آیت الله امجد:انتقاد نباشد برای کشور خطرناک است از نق نق های مردم بترسید

آیت الله امجد:انتقاد نباشد برای کشور خطرناک است از نق نق های مردم بترسید انتقاد نکردن ها امثال معاویه را می سازد

آیت الله محمود امجد  از اساتید  مسلم عرفان و اخلاق کشورمان  و از شاگردان و نزدیکترین یاران حضرات آیات سید محمدحسین طباطبائی ، بهاءالدینی  و بهجت می باشند.

گزیده ای از  توصیه های اخلاقی و عرفانی آیت الله محمود امجد قبلا از نظر خوانندگان محترم  خبرگزاری انتخاب  گذشت  اینبار قسمت دوم آن در قالب نظرات استاد محمود امجد در مورد مسائل مبتلا به جامعه از نظر خوانندگان محترم انتخاب می گذرد امید است مورد توجه خوانندگان عزیز قرار گیرد.

نظرات استاد محمود امجد در مورد مسائل مبتلا به جامعه


1. اعمال و رفتار ما نشان می دهند که ما  در این کشور داریم خدایی می کنیم اینکه هر چه من می گویم آن باید بشود این خدایی است ما باید در اثر بندگی خداوند خداگونه گردیم.

2. بالای همه منابر می گویند توبه کنید می گویند جوان توبه کن حال تویی که شش دهه هفت دهه ازتو گذشته ، امتحان کردی تجربه کردی و اینقدر زمین خوردی حال چطور می خواهی جوان زمین نخورد ، مشکلی دارم زدانشمند مجلس بازپرس توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می کنند نمی خواهم به کسی نمره بدهم نمره خودم زیر صفر است توبه به دست خداست خدایا به ما توفیق توبه عنایت کن.


3. چرا قرآن در ما تاثیر ندارد؟ چرا نهج البلاغه در ما تاثیر ندارد؟چون دل ما مثل سنگ شده است اگر قرآن در ما اثر نکند هیچ چیز دیگری در ما اثر نخواهد کرد.

4. دلمان راخوش کرده ایم که رفتیم عمره و کربلا ، این چه مکه ای است؟! این چه کربلایی است؟!این چه عمره ای است؟! ما وقتی کربلا می خواهیم نه اینکه واقعا برویم کربلا  با سه هزار خروار کبر ، تکبر و نجاست و با چند هزار نجاست دیگر برگردیم . عقل می گفت حسینا که تو در کربلایی عشق آهسته به من گفت که ای در دل مایی کربلا در دلت است پیاده شو کربلایی می شوی.اینکه کار یک مومنی را راه بیندازی و یک تلفن بکنی کارها می سازی این از هزار بار رفتن به کربلا بهتر است.


5. این چند روز اول انقلاب همه مان مسلمان شده بودیم شما جوانان ندیدید مردم چه می کردند ماشین با ماشین تصادف می کرد می گفتند فدای سر امام ، اینها چه شد کجا رفت؟

6. بچه های این کشور رفتند له شدند ، تکه تکه شدند آخ هم نگفتند حالا ما سر ریاست دعوا می کنیم حواستان باشد ما نوکر این ملت هستیم خدایا سوختیم داریم می سوزیم ظهور آقامون امام زمان (عج) را هر چه زودتر برسان.


7. این صهیونیست ها خیلی بدجنس هستند اینها تر که همان بدجنس هایی هستند که دوروبر حضرت موسی(ع) انواع مصیبت ها ، شکنجه ها و اذیت ها را به ایشان روا می داشتند شکنجه کردن تخصص این صهیونیست ها می باشد اینها آدم های بدی بودند چون گرفتار بودند و بد جنس بودند  خداوند حضرت موسی (ع) را برایشان فرستاد تا هدایتشان بکند ماهرچه بدجنس باشیم بدجنس تر از آنها که نیستیم خدایا فرج و ظهور آقامون را برسان.

8.  حال دنیا را بپرسیدم من از فرزانه‏ای  گفت‏ یا خوابی است ‏یا وهمی است‏یا افسانه‏ای گفتمش احوال عمر ای دل بگو با ما چیست؟ گفت: یا برقی است‏یا شمعی است‏یا پروانه‏ای گفتمش ای پنج روز نحس چون باید گذشت؟ گفت: یا خلقی و یا دلقی و یا ویرانه‏ای گفتمش اینان که می‏بینند، چرا دلی بسته‏اند گفت: یا کورند یا مستند یا دیوانه‏ای .


