نصرالله: در صورت جنگ سرنوشت منطقه را تغییر می دهیم

نصرالله: در صورت جنگ سرنوشت منطقه را تغییر می دهیم

سید حسن نصر الله در مراسم سالروز عاشورای حسینی در بیروت با محکوم کردن تلاشهای مذبوحانه و تفرقه افکنانه بوش در سفر اخیرش به منطقه گفت مقاومت با الهام گرفتن از امام حسین (ع) در مقابل تجاوزگریهای صهیونیستها ایستاده است .

بر اساس این گزارش به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان که برای نخستین بار از زمان جنگ اخیر اسرائیل علیه لبنان در جمع مردم حضور علنی یافته است پس از مشارکت در راهپیمائی مردمی در بخشی از سخنرانی به این مناسبت گفت: امروز امت ما با دشمن زورگو ستمگری روبروست. در سفر اخیر جرج بوش راس این نظام طاغی و مستبد و زورگو امت اسلام در برابر دو گزینه قرار گرفته اند.گزینه نخست این است که از سرزمینها و مقدسات خود بگذرند و تشکیل کشوری یهودی و نژادپرست را در اراضی اشغالی فلسطین به رسمیت بشناسند و با کوچ اجباری نیمی از ملت فلسطین به خارج از سرزمینشان موافقت کنند و اشغال دهها ساله عراق سرزمین مقدساتمان را بپذیریم و با تکه تکه شدن سرزمین هایمان و تجزیه ان موافقت کنیم و جنگ داخلی را برای اهداف توهمی و دستاویزهایی که مورد نظر بوش است بپذیریم . گزینه دوم این است که به مقاومت بپردازیم و متهم به تروریسم شویم و در همه جا تعقیب شویم و در لبنان و غزه و کرانه باختری و عراق و در ایران و سوریه و هرجای دیگر که مقاومتی وجود دارد در برابر جنگ قرار گیریم.امت ما در معرض کشتار و اواره سازی قرار می گیرند و خانه هایشان ویران می شود و همه جنبش های مقاومت در معرض بدترین نوع جنگ روانی و تبلیغاتی و رسانه ای و نظامی قرار می گیرند.

نصرالله در بخش دیگری گفت این سیاست انها موضع جدیدی نیست.چندین دهه است که امت ما در برابر این دوگزینه قرار دارند.ما از سال 1982 که اسرائیل به سرزمینمان در لبنان حمله کرد اگاهانه راه اباعبدالله الحسین را برگزیدیم و به ارتش صهیونیست های اشغالگر که وارد بیروت شده بودند اعلام کردیم که مرتکب اشتباه شده اند و وارد مکان اشتباه شده اند زیرا ما با شعار هیهات من الذلة در برابرشان ایستاده ایم.

سید حسن نصرالله گفت مقاومت در همه عملیات استشهادی و جهادی و حملات به مواضع صهیونیستها و در همه کمین ها همواره از حسین(ع) الهام گرفته است.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه گفت مقاومت هجده سال ادامه یافت و خداوند همواره یاور نیروهای مقاومت بوده است.

نصرالله با اشاره با جنگ سال 2006 گفت اسرائیل با پشتیبانی همه جهان و خصوصا امریکا و زرادخانه های ان تلاش کرد که این مقاومت و افراد ان را نابود کند ما ایستادیم و مقاومت کردیم و نگریختیم و تسلیم نشدیم و شروط انها را نپذیرفتیم و به مدت 33 روز بدون انکه پایمان یا دستانمان و قلبمان بلرزد مقاومت کردیم و خداوند پیروزی را برای ما رقم زد و ما همواره امام حسین را الگوی خود قرار دادیم.

وی افزود ما همه ساله در روز عاشورا با امام حسین بیعت کرده ایم و در سال 2006 به این بیعت خود پایبند ماندیم و با اندیشه و خون و روح و عزم حسین در این جنگ ایستادیم و در ان جنگ هم شعار ما هیهات من الذله بود.

