درگیری گشت ارشاد با یک زن او را راهی آی سی یو کرد

درگیری گشت ارشاد با یک زن او را راهی آی سی یو کرد

کانون زنان ایرانی _درگیری گشت ارشاد با زنی 26 ساله در تهران باعث تشنج و بستری شدنش در بیمارستان شد.

ظهر امروز -چهارشنبه- در چهارراه زهره تقاطع خیابان مفتح و مطهری ماموران گشت ارشاد این زن را به دلیل بد حجابی به اجبار سوار اتومبیل های گشت ویژه ارشاد کردند. بعد از مدت کوتاهی این زن در خودروی گشت ارشاد دچار تشنج شدیدی شد و به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان پاستورنو منتقل شد.

یکی از بستگان نزدیک این زن که از هنرمندان سینماست مستاصل در بیمارستانی که دور تا دورآن را نیروی های پلیس اشغال کردند و حتی در راهروهای ان ماموران پلیس دیده می شوند قدم می زند.

می گوید:«ساعت 2 بعد از ظهر بود که این زن که از بستگان نزدیکم است تماس گرفت و آشفته از دستگیری اش خبر داد و گفت به نیروی های پلیس زن توضیح داده که بیمار و هیجان برای او خطرناک است.اما ماموران به گفته های اوتوجه نکردند و حتی وقتی خود را به سرعت برای کمک رساندم به گفته های من نیز توجهی نکردند..»

او که از شدت نگرانی مدام پله های بیمارستان را بالا و پایین می رود وگهگاهی با نیروی انتظامی مستقر در بیمارستان صحبت می کند ادامه می دهد:« در راه بیمارستان ده اتومبیل پلیس، آمبولانس را دنبال می کردند چرا که تصور می کردند این زن تظاهر به بیماری می کند و واقعاً دچار تشنج نشده است.»

به محض رسیدن دختر جوان به اورژانس بیمارستان پرشک وضعیت او را وخیم دانست و به آی سی یو منتقل اش کرد. دلیل استقرار نیروهای پلیس در بیمارستان را همراه این بیماراینگونه توضیح می دهد:« آنها منتظرند تا بیمار بهبود یابد و او را همراه خود ببرند.»

مسئول فنی بیمارستان ازماموران نیروی انتظامی خواهش می کند تا بیمارستان را ترک کنند.و پلیس بعد از یک ساعت به همراهان این زن هشدار داد که 9 صبح روز بعد به همراه بیمار یا همسر او به نیروی انتظامی مراجعه کنند.

همراهان این بیمار از برخورد نامناسب و بی ادبانه ماموران نیروی انتظامی به ویژه پلیس های زن گلایه می کنند:«حتماً به خاطر این نوع برخورد که می توانست جان یک انسان را به خطر بیاندازد از نیروی انتظامی شکایت می کنیم چرا که حقوق شهروندی ما را رعایت نکرده اند.»

روابط عمومی نیروی انتظامی تهران بزرگ هیچ اطلاعاتی درباره این واقعه به خبرنگار سایت کانون زنان ایرانی نداد..

zeinabe - ایران - قم
مسئولان سایت با عرض سلام
این یاد داشت رو برای شما می فرستم به نمایندگی از کسایی که موافق آزادی بیان هستند .جدا ما اینجا احساس خفگی می کنیم و نمی تونیم بدون ملاحظه یاد داشت بذاریم خواهشا سایتتون رو از این خفقان بیرون بیارید نمی دونم چقدر به نظر کاربراتون احترام می ذارید اما هیچکدوم از ما از این وضعیت راضی نیستیم من از شما می خوام نظرها رو در عرض 10 دقیقه بعد از ارسال و بدون خوندن و سانسور توی سایت قرار بدید تا اینجا بحث های جدی بین گروه ها شکل بگیره یا اونا ما رو قانع می کنن یا ما اونا رو ما که اهل فحش دادن نیستیم اگه اونا هم به ما رکیک ترین فحش ها رو بدن که بعید می دونم چنین کاری بکنند اونقدرا ناراحت نمی شیم در عوض قشنگیش به اینه که هر کس حرف خودش رو می زنه. با امید یه تغیر اساسی. مطمئن باشید اینطوری کاربراتونم زیاد می شه چون امروز همه دنبال یه جایی می گردن که بشه آزادانه نظر داد و نظرها آزاد رو خوند.
--------------------------
کاربر گرامی , با تشکر از توجه شما
گذاشتن نظرات بدون بازبینی ( نه از لحاظ عقیدتی بلکه از نظر اخلاقی ) امکان پذیر نیست و گمان می کنم خود شما هم دلایلش را بدانید . ما به آزادی بیان تا آنجا که توهین محسوب نشود پایبند هستیم در مورد گذاشتن نظرات در عرض ده دقیقه , متاسفانه امکانات انسانی ما محدود می باشد و همانطور که دیروز نیز ملاحظه فرمودید برای مدت یک روز ( استثنائا ) نتوانستیم نظرات را در سایت درج کنیم که بعضی از کاربران آن را حمل بر گزینشی درج کردن نظرات دانستند. به هر حال امیدواریم که این سایت محلی برای ابراز عقیده آزاد و اعتلاء افکار مردم گرامی ایران از هر قشر و طرز تفکر ی باشد.
سایت ایرانیان انگلستان
پنج‌شنبه 27 دی 1386

