فقر و درماندگی مادر و ترک تحصیل خواهر بعد از تصادف

فقر و درماندگی مادر و ترک تحصیل خواهر بعد از تصادف

دو سال پیش، راننده یک خودرو تویوتا وانت، با «مسعود گنجعلی» پسر بچه 7 ساله‌ سیستانی که در حوالی منزلش مشغول بازی بود، برخورد کرد و بدون آن که در ابتدا متوجه این برخورد شود، با کشاندن کودک خردسال به دنبال خود تا حدود یکصد متری زمین، وی را در حالی که شانه و کتفش به شدت آسیب دیده بود، رها کرده و به راه خود ادامه داد.

این حادثه سبب شد که «مسعود» پس از 2 ماه بستری در بیمارستان، برای ادامه درمان به تهران اعزام شود.

بدین ترتیب،‌ با تلاش پزشکان بیمارستان محل بستری وی در تهران، قسمتی از پوست پاهای مسعود برداشته و به قسمت آسیب‌دیده سر و شانه‌اش پیوند یافت و پلاتینی در شانه‌ او کار گذاشته شد.

هزینه‌های سنگین درمان این کودک که تا کنون بالغ بر30 میلیون تومان شده است، سبب شده خانواده وی برای تامین این هزینه، بخش اعظمی از زندگی خود را فروخته و در انتظار درمانهای بعدی «مسعود» که اکنون 9 ساله است، باشند.

به گفته «خیرالنساء» ، مادر کودک حادثه‌دیده،‌ مشکلات رسیدگی به امور نگهداری و درمان «مسعود» سبب شد خواهر محصل وی نیز مجبور به ترک تحصیل شود.

«مسعود گنجعلی» اگرچه پس از درمانهای مقطعی، مدتی پس از بهبود قادر شد تا به مدرسه برود، اما روزی پس از بازگشت از مدرسه، به دلیل ضعف شدید جسمانی،‌ بر زمین خورد و دو قسمت از پاهایش دچار شکستگی شد و این درد نیز به دردهای حاصل از وجود پلاتین در شانه وی که خانواده‌اش به دلیل فقر مالی قادر به خارج کردن آن نیستند، اضافه شد.

«خیرالنساء»، مادر «مسعود» که به شدت از حادثه و عواقب آن درمانده شده است،‌ در گفت‌و‌گویی با خبرنگار «حوادث» ایسنا اذعان می‌کند که کسی پاسخگوی مشکلات وی نبوده و نامه‌های مکتوب وی برای درخواست حمایت، تا کنون نتیجه‌بخش نبوده است.

وی از مسؤولان امر خواست تا با توجه به وضعیت جسمانی فرزندش و ناتوانی وی در راه رفتن و حساس بودن وضعیت ‏سر او به ضربات احتمالی بعدی، از وی حمایت کرده و در خصوص تامین مخارج درمانی به یاری‌اش بشتابند!

علی بناکار،‌ دادستان عمومی و انقلاب زابل نیز درباره این حادثه به خبرنگار «حوادث» ایسنا گفت: متأسفانه متواری شدن راننده از صحنه تصادف، مشکلات زیادی را برای خانواده این کودک ایجاد کرده است.

وی با اشاره به یک خلأ قانونی در زمینه رسیدگی به این حادثه که فعلا اثری از راننده مقصر آن در دست نیست، تاکید کرد که شرکت‌های بیمه، باید طبق مصوبه، به گونه‌ای عمل کنند که اگر راننده مقصر در حادثه‌ای متواری شد، بخشی از هزینه‌های درمانی مصدوم بر جای مانده را تقبل کنند.

DERAKHT - نروژ - اسو
بیمه یک شرکت خصوصی است و به کسی که مشمول نباشد پول نمیدهد. این وظیفه مردان خداست البته خدای مردم ایران که اون بالا نشسته اند. واقعا متاسفم
دوشنبه 24 دی 1386

ajhard - آزاد - آزاد
درود بر پارسیان
من یک پیشنهاد دارم بیاید به جای این که توی نظر سنجی به همدیگه بپریم و از هم ایراد و اشکال بگیریم از این بخش کمک بگیریم و گروهی تشکیل بدیم و به کمک این جور افراد بریم بالاخره هر پارسی می تونه حتی ناچیز کمکی بکنه خوب هر کس موافقه با من از ایمیل تماس بگیره من آماده شنیدن هرگونه پیشنهاد از طرف شما پارسیان انساندوست هستم...
سه‌شنبه 25 دی 1386

bahram1 - ایراد - تبریز
خب. واقعا نمیدونم چی بگم. هر روز خبر جدیدی از نامردمی تو این کشور که مهد عشق و فرهنگ بودهمی شنوم. خدا بهشون صبر بده. کسی که به دادشون نمیرسه
سه‌شنبه 25 دی 1386

nashenas - اکراین - کیف
ای ملت تا کی باید این چیزها رو تحمل کنیم تا کی باید به همه دنیا باج بدیم تا کی باید پول نفتمون رو به یک مشت عرب بدیم که همیشه با ما بد بودن .مگه ما خودمون فقیر یا نیاز مند نداریم .چرا آخه باید این جوری بشه.چرا ما ایرانی ها این جور شدیم بی احساس بی عاطفه فقط بلدیم زیر آب یکدیگر رو بزنیم تا کی باید نشست و نگاه کرد ما ایرانی هستیم و احتیاجی هم به حکومت خلیفه ای نداریم.چرا بی مسولیت هستید در قبال خودتون و کشورتون تا کی ؟
سه‌شنبه 25 دی 1386

