بهمن 1386

iranppp - آآلمان - دوسلدورف
توجه! کنید.گفت خاورمیانه یعنی ازمصر تا افغانستان.اول دقت بفرمائید بعدا داغ.اردن-عربستان-کویت-عراق-لبنان-سوریه-بحرین-قطر-عمان-خود مصرووو.حضرات حالا فهمیدین خاور میانه کجاست.هلند و باربادوس و نیوزلند رو شامل نمی شه.هر چند من هیچ وقت از این سید خندان وحرفهاش خوشم نیومده و نمیاد.
شنبه 6 بهمن 1386

راستی - ایران - تهران
شما دوستنا عزیز ظاهرا با محدوده خاورمیانه آشنا نیستید.
بگذارید یه بررسی کنیم پاکستان پرویز مشرف: کدتا نظامی یک دیکتاتور به تمام معنا-افغانستان یک کشور جنگ زده به تمام معنا کرزای: هیچ کنترلی به غیر از بخش هایی از کابل ندارد- امارات : یک شیخ نشینی تمام عیار- عربستانملک فهد یک پادشاه که هنوز 5 برادر دیگر آماده برای جانشینی دارد _ بحرین یک کشور شیعه که تمام منسب ها را سنی ها با انتخابات نمایشی در دست دارند(50% )نمایندگان توسط پادشاه انتخاب می شود.(به کشور های عرب حوزه خلیج فارس جز کویت بی شناسنامه بودن زنان انها را تا دو سال پیش به یاد آرید)_ عراق ...._ اردن پادشاهی ملک هاشمی همچنان بر تخت_ سوریه با انتخابات نمایشی پسر به جای پدر_ مصر حسنی مبارک: یک نظامی دیکتاوتر کودتا کرده_ لبنان (قانون اساسی فرانسوی)
در آخر می ماند یک ترکیه این را خودتان مقایسه کنید با ایران.
آیا خاتمی دروغ می گوید یا ما نمی دانیم خاور میانه کجاست؟ سرزمین بهشت ؟ سرزمین انبیا؟
شنبه 6 بهمن 1386

babaktoronto - کانادا - تورنتو
دوسلدورف جان خوب شد تو هم اومدی وسط یه قر دادی و به ما حدو حدود خاور میانه رو یاداوری کردی داداش کتابخون اگر کویت و دبی و اردن و بحرین را هم جزو خاور میانه بدونی باید به عرض عالی برسونم که در ان کشورها روزنامه ها ازادانه از حکومتهای تحت امرشون انتقاد میکنند و حتی در کویت طی حکم حکومتی هیج کسی حق ندارد با منتقدان حکومت در روزنامه ها برخوردهای انفعالی داشته باشند.در حالی که روزگار روزنامه و روزنامه نگاری رو میدونی تو ایران که بدبختها به چه روزی افتاده اند. حالا کدام یکی معنی دموکراسی میده مایی که میراث دار تمدن کهن باستانی هستیم یا اونها که تا همین دیروز مارمولک میخوردند؟ حتما باید بیای جلو بگی ما هم هستیم؟ خوب بیا اما چرند نگو مثل همیشه و مثل همین فریبا خاتمی
شنبه 6 بهمن 1386

vira - ایران - تهران
اقای تورنتو جنابعالی که دم از ازادی در کویت میزنی میدونی مجازات روزه خواری در کویت چیه ؟ { قطع دست برای روزه خواری در ماه مبارک } - حداقل اینجا فقط دست و پای اشرار رو قطع میکنن نه روزه خوار بدبختو . برخورد انفعالی هم که تو گفتی معنیش درست برعکس منظورته .
یکشنبه 7 بهمن 1386

iranppp - آآلمان - دوسلدورف
بابک خان من چرندمیگم قبول.من ادعای سواد دارم؟!!! ائمه رو اعمه مینویسم !!صهیون رو میگم وجود نداره چون اسم عبریش زایونه!!! مجلس رومیگم احمد شاه به توپ بسته!!!!برای بوش و اجدادش آرزوی تندرستی و موفقیت می کنم.بمباران اتمی ژاپن رو یک اشتباه کوچیک میدونم.-یا جنابعالی؟قبوله من به چرند گوئی معروفم نه تو.فقط یک سئوال تو فقط از دموکراسی روزنامه رو فهمیدی.نظرت در مورد اجازه رای و حق رانندگی نداشتن زنان در امارات متحده عربی (یا دبی به قول شما) چیه. اردنی ها جرات دارن یک کلام مخالف راجع به خاندان منتخب!!!! هاشمی و شاه بی غیرتشون بگن یا بنویسن؟جل الخالق.این ها رو از کی شنیدی.میبدی؟واسه ات بسته دائی جون.
یکشنبه 7 بهمن 1386

babaktoronto - کانادا - تورنتو
ویرا جان اون قطع دست و پا مال قرانه اعتراض داری برو به خدا بگو. دوسلدورفی جون در سال 1997 روزنامه السیاسون کویت مطلبی را بر علیه خاندان ال الجابر نوشت که اون نویسنده را انداختند زندان که بعدا شیخ الجابر طی حکم حکومتی دستور داد انتقاد از حکومت ازاد است و کسی حق محدودیت بر علیع مطبوعات را ندارد درست مثل حکم حکومتی که حضرت اقا در زمان مجلس ششم صادر کردند اما در جهت محدود کردن مطبوعات. ضمنا مثل بچه ها 4 تا اشتباه لپی و تایپی را ملاک و مستمسک نکن که به من بپری بجاش برو همون کتاباتو بخون که شاید وزیری چیزی از اب در بیای خدا را چه دیدی فعلا که هرکی به هرکیه مملکت
یکشنبه 7 بهمن 1386

iranppp - آآلمان - دوسلدورف
نظرتو درباره حق رای و رانندگی که تازه در کشور دموکرات الجابرها (3-4ساله) به زنها داده شده نگفتی.
یکشنبه 7 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.