نصرالله گفت شعار امروز ما نیز همان شعار است و موضع ما تغییری نکرده است و برنامه مان را کنار نگذاشته ایم و تاریخمان را به فراموشی نسپرده ایم و اعتمادمان به خداوند سبحان را از دست نداده ایم.

نصرالله گفت ما در برابر سفر منطقه ای بوش و دیکته ها وشروط و دیدگاههای شیطانی او که می خواهد بر فلسطین و منطقه تحمیل کند اعلام می کنیم که همه امت ما اماده مقابله با این سفر منطقه ای با توسل به گزینه مقاومت و پشتیبانی سیاسی و رسانه ای و معنوی و مالی و نظامی از جنبش های مقاومت در همه سرزمین ها هستیم. نصرالله گفت پاسخ امت ما تعهد بیشتر به سرزمین هایشان و رد کوچ اجباری و مخالفت با اسکان دائم مهاجران و احترام به مقدساتی است که قابل خرید و فروش نیستند. نصرالله گفت پاسخ ما تاکید بر هویت دشمن واقعی و شناخت دوستان است. هیچ امری برما مشتبه نخواهد شد. بوش می خواهد حکام و ملت های ما را متقاعد کند که ایران دشمن و خطر و تهدید است و اسرائیل دوست و برادر و همسایه مطمئنی است که باید با او صلح کرد. ایا در تاریخ تزویر و گمراه سازی و نفاقی بیش از این وجود داشته است.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از این سخنرانی گفت دولت ها و ملت های ما وارد جنگ هایی نمی شوند، که بوش راه می اندازد و فقط برای حفظ منافع او و رژیم سرطانی اسرائیل در فلسطین است و منجر به ویرانی کشورهای ما و قتل ملتهایمان می شود .

سید حسن نصرالله گفت خطرناکترین چیزی که در این ایام به خصوص پس از سفر بوش به منطقه با ان روبروهستیم ، اوضاع نوار غزه و اموری است که ملت و برادران و خانواده های ما در این منطقه به طور خاص و در کل فلسطین به صورت عام با ان روبرو هستند.

سید حسن نصرالله گفت رژیم اسرائیل همه جاده ها و گذرگاهها را مسدود کرده است و محاصره نوار غزه را تنگ تر کرده است. این منطقه اکنون شاهد جنگی خونین است و شهدای بسیاری می دهد و در برابر گرسنگی و ظلم و محاصره مقاومت میکند. اما مسئولیت حکام و امت [اسلام و عرب ] چیست.ایا نوار غزه به حال خود گذاشته خواهد شد؟

نصرالله گفت من در جنگ سال 2006 بارها اعلام کردم که ما از مسلمانان و اعراب چیزی نمی خواهیم و با امکاناتی که در اختیار داریم خواهیم جنگید.اما امروز در عاشورای حسینی (ع) از اعراب و مسلمانان و دولتها و ملتها می خواهم که از نوار غزه محاصره شده ، حمایت کنند.این منطقه اکنون به قتلگاه تبدیل شده و در معرض نسل کشی قرار گرفته است.ساده ترین کاری که برای نوارغزه می توان کرد شکست محاصره ان است.اگر اوضاع غزه به این وضع فعلی ادامه یابد و هیچکس کاری نکند این امت خود نیز شاهد ظلم و جور اقدامات غیر انسانی خواهد شد و دین و عربیت خود را از دست خواهد داد. این ملت نباید به حال خود گذاشته شود تا ظالمانی که می خواهند جایگاه خود را مستحکم کنند و از اشغالگری خود با کشتار زنان و کودکان و مردان و انسانهای بی گناه دفاع کنند برانها حاکم شوند . اکنون سکوت و پنهان شدن جایز نیست.

نصرالله افزود می خواهم به نقض حریم لبنان جدا از نقض حریم هوائی ان به دست اسرائیل و تعرض به غیرنظامیان و ربودن انها و ساعاتی بعد ازادی انها که نزدیک بود به امری عادی تبدیل شود اشاره کنم و از لبنانی ها و جهانیان بپرسم : اگر برخی شهروندان لبنانی و نه اعضای مقاومت وحزب الله یک چوپان یا کشاورز اسرائیلی را در نزدیک مرز می ربودند چه رخ می داد؟شورای امنیت سازمان ملل متحد تشکیل جلسه می داد و جهان قیام می کرد و به اسرائیل حق داده می شد که با لبنان وارد جنگ شود.

