خودداری از جراحی زیبایی به دلیل تغییر جنسیت

خودداری از جراحی زیبایی به دلیل تغییر جنسیت

یک زن دوجنسی در کالیفرنیا آمریکا از یک بیمارستان کاتولیک به خاطر امتناع از عمل جراحی زیبایی شکایت کرد.


به گزارش  شبکه خبری فاکس نیوز، "چارلن هاستینگز" که سابقا بر اثر عمل جراحی تغییر جنسیت داده است ادعا کرد: مرکز پزشکی "ستون" در کالیفرنیا علیه وی تبعیض قائل شده و حاضر به جراحی این زن نیست.

به گفته این زن آمریکایی، وی خواهان عمل جراحی بزرگ کردن سینه است تا به این وسیله شباهت بیشتری به زنان پیدا کند اما بیمارستان کاتولیک به این خاطر که هاستینگز از ابتدا مرد متولد شده است از عمل وی خودداری می کند.

هاستینگز به فاکس نیوز گفت: "صادقانه می گویم که مشیت خداوند بر انجام این عمل جراحی است. من جنسیت خود را عوض کرده و در حال حاضر یک زن هستم و نباید اجازه داد که این حق من زائل شود."

در همین حال مرکز پزشکی ستون که یک بیمارستان کاتولیک است در بیانیه ای اعلام کرد: " این مرکز خدمات خود را در اختیار همه افراد قرار می دهد اما از انجام اعمال جراحی همچون سقط جنین، پایان دادن به زندگی بیمار برای تخفیف درد و جراحی افراد دوجنسی که مغایر با آموزه های کاتولیک است معذور می باشد."

این گزارش می افزاید: "هاستینگز به دلیل تبعیض جنسی علیه این بیمارستان به دادگاه عالی سان فرانسیسکو شکایت کرده و خواهان دریافت غرامت شده است."

گفتنی است این زن آمریکایی در پاییز 2006 طی یک عمل جراحی جنسیت خود را تغییر داد. وی سپس خواهان عمل جراحی زیبایی در مرکز پزشکی ستون شد اما این مرکز ضمن رد درخواست این زن خطاب به وی اعلام کرد: "خداوند شما را مرد آفریده و از جراحی تان معذوریم."
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.