خرگوش خندان - ایران - تهران
سلام دوستان
منتظر باشید همین الان ثقه الاسلام نفس به همراه ویرا و یک خواهر بسیجی ... از گرد راه می رسند و در مورد این واقعیت نظرات صائب و قرانی و فقهی خود را بیان خواهند داشت بگوئید کسی از مجلس خارج نشود که حاج اقا نفس تارسید شروع به مداحی کند
ضمنا در اینده برای تقدیر از حرکات امر به معروف و نهی از منکر ثقه الاسلام نفس به او از دانشگاه علم و صنعت مدرک دکترای افتخاری معادل اصل داده خواهد شد
پنج‌شنبه 27 دی 1386

vira - ایران - تهران
این امر به معروف اینها هم واقعا دیگه گندشو دراورده - شده سبب ازار زنها - خدا میدونه این ماجرای برخورد با حجاب خانمها چقدر به ضرر احمدی نژاد تموم شده - ازاد ترین سال از نظر پوشش سال اول ریاست جمهوری احمدی نژاد بود - کاری ندارم که باب طبع بعضی بود یا نه - ولی در عین حال به مذاق رقبای انتخاباتی خوش نیومد - و از شرایط فعلی جز رقبای انتخاباتی احمدی نژاد کسی سود نمیبره . در کجای دنیا نیروی انتظامی یه مملکت با اون همه کبکبه و دبدبه وای میسته کنار خیابون به 5 سانت کوتاهی و بلندی لباس مردم گیر میده ؟ اینکار جز حقیر کردن پلیس و نفهم جلوه دادن زن نتیجه ای نداره - چقدر این مرد بینوا گفت بابا به ظاهر کسی کاری نداریم - / اگه در دوره بعدی احمدی نژاد رییس جمهور نشه این بساط جمع میشه چون این داستان فقط برای تندرو جلوه دادن احمدی نژاد ساخته و پرداخته شده و بس . یادتون باشه کی گفتم .
پنج‌شنبه 27 دی 1386

babaktoronto - کانادا - تورنتو
اقای دوسلدورف از المان من اسمم بابکه و بر خلاف اونی که گفته بودی این اسمو خودم رو خودم نگذاشته ام بلکه پدر و مادر ایران دوستی دارم که این اسم را روم گذاشتند که از همینجا دستشان را میبوسم. از هیتلر گفته بودی البته من نمیدونم که چه حسابیه که این نظام یارانش را اصولا به کشور هیتلری المان گسیل میکنه و همین یاران هم شیفته خاطرات سردار نازی هستند باری به هر جهت چون دوستار سرزمین ژرمنها هستی من هم از همون سرزمین برات میگم البته تو از سردار اس اس ها یعنی هیتلر ادمکش گفتی اما من خاطره ای از پدر سازندگی المان جانشین هیتلر رایش سوم که المان این همه رشدش را مرهون اون میدونه می خواهم برات بگم به ایشان گفتند با المانی که با خاک یکسان شده میخواهی چیکار کنی ایشان گفتند من بهترین سرمایه های دنیا رو دارم من مردم المان را دارم و با انها المان را خواهم ساخت. دوست کتابخون من المانی که تو توشی مرهون همین طرز فکر فوق العلاده است و ایران ما به مصیبت همین ادمایی میسوزه که به جای احترام به انسان مخصوصا که هموطنای خودشون هم باشند اونها را مثل همین دختر معصوم به بهانه های واهی میگیرند و چه بلاها که سرشون نمی اورند. یکی اونجوری مردمش را به عرش اعلا میبره یکی مثل اینها برای همه چی ارزش قایلند جز ایرانی و شما که دنباله روی همون طرز تفکر خشن و نامردمی و احمدی نژاد گونه ای بهتره که کتابهایی از جنس هیتلری زیاد نخونی برای ادم خوب نیست بهتره کتابهایی از جنس ارامش و صلح بخونی تا اگر یک زمانی مثل الان رییسات ریختند مادر مردم را بردند و یا مامورانشون جوونای مردم را یک همچین بلایی که در فوق خبرش رو دیدی سرشون اوردند تو دلت به رحم بیادو حد اقل از سر انساندوستی از همون دوسلدورف هم که شده جنایاتشان را محکوم کنی و از محبوبت ولو احمدی نژاد برای یکبار هم که شده انتقاد به حقی کنی. ما که به قول تو خاینیم و سواد نداریم و تا دهقان فداکار بیشتر درس نخوندیم خوش به حال تو که سوات ت ت ت داری اقای باسوات ت ت ایرانی ژرمن نشین
پنج‌شنبه 27 دی 1386

ajhard - آزاد - آزاد
درود بر پارسیان
خب چی فکر کردین جمهوری اسلامی یعنی همین...
پنج‌شنبه 27 دی 1386

Azi joon - ایران - مشهد
انگار طفلی آدم کشته!!! چه چیزایی باید بشنویم...
پنج‌شنبه 27 دی 1386

