تمام ادعا های سرمربیان دنیا برای سرمربیگری تیم ملی

تمام ادعا های سرمربیان دنیا برای سرمربیگری تیم ملی

ادعاهای مربیان ورشکسته فوتبال جهان برای دریافت پیشنهادی از سوی فدراسیون فوتبال ایران در بحبوحه بی برنامگی فدراسیون فوتبال در چند روز اخیر عجیب ترین اتفاق بوده است.

 کلید این پروژه، زمانی زده شد که وینفرد شفر با به راه انداختن شوی رسانه یی خود را تا حد مهم ترین گزینه فدراسیون فوتبال ایران برای سرمربیگری تیم ملی مطرح کرد و پس از آن هم موفق شد عرب های اماراتی را برای حضور در العین مجاب کند. پس از شفر وارث تازه یی هم برای مرد آلمانی پیدا شد. از اتفاق اولین وارث شفر هموطن او بود. کریستف دام مربی فعلی کلن که چندی به دلیل اعتیاد از فوتبال آلمان به ترکیه تبعید شده بود روز جمعه ادعا کرد یک مرد ایرانی که به آلمانی حرف می زده با او برای حضور در تیم ملی ایران صحبت کرده است. او این پیشنهاد را هم به مدیر باشگاه کلن منتقل کرده و از مصاحبه مدیر کلن با روزنامه Express توهم دام برای حضور در تیم ملی ایران رسانه یی شد. این اولین بار نیست که دام برای حضور در تیمی ایرانی ابراز علاقه کرده چه پیش از این مقطع، دام از طریق ابراهیم جلالی چند باری از علاقه اش برای فعالیت در فوتبال ایران پرده برداشته بود. هر چند که دام با رسانه یی کردن موضوع صحبت اش با یک ایرانی قصد داشته خود را برای تیمی ملی مطرح کند اما به هر حال او در فوتبال اروپا بزرگ تر از دیگر نام هایی است که توهم حضور در تیم ملی ایران آنها را برداشته. جی جی کانیولی سرمربی سابق امپولی که فصل قبل این تیم را در سری A هدایت کرد دیروز در گفت وگو با خبرگزاری ایتالیا گفت که پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی ایران را نپذیرفته است، کانیولی گفت؛ هفته گذشته پیشنهادی را از فدراسیون فوتبال ایران دریافت کردم اما در حال حاضر قصد ندارم هدایت یک تیم ملی را برعهده داشته باشم. هر چند که این مربی بی نام و نشان فوتبال ایتالیا ادعا کرده که از سوی فدراسیون فوتبال ایران به او پیشنهاد داده شده اما بعید نیست که این پیشنهاد از طرف دلال ها برای کانیولی مطرح شده باشد چه احتمالاً آن فرد ایرانی که به آلمانی با دام صحبت کرده هم از همان دلال های فعال در فوتبال است چرا که هیچ یک از مقام های فدراسیون فوتبال ایران انجام مذاکره با دام و کانیولی را تایید نکرده اند. اما عجیب ترین ادعا راجع به نناد نیکولیچ سرمربی فعلی تیم ملی جوانان است. او در گفت وگو با روزنامه اسلوبودنا دالماسیا خود را سرمربی تیم ملی بزرگسالان ایران معرفی کرده و این روزنامه هم تا آنجا پیش رفته که از نیکولیچ به عنوان پنجمین مربی کروات تیم ملی ایران نام برده است. نیکولیچ که دیروز برای گفت وگو با مقام های فدراسیون فوتبال ایران به تهران بازگشت، گفت؛ «پنج روز پیش در حالی که برای اسکی در ایتالیا به سر می بردم، از ایران با من تماس گرفتند. من هم پاسخ دادم که نمی توانم اما پس از بازگشت به کرواسی مجدداً با من تماس گرفتند و من هم دعوت را پذیرفتم. البته ادامه حرف های نیکولیچ که به صورت ضمنی گفته بود که تمایلی برای کار کردن زیر نظر منصور ابراهیم زاده ندارد، جالب تر است؛ «متاسفانه تنها حدود پانزده روز برای آشنایی و جا انداختن تاکتیک تیمی زمان خواهم داشت. ایران در دور نخست مقدماتی با تیم های سوریه، عربستان (نیکولیچ دچار اشتباه شده و امارات حریف ایران است نه عربستان) و کویت هم گروه است. دو تیم اول از هر گروه به دور بعد صعود می کنند و به نظرم می توانیم در این زمینه موفق شویم.» هر چند که در چند وقت اخیر افرادی مانند شفر، دام، کانیولی و نیکولیچ با کشاندن بحث شایعه حضورشان در تیم ملی به رسانه ها تلاش کرده اند که برای خود تیمی دست و پا کنند اما سران فدراسیون فوتبال ایران تا به حال در این شوی رسانه یی نقشی نداشته اند و سعی کرده اند سیاست بازی در پشت پرده را ایفا کنند.

iranppp - آآلمان - دوسلدورف
البته دام مربی ورشکسته ای نیست.در آلمان اورا یکی از بزرگان فوتبال می دانند.برگشتش به بوندس لیگا برای آلمانیها بسیار خوشایند.از بکن باوئر گرفته تا هوینس و ری هاگل.
دوشنبه 1 بهمن 1386

hosein 578 - ایران - تهران
با منم مذاکره کردن .
سه‌شنبه 2 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.