زندگی علی دایی فیلم می‌شود

زندگی علی دایی فیلم می‌شود

نقی نعمتی برنده جایزه جشنواره «لوکارنو» و هم‌محله‌ای قدیمی علی دایی، قصد دارد مستندی درباره این مربی و فوتبالیست بسازد.
    
    این کارگردان درباره ساخت مستند «علی دایی» اظهار داشت: از مدت‌ها قبل ایده ساخت این مستند در ذهنم بود‌، اما اکنون به‌صورت جدی متمرکز روی این موضوع هستم. 
    
    وی ادامه داد: ساخت این مستند منوط به موافقت صد‌در‌صد آقای «علی دایی» است اما به دلیل مشغله‌هایی که دارند، هنوز امکان مذاکره جدی پیش نیامده است.
    
    کارگردان فیلم برگزیده «آن سه»، درباره روند تولید این مستند گفت:با توجه به اینکه این مستند، کاری تک بعدی نیست و ابعاد گوناگون شخصیت «علی دایی» را در بر می‌گیرد، به حدود یک سال زمان نیاز دارد.
    
    نعمتی به دلایل ساخت مستند «علی دایی» اشاره کرد و گفت:یکی از دلایل ساخت این مستند،ارادت همیشگی است که به «علی دایی» دارم، ضمن اینکه او همشهری و هم محله‌ای من بوده است.
    
    وی همچنین افزود: در جشنواره «کن» فیلم مستندی دیدم که درباره زین‌الدین زیدان بود و به لحاظ سینمایی بسیار فیلم قابل تاملی محسوب می‌شد. پس از دیدن این فیلم فکر کردم که چرا سینمای ما نباید به شخصیت‌های ورزشی‌ و چهره‌های تاثیرگذار بپردازد؟
    
    نعمتی گفت: سینما می‌تواند چهره‌ای جهانی‌تر از فوتبالیست‌های ایرانی ارائه کند. آنها دارای شخصیتی چند بعدی هستند که در فوتبال خلاصه نمی‌شود و با پرداخت همه جانبه این ابعاد می‌توانیم چهره جهانی و شفافی از آنها ارائه کنیم.
    بر این اساس،«نقی نعمتی» که تاکنون با فیلم سینمایی «آن سه» در بیش از 40 جشنواره بین‌المللی حضور داشته و جوایزی را نیز به‌دست آورده است.
    
    این کارگردان قرار است، پس از شرکت در جشنواره «وسول» ،فیلم مستند«آن دو» را در کوه‌های سبلان بسازد. این مستند درباره ارتباط یک پیرمرد و سرباز است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.