آویه ر - استرالیا - سیدنی
10 خودرو پلیس بدنبال یک زن به جرم بد حجابی! یعنی ما اینقدر در ایران پلیس زیاد داریم یا اینکه انقدر جرم در ایران کم است که پلیس کار دیگری نداشته یا اینکه جرم این زن بسیار سنگین بوده و باعث به خطر افتادن امنیت در جامعه شده؟
پنج‌شنبه 27 دی 1386

arashk_fara - انگلیس - لندن
فقط میتون بگم متاسفم واسه کشورم.کی مرد می خوان غیرت به خرج بدن.حداقل نذارید تو خیابو ناموستون رو با کک ببرن
پنج‌شنبه 27 دی 1386

mah1 - ایران - تهران
ویرا... ویرا خودتی بابا ای ولا... تا حالا هر چی بهت گفتم و نگفتم رو پس میگیرم.))**** ایرانیان یوکی خیلی از ما میدونیم شما خیلی لطف کردین این سایت و برایه ما دارین واقعا مثل اب گوارایست تو صحرا ... دستتون درد نکنه.
پنج‌شنبه 27 دی 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
دختر دانشجو وسط تهران روز روشن میره بیرون چندتا عکس از برف و منظره بندازه و دیر میکنه مادر نگران به کلانتری میره گزارش میکنه هیچ کس اقدام نمیکنه تا فرداش مادر بیچاره خودش دخترشو پیدا میکنه همون موقع گفتم که این مادر میبایست میگفت که دخترش با پوتین از خانه خارج شده اون وقت این ده تا ماشین پلیس بقیه ابجی دو لول بندا میریختن و اون دختر بیچاره رو که معلوم نیست چه بلایی سرش اومده رو پیدا میکردند.بهر حال پلیس در ایران همه جور معنی دارد الا معنی واقعی پلیس .
پنج‌شنبه 27 دی 1386

farshidkhan - ایران - بوشهر
نیروی انتظامی زورش به این مردم رسیده اینطوری که پیداست مثل اینکه دختره تروریست یا مثل ان بوده که اینجوری باهاش رفتار کردن بابا کوتاه بیایید برین این خاءنین این مرز و بوم رو دسگیر کنید - ضعیف کشها
پنج‌شنبه 27 دی 1386

vira - ایران - تهران
خرگوش خنده رو فکر کنم پیش گوییت اشتباه در اومد . در ضمن اقای نفس یکی از معدود کاربران مطلع در این سایته که مطالب بسیار خوبی مینویسه . بهتره به جای خندیدن ازش چیز یاد بگیری .
پنج‌شنبه 27 دی 1386

helia - ایران - تهران
سلام برخورد با بی حجابی به هیچ عنوان جنایت نیست هر اجتماع انسانی بر اساس یا اکثریت یا عقاید اعضایش قوانین مدنی وضع میکند که عمل به ان واجب است در قانون هم وضع تک تک افراد را یا معذوریتهای انها را در نظر نمیگیرند من شنیده ام در بعضی کشورها تف کردن به زمین جرم است و باید در دستمال اجابت کنند و یا حتی قوانین دیگر که بر اساس شرایط خودشان و به نفع اکثریت وضع میشود عنوان کشور ما جمهوری اسلامی است متوجه اید اسلامی من فکر نمیکنم هیچ مسلمانی منکر نفع قوانین اسلامی و قرانی باشد حجاب نص صریح قران است و عمل به ان واجب است مگر کسی مسلمان نباشد که در ان صورت هم باید تابع اکثریت باشد البته من با نظر ویرا هم تا حدودی موافقم که این کارها یی که انجام میشود برای خراب کردن رییس جمهور است ولی کلا ان خواهر مقصر خودش است که به قانون احترام نگذاشته انسانهای بسیار شریفی بخاطر همین قانون جانها فدا کرده اند چطور بعضیها توقع دارند بخاطر یک عده مجرم خون انها پایمال شود تیغ قانون اگر چه برنده است و درد دارد ولی دوای درد بسیاری از ناملایمات است که جلوی عاقبت به خیری ما را می گیرند برای یک مسلمان اولویت با اخرت است و اگر اخرتی نبود بسیاری از کارها ازاد بود شما را ارجاع میدهم به برخورد علی (ع) با دزد و رفتار ان دزد بعد از قطع انکشتانش برادران خواهران (علی ) الان نیست ولی دینش که هست متن قران را بخوانید چه بسیار مسایلی مطرح شده که شاید به مزاق خیلی ها خوش نیاید سخت باشد ولی واقعا دوای درد است درد هم زمانی برطرف میشود که درمان شود این که بیایند و دادو قال کنند و منافقانه دلسوزی کنند نباید باعث سستی شود الان در همان امریکا چه بسیار قوانینی به صورت محکم اجرا میشود ممکن است دل یه عده هم بسوزد ولی همانها هم کوتاه نمی ایند این تیتر ها را برای ما میزنند تا ما را سردر گم کنند وگرنه کیست که نداند که منظور شان چیست اینها با اسلام مشکل دارند ازادی برای اینها به معنای ازادی پایین تنه است شما در این سایتها دقت کنید واقعا پی به وجود و درونشان میبرید اسلام بدون قانون هم مگر میشود بی اجرا هم مگر میشود اینها مغز اسلام را نمیخواهند بیایید با افکار و عملمان جلویشان را بگیریم و در اعتقاداتمان سست نشویم از خدا برای همه مومنین عاقبت به خیری ارزو میکنم
---------------------------
کاربر گرامی
با تشکر از نظرات شما و دیگر کاربران, لطفا نظرات خود را حتی الامکان کوتاهتر بیان فرمائید تا امکان درج آن در این بخش میسر باشد.
سپاس از همکاری شما
سایت ایرانیان انگلستان
پنج‌شنبه 27 دی 1386