نصرالله گفت ما نمی توانیم در برابر خطر ی که شهروندان لبنانی را در مقابل چشمان سازمان ملل و جهان تهدید می کند برای مدت طولانی سکوت کنیم.من به انها هشدار جدی می دهم که ما احساس می کنیم که تعرض به غیرنظامیان ما در نزدیک مرز تحقیر میهن و ملت ماست و انها جدیت مارا درک می کنند.این تعرض فقط به ان کشاورز یا زارع نیست و نباید در برابر ان سکوت کرد و باید روزی با ان مقابله کرد و قطعا روزی با ان مقابله خواهد شد.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: اما درخصوص تهدیداتی که هر از گاهی درخصوص تصمیم اسرائیلی ها برای تعرض به لبنان و وقوع جنگی جدید علیه لبنان مطرح می شود ، نمی خواهم بگویم که اسرائیلی ها رهبری سیاسی و فرماندهی نظامی و ارتش اماده ای برای چنین جنگی دارند، اما ما نباید غافلگیر شویم.من همواره در هر مناسبتی گفته ام و امروز که شایسته ترین روز است مجددا تاکید می کنم که ما به مقاومت پایبندیم و مقاومت واقعا اماده است.من در چهاردم اگوست پارسال در مراسم سالگرد پیروزی در جنگ با اسرائیل بدون ان که تحت تاثیر خشم لحظه ای باشم و یا بخواهم احساسات شما را تحریک کنم اعلام کردم و امروز نیز تکرار می کنم که اگر اسرائیل به لبنان حمله کند و جنگی جدید را اغاز کند ما به انها وعده جنگی سرنوشت ساز را می دهیم انشاءالله سرنوشت انها و سرنوشت کل منطقه را تغییر خواهد داد.

نصرالله گفت انها به صداقت انچه که من می گویم و تهدیدی که می کنم اطمینان دارند.ما خواهان جنگ نیستیم اما با هرگونه جنگی علیه کشورمان نیز مقابله می کنیم.

نصرالله در ادامه گفت:اسرائیل اتلاف وقت می کند زیرا ضعیف است زیرا قدرت پرداخت هزینه های طبیعی و انسانی را ندارد.من نمی خواهم از طریق رسانه ها وارد مذاکره با دشمن شوم اما می خواهم به شما مردم و به جامعه دشمن اعلام کنم که ارتش این رژیم که در گذشته به صداقت و دقت شهرت داشت ،جنگ ژوئیه دروغگویی و پنهانکاری واقعیات را در این ارتش نشان داد.

امروز من انچه را که در اخرین مصاحبه تلویزیونی ام گفتم بدون انکه بخواهم این رژیم را تحت فشار بگذارم تکرار می کنم و برای بیان حقایق می گویم که ای صهیونیست ها ، ارتش شما به شما دروغ می گوید.این ارتش شما که همواره افتخار می کرد که وارد هر میدانی شود پیروز می شود و وقتی از میدان خارج می شود اجساد کشته شدگان خود را رها نمی کند و این بخشی از فرهنگ ان است، اجساد نظامیان خود را در روستاها و مزارع ما رها کرده است و درحالی که مجاهدان ما مشغول جنگ بودند انها اجساد نظامیان خود را تکه تکه می کردند و رها می کردند.من به اسرائیلی های می گویم که ما سرها و دستان و پاهای تکه تکه شده نظامیان شما را در اختیار داریم.ما همچنین بخشی از جسدی در اختیار داریم که شامل سر و سینه و شکم ان می شود.ارتش اسرائیل به خانواده این نظامی چه پاسخی داده است.ارتش اسرائیل کدام بخش از اجساد این نظامیان را به خانواده هایشان تحویل داده است.ارتش اسرائیل که قاطعانه وجود اجساد نظامیان خود را در جنوب لبنان تکذیب کرده است به زودی موضع خود را تغییر داد زیرا به خوبی می داند که ما دروغ نمی گوئیم.