9.  متاسفانه  الان گریه هامون هم برای امام حسین (ع) باندی و حزبی شده است . در بحث الان لوث گریهایی می کنند و هو هو می کنند می گویند من سگم اینها غلط است زیاد در مورد این مسائل صحبت نکنیم بهتر است .

10. الان سیاست ها ما را  چنان به هم پیچانده است و متاسفانه در مسائل بی خود و بی جهت یک جوان بچه ای یک حرفی می زند یک دفعه می بینید مراجع را علیه اش شوراندند مثل اینکه دیگر در این کشور مسئله قحطی است آقا خیلی بیچاره ایم خیلی عقبیم خیلی پرتیم.


11. قبلا به این شکل که الان مرسوم شده کلمه آیت الله نبود فقط به علامه حلی آیت الله می گفتند چراکه ایشان هفت نوع فقه نوشته بودند که الان یک عمر کار دارد که آدم بفهمد حرف هایش را  ، بله شیخ انصاری یک اشکالی می کند به علامه حلی و علامه فردای آن روز پاسخ سوالش را می دهد شیخ انصاری روی مطلب بحث می کند بالا می برد پایین می آورد حالا یک طلبه در برابر مرجع تقلید می ایستد و می گوید بس کنید آقا اشکال وارد است ببینید کار به کجا  رسیده است حالی که ما در این ضَرَبَ که  ضَرب از ضَرَبَ بوده یا ضَرَبَ از ضَرب مانده ایم در صورتی که هیچکدامشان نبود.

12. با این رشوه ها ، تهمت ها ،تضییع حقوق ها ، با این شکست ها ، با این ظلم و زوری که داریم و بالاخره با این بدخواهی ها و با این اوضاعی که ما داریم استحقاق همه جور توسری خوردن را داریم.

13. نسل جوان ما آتش گرفتند من می بینم که بچه های ما در آتش هستند اینها تقصیر کی هست ؟ همه ما مسئولیم من مسئولم تو مسئولی دانشگاه مسئول است حوزه ها مسئولند بزرگان و مسئولان مملکت مسئولند جوابی پیش خدا نداریم ما مجرمیم  و باید اعتراف کنیم به گناهانمان .هر جا می روی می بینی دل امام زمان آنجا خون است من طرفدار کسی نیستم زیر پیچ کسی هم نیستم ولی این بی انصافی است که ما یک نفر را مسئول بدانیم این تذهبون؟!


14. مشکل این مملکت خودپرستی است ما مشکل دعای کمیل و دعای ندبه نداریم دعا و سر و صدا فراوان و خود پرستی هم غوغا می کندهر قبله که بینی بهتر از خودپرستی است.

15. اگر به کسی می گوییم آیت الله برای اینکه ما را به یاد خدا می اندازد اگر غرق آن شویم که دیگر آیت الله نیست در اینصورت سد ، صنم و بت می باشد اینکه کسی حجت الاسلام است برای اینکه اسلام را مطرح کند اگر خودش مطرح شود که حجت الاسلام نیست یک کسی می گفت حجت الاسلام دروغ است ولی آیت الله راست است چون همه موجودات آیات خدا هستند . در مفهوم ، مقام حجت الاسلام از آیت الله بالاتر است .


16. یک کسی به من می گفت که ما جواب  جوانها را بایستی چی بدهیم  من گفتم که ما متهم نیستیم که محاکمه بشویم مجرم هستیم آقا و بدتر از همه من باید توبه کنم همه مسئولند و جوابی هم نداریم.


17.اینقدر از این خل ها پیدا شده  در جامعه و این بچه های ساده هم باورشان شده است آقا این افرادی که سر کوچه و بازار ادعا می کنند که امام زمان را دیدیم یا مالیخولیایی دارند یا مالیخولیا هستند و یا اینکه بازی و حقه بازی می کنند و الا کسی با سرُ خدا آشنا باشد نمی آید سرکوچه  و بازار اعلام کند که من این و آن هستم.