zeinabe - ایران - قم
من امیدوارم روزی بیاد که فرهنگ و دین و فکر ما هر سه بی حجابی رو محکوم کنه همه الان دلتون به حال این دختر می سوزه اما نمی دونید امسال من چند برابر شما دلشون به حال اینا می سوزه به حال افراد پاکی که تو محیط جامعه به مسمومیت کامل نزدیک می شن در حالی که ریشه از جای دیگه ایه. ببینید بچه ها هر کدومتون راجع به من یه فکری می کنید اما باور کنید به غیر از خونواده ای که توش بزرگ شدم شامل پدر و مادر و خواهر و برادرم ما بقیه خونوادم اکثرا آدم های کم دینی هستند و شهری هم که توش زندگی می کنم قم نیست. اینا رو گفتم تا خاطره ای رو با این پیش دانسته ها براتون بگم یه روز مهمونه یکی از فامیل های نزدیک بودیم که ایشون که خانمی حد اقل 70 ساله(بسیار بی خبر از دنیا و بی سواد) هستند به من گفتن:کمی به خودت برس آرایش کن و با مانتو کوتاه برو بیرون مثل بقیه. من در جواب به این خانم که خودشون چادری تشریف داشتند گفتم:پس شما چرا چادر می پوشید .شما توی زمان شاه با چادر می گشتید اونوقت می خواین من تو دوره جمهوری اسلامی با این وضع بگردم؟ در جوابم حرف جالبی زد و گفت:آخه اون موقع پیش در و همسایه بد بود ولی حالا بد نیست.و آه سرد من از همینجا شروع شد که ما چه کردیم که بدیه این گناه توی جامعمون کم شد یاد اون سخن زیبا افتادم که اگه گناهی مرتکب می شید اون رو به کسی نگید تا بدی اون گناه تو جامعه از بین نره و این از بزرگترینه گناهانه(از بین رفتن بدی گناه در افکار مردم) .و بی حجابی گناهه آشکاریه که حتی نمی شه مخفیش کرد .وقتی گناهی می کنی به کوچیکیه اون گناه توجه نکن بلکه به این فکر کن که کی رو نافرمانی می کنی.والسلام
پنج‌شنبه 27 دی 1386

آویه ر - استرالیا - سیدنی
برای من جالب است که بیشترین دوستانی که خواهان آزادی بیان عقیده هستند و از خفقان می نالند افرادی چون نفس و زینب از طرفداران سرسخت نظام هستند. خطاب به این دوستان:
آخه حرف دل ما هم همینه عزیزان! اگه نظام شما به ما آزادی بیان عقیده رو میداد که الان ما بر علیهش نبودیم که.
ویرا ایندفعه رو خوب اومدی ولی آخرشو خراب کردی.
هلیا خانم حرفهای قشنگی می زنی ولی باهات مخالفم. اکثریت مردم ایران مسلمان هستند قبول. ولی افرادی با طرز فکر شما در اقلیت هستید و اقلیت حق تصمیم گیری برای اکثریت را ندارد.احتمالاً شما به خیابان ها و پارکها و سایر جاهای شهر رفته اید. چند درصد از زنان جامعه مذهبی یا مثل شما چادری هستند؟ آیا شما که در اقلیت هستید این حق را به خود می دهید که برای اکثریت تصمیم بگیرید.
در ثانی حتی اگر گروهی در جامعه در اکثریت باشد حق ندارد که عقاید خود را به اقلیت تحمیل کند چون خلاف عدالت و دموکراسی است. البته در دموکراسی که جمهوری اسلامی برای خود تعریف کرده نه تنها حقوق اقلیت را بلکه حقوق اکثریت را هم زیر پا گزاشته واین نه تنها دموکراسی نیست بلکه ضد دموکراسیست.
پنج‌شنبه 27 دی 1386

masih_m_55 - ایران - گرگان
نظره همه محترم.....میدونی چرا این کارو میکنن ؟...چون دههزار پلیسه زن داریم بیکارن و از سوسک میترسن
پنج‌شنبه 27 دی 1386

amir-m - ایران - تهران
من به نظر همه احترام می گذارم اما بعضیها باید بدانند وقتی یک دروغ را به کرات تکرار کنند خودشان باورشان می شود. احتمالا هلیا خانم و امثالهم از جوانان نسل انقلاب و بعد از انقلاب هستند که گوششان به شنیدن حرفهایی که خودشان میزنند عادت کرده و لحظه ای با عقل و منطق به اینگونه حرفهای عهد قاجار نمی اندیشند.شما می گویید خونهای پایمال شده اما نمی گویید شخصیتهای له شده توسط گشت ارشاد و دولت محترم(!) چه شد؟ تازه از کجا معلوم همان شهدای جنگ و انقلاب اگر امروز بودند با این بگیر و ببند ها موافق بودند؟ با زمان جلو بروید و فکر کنید و به عقل خود و دیگران احترام بگذارید و قبول کنید که شما با این طرز تفکر در اقلیت جامعه قرار دارید که در اینصورت قانون حداقلی یعنی دیکتاتوری و سرکوب
پنج‌شنبه 27 دی 1386

