برانکو در راه اصفهان

برانکو در راه اصفهان
لوکا بوناچیچ با پرداخت 200 میلیون تومان می تواند به پیشنهاد یک میلیون دلاری النصر امارات جواب مثبت بدهد. بوناچیچ که بارها از فشارهای موجود در ایران گلایه کرده بود تعطیلات ژانویه را برای رفتن از ایران بهانه کرد و پس از پایان تعطیلات ژانویه مذاکرات مفصلی را با سران باشگاه اماراتی انجام داد و به نوشته سایت خبری دوبی اسپرت حتی سرمربی سپاهان بر سر تمرین النصر هم یک بار شرکت کرده است. با این حال تا همین جای کار هم بوناچیچ قانون را زیر پا گذاشته و اگر سپاهانی ها بخواهند، می توانند علیه بوناچیچ به فیفا شکایت کنند. هرچند با بازگشت بوناچیچ به اصفهان و جلسه دیشب او با ساکت احتمال دارد که سپاهان از تنظیم شکواییه یی علیه بوناچیچ به فیفا منصرف شود. در شرایطی که بوناچیچ هیچ علاقه یی به ادامه کار در فوتبال ایران ندارد، سپاهانی ها هم چندان تمایل به ادامه فعالیت بوناچیچ با سپاهان ندارند، البته جدایی لوکا به پرداخت 200 میلیون تومان از سوی او به سپاهان بستگی دارد. ساکت در این باره می گوید؛ «برای ما مهم این است که بوناچیچ انگیزه کار را در سپاهان داشته باشد. من با او تلفنی صحبت کردم. ظاهراً لوکا علاقه یی به ادامه همکاری ندارد. ما هم مانع او نمی شویم اما بوناچیچ برای جدایی از سپاهان باید از ما رضایتنامه بگیرد. سپاهان هم هیچ وقت برای صدور رضایتنامه رایگان برای بوناچیچ اقدام نخواهد کرد. لوکا با ما قرارداد دارد و اگر بخواهد جدا شود باید رضایت ما را جلب کند.»

هر چند جدا شدن بوناچیچ از سپاهان قطعی نشده اما ساکت به آینده فکر کرده است؛ «ببینید، در این چند ساله ثابت کرده ایم که باشگاه دست و پا بسته یی نیستیم، ضمن آنکه خیلی از مربیان برای حضور در سپاهان از همین الان صف کشیده اند و این نشان دهنده جایگاه ما در فوتبال قاره است. با این حال اگر بوناچیچ بخواهد از سپاهان جدا شود قنبری و دیگر همکاران او می توانند تیم را در نیم فصل دوم و حتی لیگ قهرمانان آسیا هدایت کنند.»دیروز بین بازیکنان سپاهان یک شایعه پیچیده بود و آن هم این بود که احتمال بازگشت منصور ابراهیم زاده به سپاهان و هدایت این تیم در رقابت های لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد. البته این پیشنهاد مورد موافقت مربی تیم ملی قرار نگرفته است. ابراهیم زاده که این روزها همه کاره تیم ملی است ظاهراً به پیشنهاد پنهان باشگاه سپاهان پاسخ منفی داده و از ابتدا هم فعالیت توامان او در سپاهان و تیم ملی نشدنی بود.

پس از پاسخ منفی ابراهیم زاده و فدراسیون فوتبال به پیشنهاد سپاهان، آنها به دنبال گزینه های خارجی رفته اند. البته نزدیکان باشگاه سپاهان شانس مصطفی دنیزلی سرمربی سابق پرسپولیس را بیش از سایر گزینه ها می دانند.

با این حال دیروز برخی از آغاز گفت وگوهای سپاهان با برانکو ایوانکوویچ سرمربی پیشین تیم ملی خبر دادند. برانکو که بارها علاقه اش برای کار در تیم های باشگاهی ایران را اعلام کرده بود، پس از آنکه از سمت سرمربیگری دیناموزاگرب کرواسی استعفا داد با پیشنهاد دو ساله سپاهان روبه رو شده. با این حال این خبری است که هنوز از سوی سران باشگاه اصفهانی تایید و تکذیب نشده است. برانکو فصل قبل موفق شده بود با اختلاف چهارده امتیازی در لیگ کرواسی دینامو زاگرب را به مقام قهرمانی برساند. این تیم مطرح در جام حذفی هم قهرمان شده بود اما دینامو با هدایت برانکو در جام یوفا به موفقیتی نرسید. اگر شایعه حضور ایوانکوویچ در سپاهان به واقعیت تبدیل شود، سپاهان تا چند وقت سوژه اصلی فوتبال ایران خواهد بود.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.