احتمال توافق بر سر پیش نویس قطعنامه تحریم ایران

احتمال توافق بر سر پیش نویس قطعنامه تحریم ایران

کشورهای درگیر در مناقشه هسته ای ایران، طی چند روز آینده پیش نویس قطعنامه جدیدی را برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران ارائه خواهند کرد.
روسیه در حال تکمیل نیروگاه اتمی بوشهر است

یک دیپلمات فرانسوی روز دوشنبه، 21 ژانویه گفت که پنج کشور عضو شورای امنیت و آلمان، روز سه شنبه (فردا) در برلین جلسه ای مهم برای رسیدن به توافق برای تهیه پیش نویس قطعنامه جدید تحریم ها علیه ایران خواهند داشت.

قرار است وزرای خارجه این شش کشور در آلمان با یکدیگر دیدار کنند. این دیپلمات فرانسوی که نامش فاش نشده گفته است که این پنج کشور به توافق نهایی بسیار نزدیک هستند.

این دیپلمات ارشد فرانسه از ارائه هر توضیحی در مورد جزئیات این پیش نویس خودداری کرد اما گفت که این قطعنامه، متعادل و جدی خواهد بود.

در صورت توافق این کشورها، پیش نویس قطعنامه جدید اواخر ماه جاری میلادی در شورای امنیت به رای گذاشته می شود.

پیش از این کشورهای پنج به علاوه یک، ملاقات هایی برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران داشته اند که این دیدارها تا کنون بی نتیجه بوده است.

ایران از سوی کشورهای غربی متهم است که تحت پوشش فعالیت های هسته ای صلح آمیز، در تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای است اما ایران این اتهام را رد می کند و می گوید که طبق قوانین بین المللی، حق دارد از انرژی هسته ای، برای مقاصد صلح آمیز استفاده کند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد، تا کنون دو قطعنامه 1737 و 1747 علیه ایران به تصویب رسانده و تحریم هایی را علیه این کشور وضع کرده است.

این شورا خواهان آن است که ایران فعالیت های حساس اتمی خود، از جمله غنی سازی اورانیوم را به حالت تعلیق در آورد.

آمریکا به شدت در تلاش برای متقاعد کردن چین و روسیه به اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران است اما این دو کشور که روابط اقتصادی گسترده ای با ایران دارند تا کنون با خواسته های آمریکا همراهی نکرده اند.

بابک - ایران - سبزوار
خدا عاقبت ما را بخیر کند این کوته فکرها مملکت را بباد خواهند داد
دوشنبه 1 بهمن 1386

Hassani - ایران - قزوین
بابک خان این من و شما و مردم مظلوم ایرانه که باید تاوان سنگین بی لیاقتیهای و بی کفایتی کارگزاران محترم رو بدیم. اگر هم اتفاقی بخواد بیفته حضرات با داشتن حسابهای ارزی در اقصا نقاط دنیا مشکی برای تداوم زندگی انگلیشان نخواهند داشت. شکر خدا هیچ مشکلی در مملکتمون نداریم الا داشتن انرژی هسته ای که اونهم اشا الله با تحریمهای بیشتر قابل وصول حواهد بود. در خاتمه توجه دوستداران محترم ویرا- دوست دانش پژوه دوسلدرفی- زینب خانم- ....... و بقیه دوستداران نظام رو به خواندن مطلب سو تغذیه در ایران و نطقهای اقای مهندس بازرگان رحمه الله علیه را جلب میکنم.
سه‌شنبه 2 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.