ajhard - آزاد - آزاد
درود بر پارسیان
من با نظر masih_m_55 کاملا موافقم در ضمن در پاسخ به خانم helia باید بگم شما نظر ندید بهتره فقط با نظرتون جای زیادی اشغال کردید...مسئولین سایت گفتند کوتاه بنویسید من میگم اصلا ننویس کسی مجبور نکرده شما رو این عقاید پوسیده را برای کسی بنویسید...در پاسخ به zeinabe هم باید بگم شما اگه دوست دارید چادر سر کنید از من میشنوید چهارتا چهارتا سر کنید کسی با شما کاری نداره...
اما هستند کسانی نمی خواهند حجاب داشته باشند چرا باید جناب عالی که حجاب داری همه آدم ها را مثل خودت کنی؟؟؟مگه زوره؟؟؟
اگه روزی رسید که امثال شما دمکراسی را تحاجم فرهنگی ندانند و به حقوق هر انسان احترام بگذارند آن هنگام به آرش سخنان من پی میبرید...از این که کامنت من به درازا کشید پوزش میخواهم چاره ای نبود در برابر نادانی نمی توان بی آوا شد...
پنج‌شنبه 27 دی 1386

mahor - ایران - تهران
باسلام اولباید خدمت برادران اون وری عرض کنم نمی خواد این قدر رگ گردن خودتون بفشارید همجنین شما خواهران زینبی با شما هم هستم خیلی بی وجودی بی مرامی بی دینی می خواد که چشمات رو همچی ببندید بجای این که بهداد مردم بدبخت که تواین سرما گاز نفت واب وبرق شون قطع برسین از این مسولان مسلمان وشهید پرور که فقط این اخریش درسته اخه ما توی ایران مگیم ملت شهید پرور درست بر عکس مسولان شهید پروراند چون اون ملت شهید میکنند می فرستن به بهشت که این چه وضع مملکت 120 ملیارد پول نفت چی شد وضع گرونی رو چکار کنیم البته از قدیم هم گفتن سوار از پیاده خبر نداره وحالا این وریها شما چرا خودتون خسته میکنید اونا همین کارشون نونشون از این راه در میارن برین سر کار زندگیتون فکر یلقمه نون باشین بجای کلکل کردن بااینا نیروی محترم انتظامی هم لطفا به جای ازار اذیت ملت بیکناه برین جاده ها رو باز کنید تا ملت برسند به بد بختیشون
پنج‌شنبه 27 دی 1386

بابک - المان - مونیخ
از بیکاری و بی عاری و بی فرهنگی و بی شعوری این ها دست یه این وحشی گری ها می زنند
جمعه 28 دی 1386

helia - ایران - تهران
سلام برادران خواهران اول عرض کنم من خانم نیستم و هلیا اسم دخترمه دوم نسل این دوره نیستم 50سالمه و ان دوره را هم دیدم اتفاقا بچه چهارراه سبلان هستم و از اول در تهران بودم همه جوره اش را هم دیدم چند کلمه حرف زدم یکی گفت که تو خفه یکی گفت بی شعور و وحشی یکی حجاب را ول کرد رفت به پول نفت گیر داد یکی نص قران که من فقط نقل کردم دروغ تکراری گفت و پیش داوری کرد یکی جماعت مسلمان عزادار حسین را ندیده گفت شما اقلیتید یکی ما را چون طرفدار نظامیم بایکوت کرد سایت هم که میگه جواب نده خداییش شما ها طرفدار ازادی هستید ! من که از خودم حرفی نزدم حجاب حرف قرانه احکام قران هم واجب الاجرا حالا یه دور دیگه نظرات را بخوانیم کدامتان منطقی بحث کردید جز فحاشی و از کوره در رفتن من که چیزی ندیدم من حرف اخر را اول میزنم اگر دشمن اسلامید و قرار بحث بی منطقه قبلش اعلام کنید از سایت محترم هم قبلا تشکر میکنم و میخواهم این بحث مرا منتشر کند
جمعه 28 دی 1386

amir-m - ایران - تهران
خب پس آقای هلیا! من شرمنده ام.نمی دونستم شما جای پدر منی. اما باز هم میگویم... شما در اقلیتی ... نظرتون محترمه... اما بهتره شما در کنج عزلت به خواندن قرآن مشغول باشید... کاری به سیاست و جامعه نداشته باشید... دوستانتون خوب بلدند عقاید شما رو در جامعه پیاده کنند!! مطمءن باشید کسی از چشم هیز ماموران گشت ارشاد جا نمی مونه
جمعه 28 دی 1386

helia - ایران - تهران
سلام امیر خان ما طرفدار دین سیاسی هستیم قران در کنج عزلت سودی نداره به این راحتیها هم نمیریم یک سوال من را جواب بده 50سال شما در اکثریت بودی و عقاید خود را در جامعه پیاده کردی چطور شد یهو انقلاب شد 28 ساله که بازم در اکثریتین باز چطور میشه انتخابات میشه اینهمه شرکت میکنن شما که ایرانی شرکت مردم را که نمیتوانی انکار کنی در مورد هلیا که علامت تعجب گذاشتی هم سخت نگیر یه کار عشقی بود در مورد گشت ارشاد هم همینظور موقتیه
جمعه 28 دی 1386

