محدودیت های تازه برای دانشجویان ایرانی در هلند

محدودیت های تازه برای دانشجویان ایرانی در هلند

گروهی از دانشجویان و پژوهشگران ایرانی و هلندی در دانشگاه های هلند، نامه ای به دولت این کشور فرستاده و در آن نسبت به عدم پذیرش دانشجویان ایرانی از سوی برخی دانشگاه های آن کشور اعتراض کرده اند.

مجید حسنی زاده استاد دانشگاه اوترخت هلند، در این باره به بی بی سی گفت: در راستای قطعنامه سازمان ملل در مورد جلوگیری از دستیابی ایران به دانش اتمی، وزارت خارجه و وزارت آموزش هلند به دانشگاه های این کشور نامه ای داده و از آنها خواسته اند مراقب باشند که دانشجویان ایرانی چنین دانشی را در دانشگاه ها فرا نگیرند.

 دانشگاهیان و بسیاری افراد نامه هایی به مطبوعات فرستاده اند که اگر اثری نداشته باشد، اقدامات شدیدتری انجام خواهند داد تا دولت نامه ای را که به دانشگاه ها فرستاده پس بگیرد
 
مجید حسنی زاده استاد دانشگاه اوترخت هلند

او ادامه داد: اداره مهاجرت هلند هم نامه ای به دانشگاه ها داده و از آنها خواسته تا تضمین دهند که چنین علومی در اختیار دانشجویان ایرانی قرار نمی گیرد.

او گفت که این امر واکنش شدیدی از سوی ایرانیان و دانشگاهیان هلند به همراه داشته است.

به گفته آقای حسنی زاده، تنها یک دانشگاه اعلام کرده است که دانشجوی ایرانی نمی پذیرد. چند دانشگاه هم گفته اند که حاضر به همکاری با دولت هلند در این زمینه نیستند، سایر دانشگاه ها هم مواضعی بیابین گرفته اند.

او گفت که آنچه مسلم است، این است که اداره مهاجرت هلند تلاش خود را برای سخت تر کردن شرایط برای دانشجویان ایرانی خواهد کرد.

این امر، محدودیتی برای دانشجویانی که از پیش در حال تحصیل در دانشگاه های هلند بوده اند ایجاد نخواهد کرد.

او در مورد نامه اعتراض آمیزی که دانشگاهیان نوشته اند گفت که اقدامات آنها تنها به این نامه محدود نشده و بسیاری افراد نامه های دیگری به مطبوعات فرستاده اند که اگر این نامه ها اثری نداشته باشد، "اقدامات شدیدتری" انجام خواهند داد تا دولت نامه ای را که به دانشگاه ها فرستاده پس بگیرد.

او درباره اقدامات بعدی گفت که به طور مثال می توانند چند جلسه از کلاس ها را تعطیل کنند یا به همراه دانشگاهیان، در مقابل پارلمان هلند با مطبوعات در این زمینه گفتگو کنند.

niazkh - اسپانیا - بارسلون
به جای این کارها باید یه فکر اساسی کرد
این بچه بخت برگشته ای که تو ایران به دنیا اومده رو دیدین که شکل قورباغه هست؟
فکر می کنین اثر چیه؟ اثر چیزی جز تشاشات هستهای میتونه باشه؟؟؟!!!!
خود کرده را تدبیر نیست. تازه اولشه!
یکشنبه 30 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.