دایی : من به خاطر اینکه آرامش پیدا کنم تسبیح در دست گرفته بودم

دایی : من به خاطر اینکه آرامش پیدا کنم تسبیح در دست گرفته بودم

دایی : من به خاطر اینکه آرامش پیدا کنم تسبیح در دست گرفته بودم

علی دایی سرمربی تیم سایپا در گفتگو با همشهری جوان درباره اخباری مبنی بر اینکه وی معتقد است تیمش طلسم یا جادو شده است گفت: در مدت ضعف تیم، متاسفانه خیلی از مسائل را مطرح کردند در روزنامه‌ها؛ از جادوگر، طلسم، سحر و فلان ... مهم نحوه پرداختن به موضوع است. والا خود من به جادو اعتقاد دارم چون در قرآن هم آمده که‌ «هذا سحر مبین» و متاسفانه بعضی‌ها به این کارها دست می‌زنند و این قبیل کارهای آنها شیطانی است. در این مدت من اعتقادم به خدا را قوی‌تر کردم. خدا را شکر،‌ توانستم از این مسائل که تیم جادو شده است بیرون بیایم. قبل از آن مدام در فکر می‌رفتم که خدایا مگر می‌شود تو نخواهی و کسی جادو بکند؟! اما نزدیک شدن به خدا خیلی به من کمک کرد و من را به خودم آورد. همین نزدیک‌تر شدن به نظرم کارمان را درست کرده و تیم‌مان از این رو به آن رو شد.

وی درباره علت تسبیح به دست گرفتنش در بازی های اخیر گفت: من به خاطر اینکه آرامش پیدا کنم تسبیح در دست گرفته بودم و صلوات می‌فرستادم و به نظر من آدم باید خودش را با اعتقادات قبلی و دینی‌اش تقویت کند نه اینکه برود دنبال کارهای شیطانی. اینجا به من ثابت شد اگر خیلی‌ها هم کارهای شیطانی بکنند، آدم می‌تواند با قوی کردن اعتقادات‌ خودش بر خیلی چیزها فائق بشود. آدم با اعتقادات‌اش می‌تواند هزار تا جادو را هم خنثی بکند و اگر راه مستقیم را برود به خیلی چیزها می‌رسد. سحر و جادو شاید مقطعی جواب بدهد اما همیشگی نیست.

علی دایی درباره صحت و سقم اخبار مربوط به دیدارش با آیت الله العظمی بهجت گفت: یک روز رفتم پیش آیت‌الله بهجت و اصلاً صحبت‌هایی که ایشان با من کرد، یک اعتماد به نفس و یک قوت قلب بزرگی به من داد که وقتی دوباره به تمرینات آمدم، می‌دانستم این بار موفق می‌شوم چون بعضی صحبت‌هایی که کردند سبب شد اعتقادم بیشتر شود. فکر می‌کنم زمانی که آدم به اصل رو بیاورد می‌تواند در همه چیز موفق بشود. این مسائل، من را به خودم آورد. شاید یک خرده از خودم دور شده بودم و این جریان من را برگرداند به همانی که می‌بایست باشم و خدا را شکر می‌کنم .

k.h.s - انگلیس - لندن
خدا کنه هر کی تسبی تو دست می گیره برای ارامش باشه نه قدرت.
دوشنبه 24 دی 1386

vira - ایران - تهران
ای بابا . راست راستی باور کرده جادو شده .
دوشنبه 24 دی 1386

khanande - ایران - ایران
عجب!
دوشنبه 24 دی 1386

amirme - ایران - اهواز
دایی یک اسطوره است نمی توان با این حرف وحدیثها خرابش کرد
سه‌شنبه 25 دی 1386

nazanina - ایران - تهران
آفرین بر علی دایی که نه تنها ورزشکار و مربی موفقی است نشان داد که آدم معتقدی نیز هست خواهش می کنم به علی دایی به عنوان یک اسطوره نگاه کنید و کاری نکنید که مثل همیشه این صفت برازنده یک ایرانی باشد که ما ایرانیان زنده کش مرده پرست هستیم
پنج‌شنبه 27 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.