18.این همه اسراف و تبذیر که در این مملکت هست به هیچ وجه  جایز نیست مسئولان بالای مملکت را دعوت کنی و سفره های رنگارنگ بیندازی که چی ؟ در این کشور نه انتقاد است نق نق مردم هم زیاد است نق نق های مردم خطرناک است انتقاد نباشد برای کشور خطرناک است مردم فکر دارند شعور دارند نباید طوری بشود که در اتوبوس و این ور  و آن ور نق بزنند انتقاد نکردن معاویه را می سازد و نق نق زدن ها علی را می کشد.

nafas - ایران - ارومیه
از زمانیکه در کشور عالمان دین جایشان را به بعضی روشنفکر نماها دادن تفکرات و اعتقادات مردم دچار خدشه شد.راه صحیح این حدیث از ولی عصر(عج)میباشد که در زمان غیبت به عالمان دینی مراجعه کنید تا گمراه نشوید.
اما امروز اسم عالم میاد یکی از اونور داد میزنه گور بابای عالم یکی داد میزنه هر چی میکشیم از این آخونداست.راستش رو بخواین ماها زود اسیر احساسات میشیم .تا یکی یه مشت حرف قشنگ قشنگ که میزنه میگیم ای بابا فلانی عجب آدم کاردرست و با کلاسیه اما پای درس عالمان و استادان اخلاقی مانند ایشان با طرز تفکراتی ناشی از کینه ورزی و تعصبات باطل خودمان را سرتر و( همه)!!اینها را متحجر معرفی میکنیم.بعد جنگ دشمن با جنگ سرد فرهنگی وارد کارزار شد و تا حدودی هم موفق شد اما بایددرد دین داشت تا بفهمیم نعمت وجود عالمان دینی کمتر از وجود استادان فرهیخته دانشگاهی نیست.ضایعه درگذشت عالم ومعلم اخلاق وارسته آقای مجتهدی و همچنین آقای شهیدی رو هم تسلیت میگم.(حداقل ارزششون کمتر از مرحوم شهپرها و مهستی ها نبود که با آنهمه تبلیغ فوت آنها را انعکاس میدیم و افسوس میخوریم اما در مرگ اینها دست به سمت آسمان برده شکر میکنیم)
دوشنبه 24 دی 1386

ali_salimi_tooyserkani - ایران - تویسرکان
حرف هایی که از دل در میاد..... این اوس محمود رو دورادور میشناسم. یه جورایی با همه صنف عمامه فرق داره. خدا حفظش کنه. اینکه تا حالا سرش زیر آب نرفته چون کار سیاسی نمی کنه . کاش بقیه شون هم این طور فکر می کردن. ولی امان از قدرت که بدجوری انسان رو کور می کنه. (انتقاد نکردن معاویه را می سازد و نق نق زدن ها علی را می کشد.) خیلی ... پرمعنیه .. مخم ترکید..
دوشنبه 24 دی 1386

آویه ر - استرالیا - سیدنی
nafas - ایران - ارومیه
دوست گرامی لطفاً انقدر تناقض گویی نکنید. منظور و اشاره مستقیم ایشان دقیقاً به همانهاییست که جنابعالی همیشه از آنها دفاع می کنید.همانهایی
که اسلام و اعتقادات دینی مردم را به گند کشیده اند. بله ایشان سرکردگان نظام را خطاب قرار داده است ولی جالب است که شما همیشه با فرافکنی دوست دارید موضوعات را یک جوری به نفع نظام 180 درجه بچرخانید.
سه‌شنبه 25 دی 1386

chinamroosh - ایران - ایران
حضرت ایت الله ، حرف هایتان اگر سیاسی نباشد ، بو و مزه اسلام سی سال پیش را دارد ، اسلامی که در عین اخلاق مداری در برابر ستمگر نمادی از مبارزه و استقامت است همو اسلامی که جذابیت و کششی لذت بخش و آرامش بر انگیز در تعالیم و مفاهیم آن بود . پیرمرد دوست داشتنی ، اعلام مجرمیت شما بر اطلاق واژه « ما » گذشته از شهادت بر انصاف و عدالت گوینده ،مرثیه ای بر « تز » مشهور « سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ما » است که ساحت مقدس معنویت ، اخلاق ، ایمان و باورهای دینی را آنچنان آلوده و شرمسار ساخته است که بقول « نفس از ارومیه » برای مرگ و عدم هم کسوتان شما دست شکر به آسمان بلند می شود و جشن و سرور در اندرون به پا، اما بگذارید که فاش بگویم که بر این فاش گویی تلخ و دیر شما ملت ایران بهایی بس گزاف پرداخته است چه هیچ قومی را جز یاران شما توان آفرینش و ابداع اینهمه تزویر و ریا در اجتماع نبوده و نیست .
سه‌شنبه 25 دی 1386

