ناتو، اعراب را به همکاری علیه ایران دعوت کرد

ناتو، اعراب را به همکاری علیه ایران دعوت کرد

دبیر کل ناتو،یاپ دی هوپ شفر،روز پنج شنبه از کشورهای عرب حاشیۀ خلیج فارس خواست تا  به منظور مقابله با برنامه های هسته ای ایران و ستیزه جویان افراطی اسلام گرا در منطقه، همکاری بیشتری با کشورهای عضو ناتو داشته باشند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب به نقل از خلیج تایمز؛یاپ هوپ دی شفر در اولین دیدار خود  با متحدین عرب  در حاشیۀ خلیج فارس گفت:هدف وی از این سفر، بر گسترش همکاری های نظامی و انعقاد قراردادهایی در زمینه های اطلاعاتی ،استوار است.

برپایۀ این گزارش، وی در ابوظبی گفت:افراط گرایان اسلامی،جنایات فرامرزی و گسترش سلاح های کشتارجمعی،تهدیدی برای همۀ ما به شمار می آیند.وی در ادامه اظهار داشت که فعالیتهای هسته ای ایران در غنی سازی اورانیوم و برنامه های موشکی این کشور نیز،از نگرانی هایی است که همچنان ادامه دارد.

وی گفت: خیال های بزرگ،نوید بخش آینده ای روشن نیست،پس چگونه پاسخگو خواهیم بود؟وی گفت:تنها پاسخ این است که دیدی جدید به همکاریهای امنیتی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب به نقل از خلیج تایمز؛همسایگان عرب ایران از برنامه های هسته ای این کشور ابراز نگرانی کرده اما تمایلی به  وقوع جنگی دیگری در منطقه،ندارند.

دی هوپ شفرگفت:من اطمینان دارم که رهبران این کشورها نه تنها پیش از ما از چالشهای امنیتی مشترک، آگاه بودند،بلکه منافع مشترکی در همکاریهای متقابل نظامی دارند.

وی گفت: تفاوتی ندارد که  از جمله کشورهای تولید کننده،مصرف کننده و یا ناقل باشیم ،ما دارای  منافع مشترکی در امنیت انرژی،خطوط انتقال سوخت و زیرساختهای انرژی،هستیم.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب به نقل از خلیج تایمز؛دبیر کل ناتو توضیحی در رابطه با کیفیت همکاری های نظامی و یا نقش ناتو در منطقۀخلیج فارس،آبراه جهانی حمل و نقل سوخت،نداد.

در ماه جاری،امارات متحدۀ عربی و فرانسه قرارداد ایجاد اولین پایگاه دائمی سربازان فرانسوی در منطقه را به امضا رساندند.

امارات متحدۀ عربی،کویت و قطر از اعضای پیمان همکاری استانبول ،پیمان همکاری میان اعراب و متحدین، هستند.

دی هوپ شفر،ابراز امیدواری کرد که قدرتهای منطقه ای از جمله عربستان سعودی و اردن ،در آینده ای نزدیک،همکاری های خود با ناتو را آغاز کنند.

iranppp - آآلمان - دوسلدورف
شما یاد سربازان ناسیونال سوسیالیست(نازی ها) را زنده می کنید.این رو می تونید از کوسووا ئی ها و مقدونیه ها بپرسید.مترسکهای پوشالی.
پنج‌شنبه 4 بهمن 1386

masih - ایران سرفراز - تهران
ناتو برای جلوگیری از نفوذ شوروی سابق تشکیل شد شوروی که منهل شد.
بعد از این همه پیشروی تا همسایگی روسها حالا نوبت ماست با این فرق که اعراب در جریان 8سال جنگ فهمیدند با بد جماعتی در افتاده اند واز توهم جنگ الان از اجنوی درخواست پاسداری از کشورشان را می کنند. دوما ناتو اگر اینقدر کارائی دارد این همه هرج مرج در افغانستان چیست؟
پنج‌شنبه 4 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.