مزدا فورای، پدیده ای باورنکردنی - عکس

مزدا فورای، پدیده ای باورنکردنی

شرکت اتومبیل سازی مزدا، تازه ترین محصول concept خود را در نمایشگاه اتومبیل دیترویت عرضه کرد که از 13 تا 27 ژانویه در آمریکا برگزار می شود.
مزدا از شرکتهایی است که در هر نمایشگاه اتومبیل محصولی دیدنی و هیجان انگیز عرضه می کند، اما با مزدا "فورای" این شرکت حتی از استانداردهای خود نیز فراتر رفت.
این اتومبیل از همان روند و ذهنیتی تبعیت می کند که در طراحی مدل های پیشین اتومبیل های Concept مزدا از جمله ریوگا، هاکازه و تایکی بکار گرفته شده بود، هر چند این اتومبیل چهره ای بسیار تهاجمی تر دارد.
دلیل ساختار تهاجمی تر این اتومبیل این است که بر اساس شاسی اتومبیل courage 65 ساخته شده که مزدا در مسابقه استقامت له-مان آمریکا از آن استفاده می کند.
هدف از تولید "فورای"، بوجود آوردن محصولی مابین اتومبیل های مخصوص پیست مسابقات و اتومبیل هایی همچون لامبورگینی یا بوگاتی است. یکی از طراحان مزدا گفت: "ما بدنبال راهی هستیم تا خلاء میان محصولات بخش مسابقات مزدا و دیگر محصولاتمان را پر کنیم."
کلیه اجزاء این اتومبیل عملکردی واقعی دارد و بدنه آن می تواند نیروی پایین راننده (Downforce) کافی برای پیمودن پیچها در سرعت بالا و همچنین کاهش مقاومت در برابر هوا در مسیرهای مستقیم را ایجاد کند.
قدرت این اتومبیل از یک موتور سه محوره 450 اسب بخاری تامین می شود که سوخت آن بیو اتانول است. یعنی حتی در سرعتهای نزدیک به 290 کیلومتر در ساعت، این اتومبیل را باید اتومبیلی "سبز" و سازگار با محیط زیست قلمداد کرد.
رنگهای نارنجی روی سیاه این اتومبیل از بدنه مزدا 787B الهام گرفته شده که با پیروزی در رقابت له-مان 24 ساعته در سال 1991، به تنها برنده ژاپنی این مسابقه تبدیل شد.
با این حال متاسفانه احتمال راه یافتن مزدا "فورای" به پیست مسابقه بسیار کم است. مزدا اعلام کرده است که قصد مسابقه دادن با این اتومبیل را ندارد و تنها از آن بعنوان مبنای آزمایشهای آئرودینامیک و طراحی استفاده خواهد کرد.
mah1 - ایران - تهران
عجب ماشینیه!!! غلط کرده تمام ماشینهایه تخیلی چه برسه واقعی )! اوج سلیقه و زیبایی. واقعا افرین به مزدا!
پنج‌شنبه 27 دی 1386

jvdkhz - ایران - چالوس
فقط از نمای جانبی زیباست از نمای جلو و عقب حتی از ون کاراوان سایپا و موسو که رکورد زشتترین خودروهای تاریخ بشریت رادارند افتضاحتر است!!!!
جمعه 28 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.