nafas - ایران - ارومیه
دوست خوبم آویه ر-بدون شعار زدگی دارم میگم انتقاد چیز بسیار خوب و سازنده ای ست مخصوصا اینکه از زبان یکی جاری وساری شود که ایشان سالها غرق در مباحث دینی بوده اند وبه قول معروف درد دین دارند.من امثال ایشان را نعمت بزرگی برای نظام و ملت میدانم.قرار نیست که یکی نظراتش مخالف نظام ما بود او را مفسد فی الارض بدانیم.نیت من تناقض گویی نیست و دوست ندارم اینجا حرفهای دیپلماتیکی که از زبان سیاستمداران جاری میشود بیان کنم بلکه معتقدم که امثال ایشان چون خون علی در رگ هایشان جاریست بی پرده به دور از هر گونه مصلحت گرایی های بی مورد حرفایشان را می زنند زیرا واقعا احساس خطر میکنند و این جای تقدیر داردچون بدون غرض ورزی صحبت میکنند.مشکل اینجاست که عده ای زیر چتر این اظهار نظرها بدون اینکه از جانب دین حرف بزنند و دلسوز نظام باشند سریع این گونه اظهار نظر افراد دلسوز دینی را بزرگنمایی کرده و کینه خود را به طرز وحشتناکی خالی میکنند.اینجاست که فرق اینگونه افراد با انسانهایی که تنها آرمانشان نه فقط نظام بلکه تعالی اسلام میباشد مشخص میشود.راستی مخاطب ایشان عامه مردم در کنار مسءولین میباشد نه فقط سران حکومتی.
chinamroosh - ایران - ایران-دوست خوبم متن های ادبی بسیار قشنگی می نویسید که بیانگر علاقه بسیار شما به زبان و ادبیات فارسی ایرانی ست.چند جا نظرات شما را در این سایت مطالعه کرده ام.بسیار متین و شیوا بیان شده است به دور از هیچ گونه توهین و افترا به سایر دوستان و هموطنان.اما نوعی تناقض در گفته هاتان به چشم میخورد.جایی خواندم که شما اینطور اظهار نظر کرده بودید که این نظام صد در صد با سیاست های غرب در یک جهت قدم برمیدارد و اگر اینطور نبود با واکنش غرب مواجه میشد که اگر بگویم تا به حال این گونه اظهار نظرها را به این شکل وسیاق نشنیده بودم حرفی به گزاف نگفته ام.اینجا هم شما از روزهای اول این انقلاب به نیکی یاد میکنید که شاید تداعی کننده روزهای اول بعثت محمدی باشد اما در ادامه چنان پیچیده و مبهم حرف زده اید که برداشت های متفاوتی از حرفایتان میشود.اگر عالمان نماد تزویر وریا باشند چه باک که ما نگوییم زایش این تزویر و ریا همان اسلامی است که شما از روزهای خوش سی سال قبل انقلابی که ریشه ای اسلامی داشت و جذابیت و کششی لذت بخش و آرامش بر انگیز در تعالیم و مفاهیم آن برایتان به وجود آورده بود میباشد.آیا عالمان فقط در به وجود آوردن فضای ریاکاری در جامعه مقصر بوده اند؟این سوالی است که دوست دارم شما اینجا بدان واضح تر جواب دهید. امید است که در آینده از نظرات شما بیشتر بهره مند شویم.با تشکر
چهار‌شنبه 26 دی 1386

nafas - ایران - ارومیه
باز با 36 ساعت تاخیر اونهم آخر چرا من متهم ردیف اول میشوم الله اعلم
یه بار هم تو خبر افاضات بوش در مورد تهدید دونستن ایران و توهین یکی از مخاطبین سایت به سپاه که اونهم با یه روز تاخیر گذاشته شد که دیگه خبر از دست اولی افتاده بود.مردی به اینه که وقتی نظرت رو که محترم بود دو جا گذاشتی با رعایت اخلاق این کامنت های منو برا روشن شدن قضیه برای بقیه بر روی سایت بزارین.لابد میخواین بگین من بیانیه صادر میکنم دیگه....
چهار‌شنبه 26 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.