موسیقی‌دان شهیر اسراییلی، شهروندی فلسطینی گرفت

موسیقی‌دان شهیر اسراییلی، شهروندی فلسطینی گرفت

دانیل بارن‌بویم"، پیانیست و رهبر ارکستر معروف اسراییلی، شهروندی فلسطینی اختیار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "دانیل بارن‌بویم" 65 ساله که در دنیای موسیقی شهرت بسیاری دارد، روز گذشته پس از آنکه شهروندی فلسطینی اختیار کرد، گفت:

معتقدم این وضعیت بی‌سابقه‌ی من، می‌تواند مدلی برای برقراری صلح باشد.

"بارن‌بویم" پس از اجرای قطعه‌ای از "بتهوون" در رام‌الله واقع در کرانه باختری، به رویترز گفت: پیشنهاد دریافت گذرنامه فلسطینی، افتخار بزرگی برایم است. من این پیشنهاد را پذیرفتم، چراکه معتقدم سرنوشت و تقدیر ما با یکدیگر پیوند خورده است.

وی افزود: زندگی فلسطینیان و اسراییلی‌ها کنار یکدیگر یا سعادت است یا نحس؛ اما من اولی را ترجیح می‌دهم.

"بایرن‌بویم" اظهار کرد: این واقعیت که به یک شهروند اسراییلی گذرنامه فلسطینی داده می‌شود، می‌تواند نشانه‌ای باشد که برقراری صلح واقعا ممکن است.

در همین حال، "مصطفی برغوثی"، وزیر سابق اطلاع‌رسانی فلسطین که در برگزاری کنسرت روز گذشته تاثیرگذار بود، اعلام کرد، اعطای این گذرنامه از سوی دولت قبلی که او عضو آن بوده است، تأیید و شش هفته پیش صادر شده بود.

"بارن بویم" که متولد آرژانتین است، چهره‌ای جنجالی در اسراییل محسوب می‌شود که علت اصلی آن مخالفت‌های وی با اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی در مناطق فلسطینی است.

"بارن‌بویم" همچنین درباره اظهارات اخیر "جورج بوش"، رییس جمهور آمریکا که در سفر به خاورمیانه مدعی شده توافق‌نامه صلح امسال به امضا خواهد رسید، هشدار داد و گفت که نباید امیدواری زیادی ایجاد شود.

وی افزود: در شرایط کنونی اگر انتظارات افزایش یابد اما به سرانجام نرسد، شرایط واقعا وحشتناک خواهد شد.

رهبر سابق ارکستر سمفونی شیکاگو همچنین پایان اشغالگری‌های اسراییل در کرانه‌ی باختری را خواست.

iroony - ایران - تهران
خیلی جالب بود...به این میگن بک انسان واقعی..
چهار‌شنبه 26 دی 1386

nafas - ایران - ارومیه
تاریخ اینو انکار نمیکنه که یهود و مسیحی و مسلمان اگر تحریک کننده ای در کار نباشد همیشه در صلح کنار هم زندگی کرده اند.مشکل (صهیونیست ها) هستند که از نیل تا فرات سق میزنند.
چهار‌شنبه 26 دی 1386

shekamo - نورو - اوسلو
همیشه مردم خودشونبهتر میتونن با هم کنار بیان با هم کار میکنن موسقیی درست میکنن حتی به مهمونی های هم دیگر هم میرن تا وقتی سیا ست میاد جلو و خبر نگار های که فقط تر جیح میدن بد ها رو نشان بدن حیف واقعا متاسفم کهما ادم ها نمی تونیم روی کره خاکی با هم زندگی کنیم
چهار‌شنبه 26 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.