اسرائیل آزمایش موشکی انجام داد

اسرائیل آزمایش موشکی انجام داد

اسرائیل روز پنجشنبه (17 ژانویه، 27 دیماه)، یک آزمایش موشکی انجام داده است. در این آزمایش یک موشک بالیستیک از پایگاهی در جنوب تل آویو پرتاب شده است.
وزارت دفاع اسرائیل گفت که آزمایش موشک بالیستیک با موفقیت بوده است

ارتش اسرائیل گفته است که این آزمایش با موفقیت انجام شده اما جزئیات بیشتری را اعلام نکرده است.

گزارش های رسانه ای در اسرائیل حاکی است که هدف از آزمایش این موشک، ردیابی تهدیدات هوایی علیه این کشور بوده است.

رادیو اسرائیل گفت این موشک قادر است کلاهک های غیرمتعارف حمل کند.

بنا به گزارش خبرگزاری ها آزمایش امروز اسرائیل به شایعات درباره اهداف نظامی جدید این کشور دامن می زند. گفته می شود که اسرائیل تلاش دارد به سلاح های دور برد دست یابد و همچنین سیستم دفاع ضد موشکی خود بهبود بخشد.

به گفته ناظران بین المللی اسرائیل در سال های اخیر تلاش های خود را متوجه مقابله با خطر حملات موشکی از سوی کشورهای عرب همسایه و ایران کرده است.

روز دوشنبه، 24 دسامبر (3 دی) هیات دولت اسرائیل بودجه ایجاد شبکه دفاع ضد موشکی به منظور مقابله با موشک پرانی فلسطینیان و جنبش حزب الله لبنان از باریکه غزه و جنوب لبنان به سوی هدف هایی در داخل خاک اسرائیل را مورد تصویب قرار داد.

اهود اولمرت، نخست وزیر اسرائیل، روز دوشنبه (14 ژانویه) گفت که کشورش برای جلوگیری از فعالیت هسته ای ایران "همه گزینه ها" را در نظر می گیرد.

در حالیکه بسیاری معتقدند اسرائیل به جنگ افزارهای هسته ای مجهز است، این کشور نظری صریح در این باره نداده و این موضوع را تائید یا تکذیب نکرده است.

از آنجایی که اسرائیل به پیمان منع گسترش جنگ افزارهای هسته ای ملحق نشده است، مقامات آژانس بین المللی انرزی اتمی سازمان ملل متحد امکان بازدید از تاسیسات این کشور را ندارند.

helia - ایران - تهران
سلام مرگ بر اسراییل ایا کارهای این وحشیهای غاصب بعضیها را بیدار نمیکند اینها توسعه طلبند برایشان هم فرقی بین عرب و ایرانی یا مسیحی نیست اینها به ملل دیگر بعنوان برده سود ده نگاه میکنند خدا امام را رحمت کند که گفت اسراییل باید از بین برود امید وارم هرچه زودتر شاهد نابودی این فساد بزرگ باشیم انشاالله
پنج‌شنبه 27 دی 1386

nafas - ایران - ارومیه
به دو بند آخر این خبر خوب دقت کنید:{در حالیکه بسیاری.....تایید یا تکذیب نکرده است}
چقدر راحت.شهر هرته هرت.داره چه بهتر نداره هم خوب داشته باشه بهتره.اما برا ایران؛جیزه نری سراغش ها!!.
یه بار هم گفتم اگه قرار باشه بمب اتم امنیت کشورها رو تضمین کنه اونهم به دست میاریم.
پنج‌شنبه 27 دی 1386

Geelongcat - استرالیا - سیدنی
اقای احمدی نژاد اسراییل را تهدید به نابودی میکند انها هم با این بهانه میگویند ایران خطرناک است ونباید اتمی بشود.
حرفهای اقای احمدی نژاد در جهت تهدید اسراییل بنفع ایران نبود.
جمعه 28 دی 1386

shekamo - نورو - اوسلو
هلیا از ایران من تا به حال ندیدم یه اسرائیلی یا امریکایی بیاد شعار بده مرگ بر ایران میدونی چرا براای اینکه اون ها ... نادان و بیسواد و احمق نیستن تو و امثال تو که اینقد دلت میسوزه برای حقوق بشر چرا از غنا که الان 2 ماهه مسلمان کشی میکنن یا از دارفور یا حتی ایرانیی که وطن هست حرف و دفاع نمیکنی به جا مرگ برای این و اون خواستن برو ... شو بلدین فقط از اختراعات شون استفاده کنید و ... کنید برو اول کشور خودت و درست کن باش بکوش و زحمت بکش ادم باش و ادم زاده و لازم نیست تا وقتی کشور خودت که یکی از ثروتمند ترین کشور هاست ولی هنوز جزو جهان سومه نظر بدی که مرگ برکی باشه
جمعه 28 دی 1386

helia - ایران - تهران
سلام شکمو جان من ایا به شما توهین کردم شما مدرک تحصیلی مرا دیده ای که مرا ویا مارا از بالا نگاه میکنی و احمق بیسواد خطاب میکنی مرگ بر اسراییل یعنی مرگ بر تفکر صهیونیستی مرگ بر امریکا یعنی مرگ بر تفکر برده داری نوین سرمایه داری( اصالت سود ) اتفاقا انها نمیتوانند مرگ بر ایران بگویند و ما میخواهیم بگویند بگو چرا چون در نهان کلمه مرگ یک اندیشه نهفته است که اگر مثل یک انسان مودب عذر خواهی کنی میگویم ارادتمند شما هلیا
جمعه 28 دی 1386

vira - ایران - تهران
من اینجا هم با سیدنی موافقم . صحبت کردن زیاد راجع به اسراییل به صلاح نیست چون گزک دستشون میده . میشه سیاست ها رو در قبال اسراییل کمتر بیان کرد . هر چی که کمتر بهانه دست اینها بدیم بهتره . میشه استراتژی ایران در قبال اسراییل رو با تبلیغات کمتر پی گیری کرد .
جمعه 28 دی 1386

shekamo - نوروژ - اوسلو
هلیا من از شما معذرت ننننننمی خواهم ادم میتونه مدرک پروفسوری داشته باشه ولی ... باشه این توهین نبود حقیت است و بود برام هم اصلا جالب نیست که ارادتمند من باشی یا نباشی
جمعه 28 دی 1386

helia - ایران - تهران
سلام نظر شما واقعیت درونیتان را نشان داد معذرت نخواه من (یعنی ما ) ملت ایران در روز 22بهمن هم دست از مرگ بر اسراییل بر نمیداریم اگر در اذهان مردم این سوال پیش بیاد که چرا مرگ میگید جنایات اسراییل را نشان میدیم بالاخره همه که مانند شما فکر نمیکنند که اگر حتی یک درصد هم با ما همراهی کنند ما تکلیفمان را که همان ( تبری) است انجام دادیم تبری که میدانید از فروع دین است تکلیف برای ما مهم است نه خوشامد شما در واقع شما از این فرع دین بدتان امده هر چند شاید یهودی باشید
جمعه 28 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.