منظره هایی ساخته شده از خوراکی ها- عکس

منظره هایی ساخته شده از خوراکی ها

باورنکردنی است که هرچه در این تصویر می بینید را می توان در هر آشپزخانه ای پیدا کرد. کارل وارنر، عکاس، با زحمت فراوان در یک مجموعه عکس، چیدمان همه جور میوه و سبزیجات را به تصویر کشیده است.

کارل وارنر می گوید در پرورش فکر پشت این مجموعه و اجرای این "مناظر غذایی"، از اقدامات کسانی الهام گرفته است که مردم را ترغیب به سالم خوری می کنند. با این حال او اعتراف می کند که این تصاویر نتوانسته شوق خوردن سبزیجات و میوه لازم روزانه را در فرزندان خود او ایجاد کند.

در این جنگل سبزیجات، جاده با زیره فرش شده است، درختان از کلم بروکلی ساخته شده اند، نخود فرنگی میوه درختان است، ابرها از گل کلم ساخته شده اند و تکه های نان هم کوه ها را تشکیل می دهند.

در این صحنه که از محیط یک روستای ایتالیایی الهام گرفته شده است، ارابه از لازانیا، مزارع از پاستا، دیوار مزرعه از دانه کاج، ابرها از پنیر مازورلا، درختها از فلفل سبز و دهکده از پنیر پارمزان ساخته شده اند.

برای دادن روح سه بعدی به تصاویر، محیط هر تصویر پیش از عکسبرداری بر روی میزی به ابعاد یک مترو نیم در دو متر و نیم ساخته شد. عمق صحنه هم تنها حدود 75 سانتی متر بود.

هر تصویر متشکل از چند لایه تصویر متفاوت است و در چند مرحله عکسبرداری شده تا از پلاسیده شدن میوه ها و سبزیجات جلوگیری شود. کارل وارنر می گوید: "شباهت اجزاء کوچک طبیعت به اجزاء بزرگتر را دوست دارم."

یک منظره زمستانی برای گوشت خوارها! ژامبون و قطعات باریک نان تبدیل به یک سورتمه شده اند. این سورتمه بر روی جاده ای برف گرفته که از انواع مختلف گوشت ساخته شده، کشیده می شود.

آسمان قرمز رنگ و دریا در حقیقت از گوشت ماهی قزل آلا ساخته شده است و قایق از نخود فرنگی. سیب زمینی و کیک شکلاتی هم دیگر اجزاء تصویر را تشکیل می دهند.

nafas - ایران - ارومیه
خیلی جالب بود.هنر واقعا نعمته
سه‌شنبه 25 دی 1386

samana2005 - کانادا - ه
مرسی خلیی جالب بود
سه‌شنبه 25 دی 1386

گنجشک - ایران - تهران
خیلی زیباست
خدا رو به خاطر این نعمتهاش شکر می کنیم.
دست گلتون درد نکنه که عکس و مطالب به این زیبایی میگذارید

چهار‌شنبه 26 دی 1386

shekamo - نورو - اوسلو
جالبه مرسی
چهار‌شنبه 26 دی 1386

ferfere - انگلیس - لندن
خیلی زیبا و خوشمزه!!!!!
مرسی
چهار‌شنبه 26 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.