بهدین - امریکا - نشویل
ویرا به‌ نظر من یا شما دارید شما اشتبا ه‌ فکر میکنید یا دارید مردم رو به‌ اشتباه‌ میندازید ،همه‌ میدونیم که‌ رفتار نیروی انتظامی همیشه‌ همین بوده‌ ، احمدی نژاد رو هم که‌ داریم میبینیم شاید اون کلیپی رو که تو همین سایت گذاشته‌ بودن و احمدی نژاد داشت برای مردم خراسان راجع به‌ امام زمان و برغاله‌ ها سخنرانی میکرد خودتم دیدی از اونجا براحتی میشه‌ همه‌ چی رو فهمید.

شنبه 29 دی 1386

آویه ر - استرالیا - سیدنی
آقای بابای هلیا خانم
دین سیاسی شما دین را از ریشه خشکاند. در مورد انقلاب مردم ایران فقط فریب اسم زیبای اسلامی بودن آن و آزادی را خوردند ولی عملاً چیزی غیر از تخریب چهره اسلام و ظلم و سرکوب آزاذی ها و بیان عقاید و به انزوا کشاندن شدید ایران در دنیا و نابود کردن اقتصاد ایران و ترویج فحشا و فساد و خرافه پرستی و بدعت و هزاران مورد دیگر چیزی را ندیدند. آنها می خواستند از دیکتاتوری شاه به یک حکومت مردمی تر و آزاد تر دست بیابند نه اینکه به این فلاکت کشیده شوند.
شرکت مردم در انتخابات علل زیاد و پیچیده ای دارد که نیاز به بحث زیادی دارد فقط من به چند مورد اشاره می کنم:
یکی اینکه انتخابات در درصد زیادی از جامعه حالت اجباری دارد. و اما توضیح که چرا اجباری است: شرکت نکردن درصدی از افراد جامعه امتیاز منفی برای آنها محسوب می شود.جوانان نگران آینده شغلی و کاری خود هستند که مستحضر هستید که وجود مهر انتخابات در شناسنامه افراد امتیاز مثبت و نبود آن امتیاز منفی تلقی می شود.
دوم درصدی از جامعه هنوز به احتمال ایجاد اصلاحات در نظام جمهوری اسلامی امیدوارند و فکر می کنند که لااقل باید سعی خود را در این زمینه بعمل آورند که به نظر من این یک خوشبینی ساده انگارانه و بی فایده است و ماهیت این نظام امکان اصلاح شدن آن را هرگز فراهم نمی سازد.
سوم اینکه درصد بالایی از جامعه ایران روستایی و یا بیسواد و نا آگاه هستند (البته برای همه روستاییان محترم احترام قایلم و مطمیناً افراد آگاه و با سواد روستایی کم نیست ولی واقعیت این است که اکثراً بی سواد هستند) و نظام هم خوب بلد است که با چه خدعه هایی آنها را به پای صندوقهای رای بکشاند. گروهی که مذهبی هستند فکر می کنند حمایت از جمهوری اسلامی حمایت از اسلام است. گروهی بدلیل نا آگاهی از حقوق انسانی و واقعی خود و نا آگاهی از وضعیت مردم در سایر کشورها می پندارند که ایران مدینه فاضله است. عده ای هم برای مخالفت با یک کاندیدا به کاندیدای مخالف رای می دهند. عده ای به خاطر اینکه یک کاندیدا از شهر و استان آنهاست و یا همزبان آنهاست به پای صندوق رای می روند.
البته دوست گرامی ما نمی خواهیم که شما به این راحتی ها بروید ولی سعی داریم که طرز فکر افرادی چون شما را تغییر دهیم هرچند مشکل ولی شدنی است.
شنبه 29 دی 1386

vira - ایران - تهران
بهدین دوست عزیز مطلب دیگه ای که جا موند اینه که درسته که نیروی انتظامی یا بسیج همیشه شبیه همین عمل کرده ولی هیچ زمان اینقدر سازمان یافته عمل نکرده - خود من رو زمان اقای خاتمی گرفتن و طبق رسم اون زمان با مینی بوس ! بردن کمیته وزرا ٬ پدر بینوام اومد شناسنامه گذاشت درم اورد ! نه اینکه فکر کنید خیلی سر و وضعم ناجور بود ٬ نه ٬ بلکه چون تو صف سینما ایستاده بودم و وقتی کمیته اومد نرفتم قایم شم خانم مامور یه جورایی لجش گرفت ! اما سال اول ریاست جمهوری احمدی نژاد این داستان ها کلا جمع شده بود . همین بود که صدای خیلی ها رو در اورد . به هر حال دوست من به امید روزی که همه واقع بین باشیم و حرف حق رو حتی از دشمنمون بپذیریم .
شنبه 29 دی 1386