DERAKHT - نروژ - اسو
اajhard - آزاد - آزاد
درود بر پارسیان
عزیز من . من یک کرد ایرانیم و پارسی نیستم پس بجای پارسی از ایرانی استفاده کنیم تا ...
سه‌شنبه 25 دی 1386

parviz1 - انگلستان - اسلو
من از پیشنهاد شما دوست عزیز استقبال میکنم و امیدوارم جمع دوستان زیاد شود تا با هما هنگی از طریق سایت چنانچه این مسئولیت را بپزیرند بتونانیم خدمتی هر چند کوچک برای هموطنان در هر کجای دنیا وظیفه میدانم.دست در دست هم دهیم به مهر .... میهن حویش را کنیم اباد
سه‌شنبه 25 دی 1386

jgreene75 - انگلستان - لستر
nashenas - اکراین - کیف
من و میلیونها نفر از هموطنان دیگر هم با تو هستیم... همه ما (چه آنانی که داخل ایران مجبور به نمردن هستند! و چه آنهایی که مجبور به ترک یار و دیار شده اند) بنوعی تاوان اعمال این خلیفه های قرون وسطایی را می دهیم. کسی نیست از این نوادگان یزید بپرسد چرا از پول نفت خود مردم به خود آنها نمی دهید؟ چرا دریای خزر که قانونا 50% مال ایران هست و میشد هزاران شغل از آن ایجاد کرد، به خاطر حماییت کذایی روسیه از حق مسلم ما!!! این حاکمان ابله نادان به کمتر از 20% هم راضی شده اند ؟؟ اگر سیاست نمی دانید همان بهتر که روضه تان را بخوانید و یا دریوزگی کنید!
به امید آزادی ایران از یوغ افسار زدگان عرب.الهی به امید تو.
سه‌شنبه 25 دی 1386

گنجشک - ایران - تهران
الحمدا... مسئولین این مملکت مردند
واقعا انسانیت گم شده چرا این آقازاده ها کمک نمی کنند به درد مردم نمی رسند
اینها که خرج و مخارج یک جلسشوه بالای 50 میلیونه
من شنیدم که آقای ... فقط میز ناهارخوریش حدود 20-30 میلیونه
فقط زمان انتخابان مردم مردم می کنند و خدمت خدمتا
خدا از سرشون نگذره
چهار‌شنبه 26 دی 1386

neda5 - امارات - دبی
سلام دوستان عزیز خارج از کشور:jgreene75 - انگلستان - لستر وnashenas - اکراین - کیف.
من پیشنهاد میکنم برای رهایی هر چه سریعتر ؛حداقل شما دو نفر که به دلیل شرایط بد کشور رفته اید برگردید و آستین بالا بزنید.این که نشد که از دور بشینیم و از جماعت میلیونی هموطن دم بزنیم. واقعا مملکت احتیاج داره که بهش یاد آوری کنن که چقدر بی مسیولیت هستن در قبال خودشون و کشورشون. ممنون از این همه همت و تلاش برای پس گرفتن حق و حقوق مملکتتون. اگه مردم ایران ماها رو نداشتن چی میشد واقعا.
و دادن پول به اعراب بسیار بد است. اگر پول به چشم آبی ها بدهیم (همون طور که سالها این طور بود)thats OKKK!
برای ایرانی بودن لازم به فحاشی و توهین به مل دیگه نیست. نباید کوتاهی ها و غفلتها و متاسفانه خیانت سردمداران و ثروتمندان خودی در هر لباس و طبقه اجتماعی را صرفا گردن دیگران انداخت.
از سایر دوستانی که واقعا به فکر همیاری و کمک هستد و در عوض شعار دادن به فکر انجام کاری هستد یک دنیا ممنونم و امیدوارم به همت ایرانیهای راستین ایران از ابن گردابه نجات پیدا کنه.
چهار‌شنبه 26 دی 1386

تنهاترین - ایران - تهران
سلام پیشنهاد کمک پیشنهاد خوبیه اگه مثل کمک ها کمیته امدادی داخلی نشه!
اگه به نتیجه ای هم رسید من و یک سری از دوستانم هم داخل ایران خواهان شرکت در این برنامه هستیم پس لطفا اطلاعات بیشتری بدید
چهار‌شنبه 26 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.