بازگشت قلعه نویی ، تسویه حساب در اهواز

بازگشت قلعه نویی ، تسویه حساب در اهواز

پس از بازی دهم دی ماه پرسپولیس - سپاهان که حکم مسابقه اختتامیه نیم فصل ابتدایی مسابقات لیگ برتر را داشت، حالا با گذشت تعطیلات بیست و دو روزه نیم فصل، لیگ برتر با یک مسابقه جذاب دیگر دنبال می شود؛ دیداری که شاید اتفاقات آن دست کمی از بازی سپاهان - پرسپولیس در ورزشگاه فولادشهر نداشته باشد، دیدار استقلال اهواز با استقلال تهران که حضور فیروز کریمی روی نیمکت آبی پوشان پایتخت جرقه اصلی اتفاقات جنجالی در آن خواهد بود. از روزی که فیروز بدون خبر اردوی آبی پوشان اهوازی را ترک کرد، تماشاگران اهوازی دنبال بهانه یی برای انتقام گیری از او بودند و حالا برای آنها که حاج مجید جلالی را روی نیمکت خودشان دارند، فرصت مناسبی فرارسیده. البته مدیران باشگاه استقلال اهواز هم می خواهند از تمام امکانات میزبانی خود استفاده کنند و برای همین حتی از سهم خود در ورزشگاه تختی اهواز هم نمی گذرند. گویا آنها می خواهند تنها 10 درصد از ظرفیت ورزشگاه را به تماشاگران استقلال تهران بدهند. هر چند که اصلاً معلوم نیست آنها چطور می توانند تماشاگران دو تیم را که اتفاقاً هر دو پرچم آبی دست می گیرند از هم تشخیص بدهند. از سوی دیگر هم با حکم سازمان لیگ برتر مسابقه دو تیم دو ساعت دیرتر از دیگر مسابقات آغاز خواهد شد تا دیدار در هوای مطبوع عصرگاهی اهواز در ساعت 45/16 آغاز شود. البته این را هم باید اضافه کرد که دیگر 25 جلسه تمرینی که فیروز از تماشاگران استقلال فرصت خواسته بود، گذشته و حالا نوبت به تماشای استقلال واقعی فیروز کریمی رسیده است. این مسابقه را سعید مظفری زاده سوت می زند.

رویارویی قلعه نویی و اولیایی

کسی فراموش نکرده که شال سرخ وینکو را امیر قلعه نویی زمین انداخت. 23 مهر 1382 در بازی پرسپولیس - استقلال مسابقه یی که اکبر غمخوار نتیجه آن را رویایی پیش بینی کرده بود و رویایی هم شد اما به سود استقلال. آن بازی سکوی پرتاب امیر بود و آغاز دوران تلخ وینکو. چهار سال پس از آن روز، روزی که وینکو دیگر جرات نکرد شال سرخ خود را در ورزشگاه آزادی بچرخاند، قلعه نویی و بگوویچ به هم رسیده اند.

هر چند مسی ها حدود 500 میلیون تومان برای کادر فنی جدید خود هزینه کرده اند اما امیر قلعه نویی در مصاحبه های مختلف خود تاکید کرده هدف اصلی اش بقای مس در لیگ برتر است. ورزشگاه باهنر کرمان از ساعت 45/14 میزبان این مسابقه است. قلعه نویی در تعطیلات زمستانی اوکائو مهاجم نیجریه یی و شاهین خیری را جذب کرد و پاس هم با همان ترکیب دور رفت خود به میدان خواهد رفت. در تهران پرسپولیس در حالی به مصاف صنعت نفت می رود که طبق حکم کمیته انضباطی از حمایت تماشاگران خود در ورزشگاه آزادی محروم است. افشین قطبی که در تعطیلات زمستانی مشکلات عجیبی را به خاطر اختلاف با استیلی و مرزبان تجربه کرد، در بازی امروز با مشکل کمبود مهره مواجه است. او کریم باقری را به دلیل محرومیت دراختیار ندارد و نیکبخت هم پس از مصدومیت در تمرین چند روز قبل، آمادگی چندانی ندارد. تست اسید لاکتیک بازیکنان پرسپولیس نشان داد مهره های این تیم شرایط خوبی ندارند. صنعت نفت که در فصل جاری دوبار در خانه خود با نتیجه 3 بر 2 به پرسپولیس باخته و در جام حذفی توسط این تیم حذف شد، شرایط بهتری نسبت به چند ماه گذشته پیدا کرده و در تهران مقابل استقلال هم پیروز شد. قطبی که فشار روانی زیادی را داخل باشگاه حس می کند، برای بازگشت به شرایط مطلوب باید 3 امتیاز بازی امروز را در ورزشگاه خالی آزادی بگیرد.صبا - ابومسلم، مسابقه یی که نتیجه آن می تواند صبا را به رده دوم جدول برساند. حسین ضیایی که تیمش تنها به خاطر تفاضل گل کمتر پایین تر از سپاهان ایستاده، در صورت توقف یا شکست سپاهان در رشت، رقیب اصلی قطبی و پرسپولیس خواهد شد. در دیگر دیدارها هم شیرین فراز در استادیوم آزادی کرمانشاه در سرمای تند و تیز استان های غربی میزبان مقاومت سپاسی است که در آن اوکتاویو سرمربی سابق تیم ملی ایران روی نیمکت شیرین فراز می نشیند. برق، دیگر تیم شیرازی هم در حافظیه میزبان پیکان است.