vira - ایران - تهران
اقای بهدین من چنین کلیپی ندیدم و اطلاعی ازش ندارم ولی تو این دوره زمونه صرفا به یک کلیپ یا یک سخنرانی نمیشه استناد یا اکتفا کرد . به این دلیل که کلیپ تقلبی ساختن از اب خوردن اسونتره دوست من - همونطور که هیات دولت در مورد کلیپ مربوط به ملاقات احمدی نژاد و ایت الله املی ( شاید هم یه ایت الله دیگه بود درست یادم نیست ! ) که در اون راجع به هاله نور صحبت شده بود رسما اعلام کرد که این کلیپ مونتاژه و اصولا چنین ملاقاتی صورت نگرفته . من نظر خودمو مینویسم عزیز ٬ حتی اگر یک نفر برای یک لحظه فکر کنه که شاید عجولانه قضاوت کرده برای من کافیه و ارزش این رو که گردنم داره از پشت این لپ تاپ لعنتی نشستن گزگز میکنه داره .
شنبه 29 دی 1386

بهدین - آمریکا - نشویل
ویرا خانم ، فرض کنیم ‌ کلیپ مونتاژشده‌ بود ،ولی همین حرفا رو که‌ تو همه‌ جا میزنن لازم نیست اثبات کنم .حکومت ایران تیوکراته‌ و فرسنگها از لیبرالیسم و حقوق بشر دوره‌ ، بعدشم خودمون ایران هم بودیم و رفتار برادران نیروی ا....رو دیدیم ،به‌ خود من چند دفعه سر هیچی ‌ گیر دادن ، حالا من جزو هیچ دسته‌ای نبودم نه‌ لوتی نه‌ قرطی نه‌ سیاسی....یه‌ ادم معمولی با یه‌ تیپ معمولی ، گشت اومده‌ نگهم داشته‌ ، با لحن بسیار بی ادبانه‌ و زورگویانه‌ و بدور از رعایت کردن اصول نزاکت و احترام و اینکه‌ بابا طرف هم آدمه‌ سوالای چرت و پرت ازم پرسیده‌ ، امیدوارم این یکی رو هم دیگه‌ منکر نشین چون خودمم بودم .
شنبه 29 دی 1386

بهدین - آمریکا - نشویل
خانم ویرا من جواب اولتون رو ندیدم ، پس خوبه‌ که‌ خودتون هم موافقید ن...ا... دورند از هر گونه‌ رفتار متمدن
شنبه 29 دی 1386

babaktoronto - کانادا - تورنتو
بابای هلیا این انتخابات از اساس دروغه من که تو یک شهر اطراف تهران رفتم بیرون روز انتخابات کسی را ندیدیم تو محل اخذ رای. ضمنا اونهایی هم که میرند رای میدهند درصد کمیش قبول اما اکثرا از ترس رای میدهند . میترسند فردا از کار بیکار شوند. خلاصه از این نظام هر چیزی بر میاد ما که بهش سالهاست بی اعتمادیم نه بابا جون دست و پا نزن نظام طرفدار نداره
شنبه 29 دی 1386