نصرالله در بخش دیگری گفت: این مطلب را برای این می گویم که بدانید ارتش رژیم صهیونیستی که مدعی راستگوئی بود اکنون صداقت خود را از دست داده است.این ارتش در میدان جنگ به حدی ضعیف و سست بود که اجساد تعداد زیادی از کشته شدگان خود را رها کرد.

نصرالله در بخش دیگری با اشاره به امام موسی صدر موسس مقاومت لبنان و همراهانش گفت :من مجددا از همگان اعم از اتحادیه عرب و سازمان کنفرانس اسلامی و همه نیروهای امت [اسلام و عرب] می خواهم که در این مسئله از ما حمایت کنند تا امام موسی صدر را باز گردانیم.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنرانی امروز خود در جنوب بیروت به مناسبت سالروز عاشورا با اشاره به اوضاع سیاسی داخلی لبنان گفت : ما خواستار عدالت و انصاف هستیم.ما با تمامیت خواهی خودمان و دیگران مخالفیم. عامل استواری این کشور وحدت ملی است. من از این که برخی مسئولان عرب از ما به عنوان اکثریت و اقلیت و دمکراسی سخن می گویند درشگفتم .در دمکراسی چه چیزی مقبول و چه چیزی مردود است که در رژیم های خودشان انچه را که می بینیم وجود دارد. انها خود نه اکثریتی و نه اقلیتی و نه دمکراسی و نه... ،هیچ چیز ندارند. جامعه لبنان ترکیب خاصی دارد.اگر بخواهید اقلیت و اکثریت درلبنان را ببینید جایگاه ان مشخص است اما ما از کشوری سخن می گوئیم که در ان تمامیت خواهی وجود نداشته باشد.

سید حسن نصرالله گفت: اکنون عده ای درحال اتلاف وقت هستند و این اتلاف وقت به لبنان و ملت لبنان صدمه می زند.فایده متهم کردن مخالفان به مانع تراشی و مثلا مانع تراشی در اجرای طرح اتحادیه عرب در چیست؟

نصرالله با تاکید بر لزوم اجرای این طرح براساس شراکت و نه براساس اعمال فشار بر گروهی مشخص برای تسلیم شدن در برابر گروهی دیگر و اعتراف ان به تمامیت خواهی ان در اداره کشور لبنان گفت:ما از این طرح و میانجیگری عربی استقبال کرده ایم و امروز مجددا استقبال از این طرح را تکرار می کنم و از ملاقات های نمایندگان طرفین برای حل مسائل استقبال می کنیم و اعتماد خود را به کسانی که به نمایندگی از ما در این مذاکرات شرکت می کنند اعلام می کنیم و امیدواریم این تلاش ها به نتیجه مطلوب برسد.اما در هرصورت به کسانی که وقت گذرانی می کنند اعلام می کنم که اگر به امید ضعف مخالفان و عقب نشینی انها از حق و اهدافشان هستند بدانند که در توهم بسر می برند.کسانی که می خواهند بحران لبنان را بین المللی کنند هیچ نفعی نخواهند برد.

وی در ادامه افزود :کل جهان نیز نمی تواند خواسته ای را به ملتی یا یک جنبش مردمی استقلال طلب ملی واقعی که به صبر و مقاومت متوسل شده است تحمیل کند.به همه کسانی که تلاش می کنند این بحران را بین المللی کنند اعلام می کنم که اگر تصور می کنید می توانید ما را به زانو دراورید سخن این مردم را بشنوید که فریاد بر می اورند هیهات منّا الذلة.(جمعیت حاضر در محل سخنرانی نصرالله با سردادن شعار هیهات منّا الذلة حمایت خود را از سخنان سید حسن نصرالله اعلام کردند).

نصرالله در بخش دیگری گفت : چنانکه قبلا نیز گفته ام اگر میانجی گریها و طرح ها به شکست بینجامد ما بیکار نخواهیم نشست.مخالفان مسئولیت خود را انجام خواهند داد.من صراحتا به شما اعلام می کنم که انگونه که انها تصور می کنند ما پشت خواستهای معیشتی و اجتماعی پنهان نخواهیم شد.ما در پشت یک قرص نان که البته فقط شباهتی به قرص نان دارد یا مسئله قطع برق و تبعیض در تقسیم برق پنهان نخواهیم شد.ما این امور را به اتحادیه کارگری می سپاریم.

