بازیکن نیجریه‌‌ای تیم فوتبال سپاهان شیعه شد

بازیکن نیجریه‌‌ای تیم فوتبال سپاهان شیعه شد

کبیر بلوبازیکن اهل نیجریه که پیش از این مالکی مذهب بود پس از برزبان آوردن شهادت ثالثه گفت: من بدون هیچ تریدی به این نتیجه رسیده ام که تشیع نزدیکترین و برترین راه برای تقرب به خداست .

فارس:بازیکن اهل نیجریه تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان باحضور درمرکز جهانی حضرت ولی عصر( عج )با برزبان آوردن شهادت ثالثه ( اشهدان علیاً ولی الله ) رسما "شیعه شدن خود را اعلام کرد .

" کبیر بلو "بازیکن اهل نیجریه که پیش از این مالکی مذهب بود پس از برزبان آوردن شهادت ثالثه گفت: من بدون هیچ تریدی به این نتیجه رسیده ام که تشیع نزدیکترین و برترین راه برای تقرب به خداست .

این بازیکن 24 ساله افزود: من حدود 2 سال است که به حقانیت تشیع پی برده ام و عبادات خود را براساس مکتب اهل بیت( ع ) انجام می دهم .

کبیربلو تصریح کرد: من باتمام وجود معتقد به فضیلت و عصمت اهل‌البیت پیامبر اسلام( ص)هستم و براین باورم که پیامبراکرم(ص)، امام علی ( ع )را رسما به عنوان جانشین خود تعیین نمودند و در روز عید غدیرایشان را به مقام پیشوایی جامعه اسلامی منصوب کردند .

وی افزود: پیامبر اسلام به مسلمانان فرمودند که با آن حضرت به عنوان امیر مومنان بیعت کنند .

این فوتبالیست جوان ،نهضت عاشورای حسینی و مجالس سوگواری امام حسین( ع) رااز جذابترین شاخصهای فرهنگ تشیع خواند و هدایت خود رامرهون آن دانست .

براساس این گزارش ، در این دیدار مسوول واحد مطالعات ومباحث ادیان مرکز جهانی حضرت ولی عصر(عج ) ضمن تبریک این موفقیت معنوی به " کبیر بلو "با بیان شمه ای معارف مذهب حقه اثنی عشریه گفت: دلهای آماده و فطرتهای بیدار درمیان اهالی هر مذهب و ملیتی وجود دارد که تابش نور حقیقت را همچون آیینه ای پذیرفته و روح و روان خود را به آن منور می کند .

وی افزود: تاکنون بیش از 30 نفر از کسانیکه از کشورهای مختلف با مذاهب گوناگون برای تحقیق و پژوهش به این مرکز مراجعه کرده اند ، مذهب اهل بیت علیهم السلام را برگزیده و شیعه شده اند .

در پایان این ملاقات تابلو یادبودی به همراه چند جلد کتاب به زبانهای انگلیسی و فارسی در زمینه معارف نورانی تشیع به " کبیربلو "اهداء شد .

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.