صعود پنج پله ای استقلال تهران

صعود پنج پله ای استقلال تهران

فیروز کریمی پس از بازی: "بهتر از هر مربی دیگری اهواز را می شناختم"
فیروز کریمی در اولین بازگشت به اهواز در سمت مربی، تیم سابق خود را 2-1 شکست داد.

او که از یک سو با شعارهای تماشاگران اهوازی علیه خود و از سوی دیگر با دسته گل بازیکنان پیشین خود مواجه شد، در دقیقه 62 مسابقه شاهد گل زنی میلاد می داوودی برای استقلال اهواز بود.

اما تنها 4 دقیقه بعد، آرش برهانی بازی را به تساوی کشاند.

پس از آن فیروز کریمی با خارج کردن علیرضا منصوریان و به زمین آوردن فرهاد مجیدی سعی کرد تا قوای تهاجمی تیم تهرانی را افزایش دهد.

در نهایت، درحالی که کمتر از 3 دقیقه به پایان وقت قانونی مسابقه باقی مانده بود، مهدی امیر آبادی، از درون محوطه جریمه و از مقابل دروازه بان و مدافعان استقلال اهواز، توپ را به سقف دروازه میزبان کوبید، تا استقلال تهران با کسب سه امتیاز، از مکان دهم به مکان پنجم جدول لیگ برتر (26 امتیاز، تفاضل گل بهتر نسبت به برق) صعود کند.

مجید جلالی، سرمربی استقلال اهواز و جانشین فیروز کریمی در این تیم، پس از مسابقه بازیکنان استقلال تهران را متهم کرد که "بیشتر قصد داشتند ما را با خطا متوقف کنند."

پرسپولیس و سپاهان، پیروز میادین خالی از تماشاچی

در اولین هفته نیم فصل دوم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران، پرسپولیس با یک گل صنعت نفت آبادان را شکست داد تا کماکان بجز نا آرامی داخلی، تهدیدی جدی متوجه این تیم نباشد.

در مسابقه ای که در ورزشگاه آزادی تهران و (به حکم کمیته انضباطی) بدون حضور تماشاچی برگزار شد، پرسپولیس با ارائه عملکردی که برخی کارشناسان آنرا "کند" ارزیابی کردند، و با اتکا به تک گل عباس آقایی در دقیقه 19 مسابقه، حریف نه چندان قدرتمند خود را شکست داد.

صنعت نفت که در دو مسابقه آخر خود پیش از پایان نیم فصل اول، استقلال را 3-2 شکست داده بود و با سپاهان، تیم رده دوم جدول در حال حاضر، 2-2 مساوی کرده بود، در این بازی هم عملکرد قابل قبولی ارائه کرد، هرچند در نهایت نتوانست شرایط تساوی را نیز برای خود مهیا کند.

کارشناسان عملکرد پرسپولیس را "کند" ارزیابی کردند

ابراهیم قاسمپور مربی صنعت نفت، پس از مسابقه گفت: "بازیکنان جنوبی صنعت نفت در هوای سرد ورزشگاه آزادی مشکل داشتند."

او گل پرسپولیس را حاصل اشتباه حسن هوری، بازیکن صنعت نفت دانست و گفت: "در فوتبال همواره تیمهایی که بهتر بازی کنند قهرمان نیستند. فوتبال همیشه بی رحم است."

با این حال این پیروزی، برای پرسپولیس که دچار آشوبی داخلی است و برای افشین قطبی که اقتدار او بعنوان یک مربی، از سوی برخی بازیکنان و کمک مربیان به چالش کشیده شده، تنها مرهمی موقت بود، و به نظر نمی رسد تکرار قول قهرمانی از سوی افشین قطبی نیز بتواند تغییری در شرایط داخلی این تیم ایجاد کند.

در این بازی محمود خوردبین نیز بار دیگر و پس از مدتها به عنوان سرپرست به روی نیمکت پرسپولیس بازگشت.

سپاهان نیز همانند پرسپولیس بدون حضور تماشاگر، در ورزشگاه دستگردی تهران، تیم آخر جدول پگاه گیلان را 3-1 شکست داد.

گلهای حجت زادمحمود (دو گل) و عماد رضا به این تیم کماکان بدون مربی کمک کردند تا 3 امتیاز اختلاف خود نسبت به صبا باتری، تیم سوم جدول را حفظ کند.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال بخاطر حوادث رخ داده در جریان بازی این تیم مقابل پرسپولیس در نیم فصل اول، از جمله مجازات کسر پنج امتیاز را نیز علیه سپاهان اعلام کرد، اما با توجه به درخواست تجدید نظر و اعتراض سپاهان نسبت به این حکم، احتمال تغییر شرایط وجود دارد که در این صورت اختلاف دو تیم اول و دوم جدول به 2 امتیاز کاهش خواهد یافت.

حبیب کاشانی، مدیر عامل باشگاه پرسپولیس هم دوشنبه اول بهمن ماه در یک ضیافت شام، با مجازات کسر پنج امتیاز از سپاهان مخالفت کرد و گفت: "قصد ما قهرمانی بدون حرف و حدیث است."

در دیگر مسابقات مهم صبا باتری تیم سوم جدول، در ورزشگاه صباشهر از ابومسلم مشهد 0-1 شکست خورد تا ملوان، تیم چهارم، بتواند با یک پیروزی جای این تیم در رتبه سوم را بگیرد.

مس کرمان در اولین مسابقه تحت مربی گری امیر قلعه نویی، که جانشین فرهاد کاظمی شده است، 0-2 پاس همدان را مغلوب کرد و تساوی برق شیراز و پیکان تهران، اختلاف یک امتیازی دو تیم در رتبه های (به ترتیب) ششم و هفتم جدول را حفظ کرد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.