هدف سیاسی ما روشن است.ما می دانیم که راه حل گرسنگی و تشنگی و بدهکاری و بیکاری ایجاد حکومتی عادل و ملی و مسئول در برابر همه طوایف و همه مناطق است.راه حل همه این بحرانها تشکیل چنین حکومتی است. حکومت تمامیت خواهی که با چشم تبعیض به ملت خود می نگرد نمی تواند هیچ یک از بحرانهای داخلی را حل کند.افزون براین چنین حکومتی نمی تواند کشور را در برابر طوفانهای منطقه و جهان حفظ کند.بنابراین خواسته سیاسی ما مخالفان به حق است.ما خواستار عدالت و انصاف هستیم واز ان احساس خجالت نمی کنیم.ما لبنان را اختیار امریکا و دولت این کشور برای اجرای طرح های خود نمی گذاریم و به کسی اجازه تمامیت خواهی نمی دهیم.

سید حسن نصرالله در بخش دیگری از اظهاراتش بر حمایت از مظلومان شکنجه شدگان در جهان تاکید کرد و گفت ما در الضاحیه ، سرزمین مقاومت که جهان به مدت 33 روز شاهد ویرانی و بمباران ان بوده اما اراده ان نابود نشده و مردان و زنان ان نابود نشده است تعهد خود را به مقاومت در لبنان اعلام می کنیم.ما بر حمایت خود از مقاومت فلسطین تاکید می کنیم.ما از مقاومت در عراق حمایت می کنیم.ما از مقاومت در هرکشوری که مورد اشغال قرار گرفته است حمایت می کنیم.

ما به امام حسین این حقیقت را که خود می داند می گوئیم که اگر خانه های ما را ویران کرده اند ما با تو هستیم و با تو خواهیم ماند.

ما نمی گوئیم که اگر کودکان و زنان و سالمندان ما را به قتل برسانند با تو خواهیم ماند.ما می گوئیم که به مدت 25 سال و خصوصا در جنگ جولای کودکان وزنان و سالمندان و مردان مارا به قتل رساندند وما باتو ماندیم و تا ابد با تو خواهیم ماند. سید حسن نصرالله در ادامه این سخنرانی نیز با اشاره به حوادث کربلا در روز عاشورا بر ادامه مقاومت و ادامه راه امام حسین(ع) در برابر بوش و اولمرت که طاغیان زمان هستند تاکید کرد.
vira - ایران - تهران
در عرصه سیاست مردان رشید انگشت شمارند . اقای نصرالله یکی از انهاست . احمد شاه مسعود هم در افغانستان از نادر مردان رشید روزگار بود . دشمن یکی تندرو های یهودی یعنی صهیونیست ها هستند و دشمن دیگری تند روهای مسلمان یعنی طالبان بودند .
شنبه 29 دی 1386

babaktoronto - کانادا - تورنتو
ویرا خانم میبینم که همه جا حضور داری پس کی اشپزی میکنی و خانه داری؟ خلاصه خوش به حالت که وقتت زیاده. اقای سید حسن نصرالله البته یادتون رفت که بگید با اتکا به پول مردم ایران این کار را میکنید.ویرا خانم ما اصولا چیزی به نام صهیونیسم نداریم زی ونیسم نامی بوده که امروزه از ان برای یهودیها استفاده میشود و اصلا ریشه درستی هم برای مورد استفاده ندارد.بحث در این رابطه طولانیست و در این مقوله نمیگنجد. و اما کی گفته که تند روهای یهودی دشمن هستند؟ دشمن کی هستند؟ دشمن چی هستند؟ والا فعلا که ما از طرف اخوندا و احمدی نژاد دشمنی میبینیم تا اونها و فعلا که همش اینها هستند که مرگ را حواله اونها میکنند
شنبه 29 دی 1386

nader_shah - ایران - تهران
ویرا جان! اگر خدا توفیق داد و در چنگال این انسان غیور افتادی اونوقت معنی دشمن ایران و خاین و ... را میفهمید. آره باباجان دور نیست اون روز.
شنبه 29 دی 1386

