من خودم با حسن بن علی (ع) حساب می کنم

من خودم با حسن بن علی (ع) حساب می کنم

ظهر تاسوعا هفت یا هشت سال پیش بود که موتور یکی از آشنایان را گرفتم تا غذای نذری هیات را به دست کسی برسانم.

خیلی سریع به راه افتادم تا بتوانم زودتر هم برگردم.غذا را که به خانواده مورد نظرم رساندم,در راه بازگشت تصمیم گرفتم به تلافی لطف آن دوست که موتورسیکلتش را در اختیارم گذاشته بود,باک بنزین موتور را پر کنم اما غافل از این که با لباس کار هستم و پیراهن هیات را بر تن دارم. یعنی این که یک ریال پول همراهم نبود.

 وارد جایگاه بنزین شدم و با خیال راحت باک موتور را پر کردم. وقتی دست در جیبم کردم تازه متوجه ماجرا شدم. در حال توضیح قضیه به مامور پمپ بودم که صاحب یکی از خودرو های داخل جایگاه جلو آمد و گفت: پول این آقا را هم حساب کن. تا آمدم حرفی بزنم و در باره خودم و علت این که پولی همراهم نیست توضیحی بدهم, اشاره ای به نام "هیات حسن بن علی (ع)" که روی پیراهنم چاپ شده بود کرد و ادامه داد: من با او حساب می کنم.

تازه آنجا بود که متوجه نشان سبز رنگ هیات روی پیراهنم شدم.تنها راهی که به ذهنم می رسید این بود که نشانی هیات را به او بدهم و از وی دعوت کنم تا به آن مجلس بیاید. این کار را کردم ,اما نمی دانم که او آمد یا نیامد. به هر حال عکس العمل سریع و به موقع این راننده تاکسی برایم جالب بود.شاید در ظاهر پول اندکی برای بنزین من پرداخت اما خاطره اش همچنان در ذهنم باقی مانده است.یقین دارم حسن بن علی (ع) که صاحب هیات و مجلس ماست, در موقع مناسب با او حساب خواهد کرد.هنوز خیلی مانده تا من وامثال من کریم اهل بیت (ع) را بشناسیم.

منبع : خاطرات سفر زندگی یک خبرنگار

گنجشک - ایران - تهران
جالب بود مرسی
یکشنبه 30 دی 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
منم ایمان دارم درست میگی عزیزم و حتما هم با اون اقا حساب میشه بقول جنابعالی همین پول ناچیز . و باید عرض کنم این حقو نا حقهائی که به اسم اسلام و دین خدا و رسول خدا و امامان شیعهیان که میشه تماما حساب و کتاب داره آدرس حساب و کتابها را هم که میدانید کجاهاست.یک مقدارش تو همین دنیاست بقیه هم معاد روز قیامت.ای ملایان دذد و مزدوران در هر لباسی و در هر پستی و مقامی که دارید و داشتید از عذاب خداوند سبحان بترسید.ضمنا مسلمانان شما را آسوده نخواهند گذاشت و از دین اعتقادات خود دفاع میکنند.ببینید ملت باور دارند و ایمان دارند که خداوند هیچ کاری را بدون مزد نمیگذارد.بس کنید و بیش از این جنایت و دذدی نکنید و مردم بیگناه را به زندان نیندازید.ای شرم بر شماظالمین و طرفداران مزدور و جیره خوار.
یکشنبه 30 دی 1386

shadalooee - ایران - تهران
پرویز خان!
شما مونده مزه این چیزا رو بدونی چیه. به سیاسی بازی هات ادامه بده
دوشنبه 1 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.