آیت الله توسلی : به نام دین با روضه‌خوانی‌ دروغین هرکاری انجام می‌دهند

آیت الله توسلی : عده‌ای به نام دین وبا روضه‌خوانی‌های دروغین هرکاری را انجام می‌دهند

یک عضو مجمع روحانیون مبارز با اشاره به انحرافاتی که از واقعه عاشورا صورت می‌گیرد، گفت: دین برای عده‌ای تنها نام است و شناخت دین برای آن‌ها اهمیتی ندارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) آیت‌الله محمد توسلی طی سخنانی در مراسم شب تاسوعای حسینی ـ که از سوی مجمع روحانیون مبارز در دارالزهرا(س) برگزار شد ـ با تاکید بر ضرورت شناخت همه‌جانبه واقعه عاشورا اظخهار کرد: متاسفانه انحرافات از واقعه عاشورا به قدری شده که مراجع نیز بر توجه به این مساله تأکید داشته‌اند؛ چراکه عده‌ای به نام دین از روضه‌خوانی‌های دروغین تا بسیاری از اعمال دیگر و هر کار دیگری را انجام می‌دهند. این‌ درحالی است که بسیاری از حقایق دین گفته نمی‌شود.

وی هم‌چنین با بیان این‌که " متاسفانه برخی از مبانی ما تغییر کرده است" تصریح کرد: البته این‌گونه تحریف‌ها تازگی ندارد حتی در 60 سال پس از هجرت پیامبر(ص) وقتی به تاریخ نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که مبانی مورد تغییر قرار می‌گیرد. چه‌طور می‌شود که عده‌ای که مورد وثوق قرار داشتند، کنار گذاشته می‌شوند و عده‌ای که مغضوب پیامبر(ص) بودند بر سر کار می‌آیند.

توسلی ادامه داد: البته این مساله چیز جدیدی نیست. در روزگار ما نیز درحالی که 25 سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد و تنها 19 سال از رحلت امام خمینی گذشته است، حرف‌های ایشان تحریف می‌شود. درحالی‌که امام خمینی(ره) فرمودند "جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد" عده‌ای می‌گویند جمهوری معنا ندارد و ما آمده‌ایم اسلام را پیاده کنیم و حتی این جمله امام(ره) که می‌فرمایند" میزان رای ملت است" را تحریف می‌کنند.

وی با بیان این‌که " برخی کلمات امام (ره) و مبانی انقلاب امروز تحریف شده است" گفت: متاسفانه امروز می‌بینیم عده‌ای که روزگاری با انقلاب نبودند و سرخوشی نداشتند، تئوریسین انقلاب شده‌اند.

وی نسبت به عملکرد این عده و آن چه معتقدند بر اساس مصالح کشور می‌توانند در مورد رای مردم اعمال کنند، انتقاد کرد.

در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین محمد خاتمی،حجت‌الاسلام و المسلمین محسن موسوی تبریزی، حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر محتشمسی پور، دکتر محمد عارف، اسحاق جهانگیری، عبدالله رمضان‌زاده، عبدالله ناصری، میرلوحی و جمعی دیگر از فعالان سیاسی حضور داشتند.

parviz1 - انگلستان - کترینگ
هر چه این آش را بهم بزنی بیشتر گندش در میاد .تو را بخدا راجع بهمین 28سال که دین شده دکان شما ملاها که البته خوب کاسبی هم بوده قناعت کن و نگو از 1300 سال پیش توی دین خدا برای گذراندن چند صباحی هر که رسیده یه کاری با این دین کرده!!!بابا این مردم دین داشتن و اعتقاد داشتن خیلی هم همه جیز خوب بود .از وقتی شما با دروغ و کلک هر روز یک چیزی را به نفع خود عوض کردید بنام دین بعد هم مردم را کشتید نتیجه اینچنین شده .بالای منبر میگید امام حسین یک ازاده بوده مردم هم از امامشان پیروی میگنند تا صحبت ازادی میشه ملت را میکشید .مگر نمیکشید؟مگر شعار این نبود ازدی بیان .ازدی قلم ازادی مدنی ازادی دین ازادی اجتماعی و مدنی و هزاران وعده پول نفت و اب و برق و هزاران دروغ دیگر که البته برای خودتان همه نوع ازادی و نعمتهای نفت و اب و برق ووو هست فقط ملت اجازه ندارند استفاده کنند.البته خدماتی چون بدبختی بیکاری تورم اعتیاد دربدری زندان شکنجه کشتار ووو هم سهم ملت هست که میدهید.
یکشنبه 30 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.