Nickolas99 - کانادا - تورنتو
آقای بابک و نادر عزیز شما خودشونو ناراحت نکنین آقای ویرا شاید کنسرو دوست دارند. آقای بابک انصاف نیست والا . تو با کیس همین آ خوندا اومدی اینجا . اگه اینا بد نبودن که بهونه ای برای تحویل دادن به کانادا نداشتی.
یکشنبه 30 دی 1386

vira - ایران - تهران
بابک جان دوست عزیز من نه اشپزی میکنم و نه خانه داری . شما چطور ؟ کلک نکنه توی کانادا هم اشپزی و خانه داری رو انداختی گردن بانوان ؟
یکشنبه 30 دی 1386

zeinabe - ایران - قم
بابک خان هیچکس اندازه شما درون این سایت رخنه نکرده پس به بقیه نگو.بعدشم واسم خیلی جالبه که شما اساسا با همه ی خوبی های جهان مشکل دارید آقای محترم احتمالا سی و چند ساله اگه راست گفته باشی و تو تورنتو باشی !که من به اینم با یه دلیل منطقی مشکوکم .بهت پیشنهاد می کنم جهت رفتنت رو تغییر بدی که اونجا هیچ خبری از منافع اخروی نیست البته منافع دنیویش که جیرینگیه اما وای به اون کسایی که خود رو به بهای ناچیزی فروختند به راستی که بد معامله ای می کنند. ودر آخر بیتی تقدیم می کنم:
بازآبازآ هر آنچه هستی بازآ گر کافر و گبر و بت پرستی بازآ
این درگه ما درگه نامیدی نیست صد بار اگر توبه شکستی بازآ
یکشنبه 30 دی 1386

vira - ایران - تهران
بابک تورنتو ما در فارسی به زایونیسم میگیم صهیونیسم . همه یهودی ها صهیونیست نیستند دوست عزیز . ما حتی گروه یهودی های ضد صهیونیسم رو داریم که اتفاقا بسیاریشون از خاخام های یهودی هستند ( یعنی روحانی های یهودی ) . تءوریسین صهیونیست ها هم همون زایون بوده ٬ که مسایل سیاسی و غیره رو به یهودیت اضافه کرده .
یکشنبه 30 دی 1386

ebi60 - اطریش - وین
ویرا جان مثل این که مرد تا حالا ندیدی دوست عزیز مردان است که خون از دماغ دشمنش را نمی تواند ببیند مرد نلسون ماندلا است مرد ....والا چی بگم متاسفم
یکشنبه 30 دی 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
بما چه ربطی داره .عجیبها این همه جوانها بی کار و تورم داره بیداد میکنه اون وقت ابجی خانم دنبال جنگ و خونریزی!!بابا بفکر ملت خودت باش چیکار داری به این عربها.اگر تونستین یک گام مثبت برای ملت خودمون بر داری انوقت مسلمونی .گور پدر جنگ .بفکر ساختن اینده برای ملت ایران با پشتوانه ملی و خدا را شکر کشور هم که ندار نیست البته اگر ملاها بزارن سرمایه گزاری کنید تا مردم خودمون نجات پیدا کنند .دولت چرا نمیفه؟!!!!
یکشنبه 30 دی 1386

shekamo - نوروژ - اوسلو
ایش اسم عموی من نصراله است طفلی لال و کر هم هست این بابا حق عموی بد بخت منو خرده به اندازه 6 تا ادم زنده حرف میزنه
یکشنبه 30 دی 1386

iranppp - آآلمان - دوسلدورف
1.این بابک خان بسیار بامعلومات لابد می پندارند چون در انگلیسی کشوری به نام ایراک وجود دارد پس عراق دیگر وجود ندارد!بنده خدا تشخیص نداده صهیون همان زایون است.2.چطور فقط آمریکا و متحد هاش اجازه دارن دشمنهای ما رومثل صدام به جون مردم بی گناه ما بندازن.این حسن آقا وحماس برای ما حکم سلاح های آب ث رو دارن که اگه ترس ازشون نبودتا حالا اسرائیل دهها بار ایران رو بمباران کرده بود.دمشون گرم.نونی که بهشون میدیم حلالشون مثل شیر مادر.
یکشنبه 30 دی 1386