helia - ایران - تهران
سلام استرالیا سیدنی من باشما تبادل نظر میکنم و تشکر حد اقل با منطق خودت امدی بی از کوره در رفتن از اول شروع میکنم وبا یک سوال ایا شما هم معتقدی قران را باید در عزلت خواند با یک عمقی نگری به پاسخ این سوال در واقع به همه مطالب شما محیط میشویم من از شما نمیپرسم چرا به زعمتان ریشه دین خشکیده یا چرا چهره اسلام را تخریب شده میدانید یا به من که ان اقنصاد قبلی را لمس کرده ام و در حال در این اقتصاد زندگی میکنم این را تخریب شده معرفی میکنید و ان را سالم و منظور شما از ازادی های سرکوب شده چیست و ایا در ان زمان سرکوب نمیشد و مردم یعنی همه فریب خوردند و به زعم شما ایا دیکتاتوری شاه بهتر بود و حالا بدتر شده و من از شما نمیپرسم که در کدام استخدام واقعا به دلایل مستند مهر رای خواسته اند سند ارایه دهند و یا در حال شما بر چه اساس اکثزیت روستاییان را بیسواد معرفی میکنید امار دارید و یا همه رای دهندگان جوان قرار است شغل دولتی ابتیاع کنند نمیپرسم و نمیپرسم که به زعم جنابعالی ایا کسانی که به اصل نظام وفادارند چطور اصلاحات را از راه انتخابات بر نگزینند و چه کنند و اینکه دولت با خدعه مردم را پای صندوق های رای میکشد از اقشار مختلف به زعم شما همه هالو هستند و بعد از 29سال باز هالواندو چرا مذهبی ها نباید فکر کنند حمایت از این نظام مثلا نیم بند اسلامی در مقابل عدم وجود اسلام حمایت از اسلام نباید باشد نمیپرسم و اینکه چرا این مدینه فاضله خود را باید کپی سایر کشورها داشته باشند در صورتی که مکتبشان چیز دیگری میگوید نمیپرسم و ایا مخالفت با یک کاندید و رای به دیگری یک رفتار غیر عرف انتخاباتی است و نباید باشد و یا اینکه احمدی یا هاشمی یا غیره جزو اهالی همه استانهای کشورند فقط شما به اولی پاسخ بده ایا قران را باید در عزلت خواند ایا باید مسلمان بود اسلام با قوانین محدود کننده اش در بعضی موارد بدرد هدایت بشر میخورد ایا به صرف وجود تکنولجی در نظامهای لاییک یا بعضی ازادیهای اغوا کننده باید با قران به پستو رفت ایا اگر شیطان باغی را مخالف احکام قران در این دنیا نشان داد باید به داخل ان رفت ایا من و شما و یا غیر قدرت حرکت در زمان داریم که عاقبت ان باغ را تا ابد اباد ببینیم و به حرف خالق زمان و مکان پشت کنیم . در معانی قران بوده اند باغهایی در انی کن فیکون شده اند ایا من ایرانی اگر در انتخابات شرکت کنم به معنی عدم وجود نقد و خطا در یک مسوول داخل حکومت است و ایا به دلیل خطای یک مسوول من باید قران را مقصر بدانم و بروم به پستو و رای ندهم برادرم من بابای هلیا مانند خیلی باباهای دیگر قران را وسیله وابزار حرکت حکومتها به سمت تعالی قرار میدهیم و بهترین کزینه را انتخاب میکنیم در عین حال نقد هم داریم که مدنیت ان را در رفراندوم برای ما مجاز دانسته و مطابق یک بازیگر مهره های متناسب و مجاز را با همان ملاک قرانی جابجا میکنیم و در حال هم بازیگر ما هستیم چون ما پشت میز بازی نشسته ایم و دیگران مانند تماشاگر هر کدام نظر خود را دارند و فقط نظر دوست عزیز خواهی نخواهی من میروم از شما هم یه عده میروند یا میایند شما نظر ما را اگر میخواهی عوض کنی باید جواب سوال اول مرا بدهی یک مثال برای خارج شدن از این هوای ( نمیپرسم و ایا ) که میدانم بعضی دوستان دستمایه لودگی قرار خواهند داد احمدی با بوش شراب بخورد و خامنه ای چیزی نگوید در ان صورت من مخالف نظامم دیگر حوصله جواب دادن به ستونهای دیگر را هم ندارم . سایت محترم کامنت این عزیز هم تا حدودی طولاتی بود اگر ممکن است مال من هم همپای این محترم منتشر کنید.
شنبه 29 دی 1386

آویه ر - استرالیا - سیدنی
بابای هلیا
دوست گرامی این قضیه جدایی دین از سیاست آنقدر ساده نیست که منی که تسلط به بسیاری از علوم ندارم بتوانم با چند دقیقه فکر کردن و در چند جمله کوتاه بطور کامل آن را برای شما شرح دهم. از طرفی به دلیل مشغله فراوان وقت زیادی به پرداختن به این کار در حال حاظر ندارم ولی سعی می کنم بر اساس منطق و تحلیل خودم طی چند روز آینده پاسخ شما را بدهم. موفق باشید.
یکشنبه 30 دی 1386

babaktoronto - کانادا - تورنتو
بابای هلیا اصلا خودت فهمیدی چی گفتی ؟ این روضه بود یا بیانیه؟ نه برادر این نظام موقع رای گیری و موقعی که یک شخصیت مملکتی میخواهد جایی برود به همه مدارس و ادارات و .... بخشنامه صادر میکند. کسی هم که نرود حسابش با کرام الکاتبین است بابا مارو دیگه سیاه نکن .
یکشنبه 30 دی 1386

helia - ایران - تهران
سلام سیدنی من از شما خواهش میکنم عجله نکنی چه میشود یک دور معنی قران را نیز بخوانی و بعد نظر و تحلیل خود را بگویی در هر صورت این قضیه از قران گرفته شده دیگه من هم مثل شما مشغله زیاد دارم و به بسیاری از علوم هم ممنون . بابک من نه روضه بلدم نه بیانیه شما مستند دلیل بیار شما سیاه قرار نیست بشی و منم این کاره نیستم بقیه هم دارن کامنتتو میبینن شما سند بیار من هم فامیل دارم اداریه اصلا رای نمیده بفرض بخشنامه هم صادر کنن کسی که واقعا مثل شما باشه بزور هم نمیاد . من فهمیدم که یه سوال ساده کردم انتخابات بجای خودش جواب سوال را بده بیا بیانیه را هم درز میگیرم قران را باید برد به پستو . از روی کینه از من و رزیم و غیره نگو نظر خودتو بده منطقی بحث کنیم دعوا که نداریم با این حرفا هم رزیم نمیره . شما منو مجاب کن استرا لیا رفت فکر کنه نوکرشم هستم . شاید من غلط فکر میکنم . شما هم مخواهی من برم. در مورد منم فکر بد نکن یه ادم عادیم . اگر میخواهی رزیم عوض بشه امثال منو باید مجاب کنی دیگه تنهایی که نمیتونی دوستانت وشما در واقع دعوا دارن خوب خودت خوب میدونی تو دعوا ما هم کم نمیاریم منم بلدم متلک بندازم اسیدی . ولی من میکم بیا منطقی باشیم از این به بعدم اسید پخش نمیکنم شما هم نکن قبل از نظرت یه دور قرانو هم بخون . پاینده باشی
یکشنبه 30 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.