مرگ نوعروس هنگام سقط جنین

مرگ نوعروس هنگام سقط جنین

نوعروسی 19 ساله هنگام عمل سقط جنین به خاطر رعایت نکردن نکات پزشکی جان باخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عبرت یک هفته پیش مردی هراسان و سراسیمه همسر جوانش را به بیمارستانی در اصفهان رساند و برای نجات جان او از پزشکان کمک خواست. این مرد زن جوان را در حالی به بیمارستان منتقل کرده بود که بیهوش و علائم حیاتی در وی بسیار ضعیف بود.

هر چند پزشکان زن جوان را بلافاصله تحت درمان قرار دادند و سعی کردند جان او را نجات دهند، اما وی دوام نیاورد و فوت شد.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی تحقیقات پلیس برای مشخص شدن راز مرگ زن جوان با بازجویی از شوهر وی آغاز شد.

شوهر این زن گفت؛ همسرم شیرین 19 سال بیشتر نداشت، چند ماهی بود که با هم ازدواج کرده بودیم و زندگی بسیار خوبی داشتیم تا اینکه دو هفته پیش شیرین متوجه شد که باردار است. ما نزد یک پزشک متخصص زنان و زایمان رفتیم و معلوم شد 8 هفته از بارداری همسرم می گذرد. شیرین با شنیدن این خبر به شدت دچار اضطراب شده بود، شب و روز نداشت و خیلی می ترسید، آنقدر که تصمیم گرفت جنین را سقط کند. من راضی به این کار نبودم، اما شیرین به شدت از حاملگی اش در عذاب بود.

مرد جوان افزود؛ وقتی تصمیم گرفتیم جنین را سقط کنیم، پیش پزشک متخصص رفتیم و تقاضای کمک کردیم اما وی قبول نکرد. ما به چند پزشک مراجعه کردیم که هیچ کدام حاضر نشدند عمل سقط را انجام دهند. تا اینکه یکی از آشنایان زنی را به ما معرفی کرد که به صورت غیرقانونی سقط جنین می کرد.

آن زن به نام لیلا به ما گفت سال ها کمک ماما بوده و در این زمینه مهارت دارد. شیرین هم به وی اعتماد کرد و قرار شد لیلا در قبال دریافت 400 هزار تومان پول نقد عمل سقط جنین را انجام دهد.

شوهر شیرین ادامه داد؛ روز حادثه، لیلا به خانه ما آمد، او شیرین را به اتاقی برد و در را بست، من پشت در ایستاده بودم و از اینکه در اتاق چه اتفاقی می افتد بی خبر بودم تا اینکه لیلا بیرون آمد و گفت که کارش تمام شده است. وقتی به اتاق رفتم، با جسم نیمه جان همسرم روبه رو شدم. شیرین هیچ حرکتی نداشت و در برابر صدای من واکنش نشان نمی داد، من بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم و شیرین را به بیمارستان رساندیم اما او فوت شد.

چند روز بعد از این حادثه متخصصان پزشکی قانونی نتیجه کالبدشکافی جسد شیرین را اعلام کردند. مطابق این نظریه نوعروس 19 ساله به دلیل انجام غیرمعمول عمل سقط جنین و استفاده از مواد ضدعفونی کننده شوک دهنده فوت شده بود و متخصصان عامل سقط جنین را در مرگ شیرین مقصر شناختند.

پس از اعلام این گزارش پلیس موفق شد با انجام تحقیقات لیلا و دو همدست دیگرش را دستگیر کند. بررسی ها نشان داد لیلا یک بهیار بازنشسته است که پیش از این در بیمارستان کار می کرده و هرگز دستیار ماما نبوده است. همچنین معلوم شد این زن میانسال برای انجام عمل سقط جنین شرایط جسمی شیرین را در نظر نگرفته و با استفاده از چند وسیله بسیار ابتدایی و مواد ضدعفونی کننده که در صورت استفاده ناآگاهانه باعث شوک در بیماران می شود، مرگ شیرین را رقم زده است.

لیلا در بازجویی ها انجام عمل سقط جنین را پذیرفت و بازپرس دادسرای جنایی اصفهان بعد از انجام تحقیقات از این زن و دو همدستش آنها را به اتهام سقط جنین غیرقانونی منجر به مرگ و مداخله در امور پزشکی بازداشت کرد. تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

dokhtare khoshkele irooni - استرالیا - ملبورن
سلام .من نمی دونم خانم هایی مثل لیلا چطور دلشون می یاد که این کارو انجام بدن البته اشکال از دکترهای خودمون هم هست نمی دونم چرا برای کسی سقط نمی کنن خوب بعضی ها مثل این نوعروس بیچاره هنوز امادگی بچه دارشدن رو ندارن باید دکترها کمکشون کنن یانه خوب وقتی دکترها این کارو نمی کنن خانم های مثل این خانم جوان مجبورند که به سراغ کسایی مثل لیلا برن . مرسی ازموضوعات جالبتون
یکشنبه 30 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.