babaktoronto - کانادا - تورنتو
نیکلاس تو باید اسمت جعفری مصطفی ای یک چیزی تو این مایه ها باشه اخه طرفدار اخوند که نیکلاس نمیشه. اما مگر همه مخالفای رژیم پناهنده هستند برادر بسیجی کانادا نشین؟
یکشنبه 30 دی 1386

pofack - کانادا - تورنتو
این بابک بیچاره خیلی جوگیر شده. پیداست چند سالی بیشتر نیست که کانادا است. همیشه نخود هر آشی هست. اکثرًا هم اطلاعات غلط میده. پفک.تورنتو
یکشنبه 30 دی 1386

vira - ایران - تهران
ابی60 دوست عزیز : چه کسی گفته که نلسون ماندلا یا مرد بزرگ گاندی از مردانگی چیزی کم از نصرالله و اخمد شاه مسعود دارند ؟ چون تیتر خبر راجع به نصرالله بود من نام مسعود رو هم اضافه کردم چون هر دو در خاور میانه هستند - چرا ما عادت داریم قبل از فکر کردن قضاوت کنیم ؟
یکشنبه 30 دی 1386

babaktoronto - کانادا - تورنتو
دوسلدورف میشه بگی که استدلالت برای اینکه میگی اسراییل اگر حماسیها نبودند تاحالا ایران را بمب باران کرده بودند چیه؟ مگر غیر از اینه که این اخوندها هستند که همیشه اونها رو تحریک کردند و بهشون لعن و نفرین میکنند و مرگ میفرستند. من برای تو دلیل میارم که اسراییل تا حالا چند بار به ما کمک هم کرده ضمنا تو اگر پول خودت رو میبخشی بخش اما از کیسه خلیفه نبخش که حقشو نداری. ما مردم پولمونو لازم داریم به تروریستا هم نمیدیم
یکشنبه 30 دی 1386

helia - ایران - تهران
سلام امریکا به اسراییل پول میده اینها هم به نصرالله باید دید بازدهی کدوم بیشتره اون به اصطلاح یه کشوره این یه حزبه اون فیل این گنجشک پارسال کدوم پیروز شدن این مهمه
یکشنبه 30 دی 1386

babaktoronto - کانادا - تورنتو
بابای هلیا من تو یک قسمت که مربوط به همین بحث بود مفصل توضیح دادم دلایل شکست حزب الله توی جنگ پارسال با اسراییل را برو اون بالا کلمه سید نصرالله یا حماس را تایپ کن اون قسمت بیاد و مطالعه اش کن دیگه حوصله ندارم دویاره بنویسم
دوشنبه 1 بهمن 1386

iranppp - آآلمان - دوسلدورف
بابک خان من قصد مجادله ندارم.حداقل با جنابعالی.چرا که نه معلو مات کافی داری(بنا به اعتراف خودت-وبا استناد به استدلالهای کودکفریبی مثل زایون!و شکست حزب الله!! و وطنپرستی و دست نه نشانندگی شاه ملعون و پدرش!!!)ونه منطق .وگرنه ترس اسرائیل از قدرتمند بودن حماس و حزب الله و تجهیز و سلاح رسانی به آنان مثل بدیهات ریاضی است ونیاز به استدلال و برهان ندارد.
دوشنبه 1 بهمن 1386

