آلبوم عکس: عاشورا در تهران

آلبوم عکس: عاشورا در تهران

از دهه اول محرم، نمادهای عزاداری در سطح شهر نمایان می شوند: پرچم های سیاه با شعارهای " یا حسین شهید" یا اباعبدالله" یا قمر بنی هاشم" یا شهید کربلا" و ...، پوسترهای ویژه محرم که به ماشین ها چسبانده می شوند، پرچم های قرمز و سبز.

روز عاشورا در برخی نقاط تهران چادر بزرگی را به نشان خیمه امام حسین آتش می زنند و مردم تکه های سوخته آن را برای تبرک نزدشان نگاه میدارند. عکس های زیر از مراسم عزاداری روزهای عاشورا و تاسوعا در تهران گرفته شده است.

vira - ایران - تهران
من این مراسم رو دوست دارم . با اینکه در اون شرکت نمیکنم ولی با شنیدن صدای دسته و طبل احساس میکنم جزیی از یک گروه بزرگم . چرخیدن زنجیر زنها دور یک دایره با رقص زنجیرها در هوا زیباست . شاید هم از بچگی بهش عادت کردیم . عزاداری برای مظلوم کشته شدن یک انسان قشنگه . نه تنها مراسم محرم بلکه هر حرکت هماهنگ و هدفدار گروهی رو علیه ظلم دوست دارم .
یکشنبه 30 دی 1386

ka28 - ایران - ابادان
برگشتم به 1400سال
یکشنبه 30 دی 1386

Parsavosh - ایران - تهران
به نظر من فقط قدر و شان یک انسان بزرگوار را با شیون و زاری و تو سر زدن و.... بدون حتی فکر کردن به هدفش پایین میارن .آیا دخیل بستن به این اشیاء و به تبرک نگه داشتنشون هر چند با نیت قلبی برگشتن به دوران بت پرستی نیست ؟؟؟؟زنده نگه داشتن یاد یک انسان بزرگ به مظلوم شمردنش نیست.
دوشنبه 1 بهمن 1386

Tarannom - مالزی - کوالالامپور
امر به معروف و نهی از منکر هدف امام حسین بود. به این ترتیب خدمت رئیس جمهور و سایر دست اندر کاران نظام عرض میکنم گرانی فقر فحشا اعتیاد و... منکر است و شما باید جلو گسترش انها را بکیرید. در عمل مفهوم عاشورا را معرفی نمایید.
دوشنبه 1 بهمن 1386

haker1988 - uk - لندن
بداز چندین سال زندگی در خارج از ایران باز هم هنوز دلم می خواد برای این 2 روز برم ایران

حسین بیشتر از آب تشنه لبیک بود اما افسوس که به جای افکارش زخمهای تنش


را نشانمان دادند و بزرگترین درد او را بی آبی معرفی کردند.

دوشنبه 1 بهمن 1386

30min - ایران - ایران
عکس یکی مونده به اخر پسره میخنده .خوشم اومد واقا خنده داره هههه
دوشنبه 1 بهمن 1386

محمد20 - فرانسه - پاریس
ما باید به حال خودمون گریه کنیم که زیر یوغ ظالم ترین حکومت اموی قرار داریم و جرات حرف زدن نداریم. امام حسین نیازی به گریه ما نداره.
دوشنبه 1 بهمن 1386

BABAK-CANADA - کانادا - تورونتو
متاسفم که هنوز اخرین ترفند اعراب برای سقوط و افول ایران عزیز کارساز و بعد از 1400 سال هنوز برای قاتلین اجدادمون عزا داری میکنیم
سه‌شنبه 2 بهمن 1386

masih - ایران سرفراز - تهران
نمی دانم چرا هر موضوعی که قابل نظر دادن است .را خیلی ها سیاسی میکنند.
حتی اگر در مورد نوشابه باشد. اگر احمدی نژاد می دانست خداییش رئیس جمهور نمی شد. نمی دانم آقایون مقیم خارج از کشور چرا اینطوری هستند؟؟؟
سه‌شنبه 2 بهمن 1386

melodi - انگلستان - نیوکاسل
برای مردم ایران خیلی متاسفم.چه مملکت عقب افتاده وچه مردمان ساده دلی.خدا خوب برای اخوندها خواسته.
سه‌شنبه 2 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.