روزهای سخت سپاهان

حالا که پس از یک سال و نیم رویایی راه سپاهان و لوکابوناچیچ از هم جدا شد و زردپوشان اصفهانی در شرایطی باید نیم فصل دوم لیگ برتر را آغاز کنند که به غیر از نبودن لوکا روی نیمکت شان از بازی در ورزشگاه خانگی خود به حکم کمیته انضباطی محروم شده اند. سپاهان که با کسر پنج امتیاز هم امتیاز با صباباتری شده مجبور است بازی های خانگی اش را برای سه ماه بیرون از خانه انجام دهد و اولین بازی نیم فصل این تیم هم در ورزشگاه دستگردی تهران با تیم قعرنشین جدول انجام می شود. هر چند سپاهان از معدود تیم های لیگی بوده که توانسته با وجود شرایط نامساعد جوی در زمین چمن کمپ صفائیه تمرین کند اما شرایط این تیم برخلاف نیم فصل اول تعریفی نیست. محرم نویدکیا غایب بزرگ سپاهان در دیداری است که امروز ساعت 45/14 دقیقه در ورزشگاه پاس سابق برگزار می شود. بازی امروز سپاهان قطعاً زیر ذره بین گزینه های سرمربیگری این تیم همچون مصطفی دنیزلی و ورنر لورانت است. پگاهی ها هم با اضافه شدن سه بازیکن کامرونی امیدوارند که پس از پشت سر گذاشتن یک نیم فصل ناموفق، نیم فصل دوم را خوب شروع کنند. حتی یک امتیاز هم می تواند برای آبی پوشان پگاه شیرین باشد، هر چند که قطعاً سپاهانی ها به کمتر از سه امتیاز از این میدان راضی نیستند.

سازمان لیگ برتر با درخواست باشگاه ملوان برای تعویق دیدار این هفته شان برابر ذوب آهن مخالفت کرد تا هیات رئیسه سازمان لیگ در آغاز کارش با ترکیب جدید قاطعیت خود را به تیم ها ثابت کند. در شرایطی که برف یک متری زمین به اصطلاح چمن ورزشگاه تختی انزلی را سفیدپوش کرده سازمان لیگ با درخواست ملوان برای تعویق بازی این هفته مخالفت کرده اما در فاصله چند ساعته تا آغاز این بازی سرمربی و مدیرعامل ملوان همچنان مصر هستند که نباید این بازی برگزار شود. البته به غیر از وضعیت نامناسب چمن ورزشگاه انزلی، محرومیت ملوان از حضور تماشاگران هم یکی دیگر از مشکلات تیم شمالی برای بازی این هفته برابر ذوب آهن است. نتایج خوب تیم احمدزاده در نیم فصل اول و تحول تیم ذوالفقارنسب در هفته های آخر نوید یک بازی زیبا را در انزلی می دهد.

علی دایی و تیم اش روزهای خوبی را در کیش گذراندند و روزهای شیرین بازیکنان سایپا در جزیره خوش آب و هوای کیش ادامه دهنده دو نتیجه خوبی بود که نارنجی پوشان کرجی در دو هفته آخر لیگ به دست آوردند. رمز پیروزی های تیم دایی هم همان تسبیح آبی رنگ معروفی است که او در پی دیدار آیت الله بهجت در دستانش گرفت و قطعاً دایی از این رمز برای کسب سومین پیروزی پیاپی در لیگ هم در دیدار امروز برابر راه آهن استفاده می کند؛ دیداری که در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار می شود و اگر اتفاق خاصی نیفتد پیروزی سایپا برابر تیم میثاقیان از همین حالا قابل پیش بینی است. سایپا برای اینکه بتواند خاطره بد نیم فصل را پاک کند باید از همین امروز شروع کند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.