iraneman - ایران - تهران
بابک جون اگه حوصله نداری تایپش کنی میتونی کپی پیستش کنی .
نمی دونم شکستن ابهت نیروی نظامی اسرائیل که نزدیک پنجاه ساله خودشو بی رقیب تو خاورمیانه میدونه تا حدی که ترس زیادی تو دل اعراب ترسو انداخته بود کار کمیه اونم فقط با چند تا تفنگ و آرپیچی عهد بوق و چندتا موشک با برد کم و دقت پایین ، آیا این پیروزی نیست ، به نظر تو امام حسین (ع) یک شکست خوردست ؟ در حالی که تونست به هدفش برسه. میدونی تو جهان جا افتاده بود که تانکهای اسرائیلی را نمی توان با موشک های معمولی از بین برد . نسل چهارم تانک مرکاوا به بهترین تانک دنیا معروف بوده و می تونسته اهداف را تا شعاع 6 کیلومتری مورد اصابت قرار بده ، فکرش را بکنید خود اسرائیلی ها اعتراف کردند 124 تانک مرکاوا منهدم شدند. ترکیه که تقاضای خرید 400 تانک را داده بود از خرید خودش منصرف میشه ، خود دولت اسرائیل هم اعلام کرد که تولید مرکاوا را متوقف می‌کنه و اعتراف کرده‌ا که خسارت صنایع جنگی اسرائیل بیش از خسارت‌های خود جنگ بوده . من نمیدونم این بابک جون از طرف کسی مأموره که فقط ساز موافقت با اسرائیل و آمریکا و دیگر کشورهای استعمارگر غربی را بزنه. نشد یه خبری بخونم و ایشون نظری ضد ایران نده ، ایشون بیکاره نه ببخشید شاید مأموره ، خلاصه هرچی هست از دست من ناراحن نباشه ( ایرانی بودن حداقل وجه اشتراکمون که هست! ) . من نمی دونم چطور از کشور های حامی فیلم 300 که پدرانمون را شبیه جک و جو... نشون داده ، حمایت میکنه . ببینم اصلآ تو ایرانی هستی ؟ اصلا خودتو ایرانی میدونی ؟
دوشنبه 1 بهمن 1386

masih - ایران سرفراز - تهران
آقای تورنتوئی صهیونیزم وجود دارد بنیانگذارش تئودر هرتسل می باشد لطفا مطالعه بفرمایید. دوما پول مردم ایران فدای مقاومت ما ناراحت نیستیم چون حز ب ا... در
سنگر اول در حال پاسداری از ما وناموسمان است شما که در کانادا هستید. نباید از
این مسئله ناراحت باشید. ما امت هستیم و برای قلبها سر حد یا مرزی وجود ندارد.
من به عنوان یک ایرانی وطن پرست دوست دارم حامی ضعفا باشم. و شعار از نیل تا فرات صهیونیزم را به باد دهم ... (لبیک یا نصر الله..............................
دوشنبه 1 بهمن 1386

babaktoronto - کانادا - تورنتو
ایران من این دروغ های شاخدار را از کجا در اوردی؟ نکنه از صدا و سیمای دروغگوی جمهوری اسلامی؟ نه بابا 124 تا نبود اون تانکها 421 بود اشتباه کردی. بابا یک چیزی بگو بگنجه از این خنده دار تر مطلب تا حالا ندیده بودم
سه‌شنبه 2 بهمن 1386

vira - ایران - تهران
یک توضیح راجع به مطلب صهیونیسم لازمه ٬ در حقیقت زایون ( یا صیون ) اسم مکانیست در اسراییل ( یا همون فلسطین ! ) ٬ ( نام کوهیست ) که اشاره به کل ان سرزمین با مرکزیت اورشلیم میکند ٬ و بر اساس تءوری طرفداران صهیونیسم همون سرزمین وعده داده شده خدا به یهودی هاست . با پوزش از اینکه در کامنت قبلی نوشته من دقیق نبود .
سه‌شنبه 2 بهمن 1386

iraneman - ایران - تهران
آقا بابک می تونی درباره گفته های من تحقیق کنی از هر منبع خبری ، اصلاً فکر کنم کتاب های مربوط به این جنگ 33 روزه الان تو کانادا متشر شده ، می تونی مطالعه کنی . در ضمن اگر قرار بود من به صدا سیمای خودمان کاملاً اطمینان داشته باشم ، اصلاً به این سایت مراجعه نمی کردم . این آمارها را خود منابع خبری صهیونیستی پخش کردند .
چهار‌شنبه 3 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.