کدام یک از پنج مرد قاتل مدیر شرکت تجاری است

کدام یک از پنج مرد قاتل مدیر شرکت تجاری است
مردی که در حمایت از باجناقش صاحب یک شرکت را به قتل رسانده بود روز گذشته در جلسه محاکمه قتل را منکر و مدعی شد او ضربه کشنده را به مقتول نزده است.
به گزارش خبرنگار ما در ابتدای جلسه محاکمه این مرد که علی نام دارد، صفر خاکی نماینده دادستان تهران مقابل قضات شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت و گفت؛ در آخرین روزهای سال 85، خبر مجروح شدن مرد جوانی به نام علی که صاحب یک شرکت پخش محصولات پروتئینی بود به ماموران پلیس رودهن گزارش شد. با حضور ماموران در محل و انتقال پیکر زخمی علی به بیمارستان تلاش ها برای نجات وی آغاز شد اما شدت جراحات به حدی بود که پزشکان نتوانستند به او کمک کنند و علی در بیمارستان جان باخت. در ادامه پلیس در تحقیقات خود از خانواده علی متوجه شد وی با مردی به نام مجید اختلاف حساب داشته است و شب حادثه نیز مجید و چهار مرد دیگر به خانه مقتول حمله کرده بودند. نماینده دادستان افزود؛ تحقیقات نشان داد مجید همسری دارد که در تهران زندگی می کند و بعد از قتل علی به خانه او رفته است. با شناسایی خانه این زن پلیس موفق شد مجید و باجناقش را که نام او هم علی است دستگیر کند.

این دو متهم در بازجویی ها اعتراف کردند با همدستی سه مرد دیگر به نام های علی اصغر، داوود و حسین مقابل خانه مقتول رفتند و باجناق مجید او را به قتل رساند. اکنون با توجه به اعتراف متهمان به عنوان نماینده دادستان تهران برای علی به عنوان متهم ردیف اول و چهار همدستش به اتهام معاونت در جرم تقاضای صدور حکم قانونی را دارم. در ادامه اولیای دم مقتول در جایگاه قرار گرفتند و برای متهم ردیف نخست تقاضای صدور حکم قصاص کردند. این بار نوبت به علی متهم ردیف اول رسید. وی اتهام قتل عمد را رد کرد و گفت؛ مجید باجناقم به من گفته بود که از علی طلب دارد و از آنجایی که او ورشکسته شده بود، از من کمک خواست که طلب 20 میلیون تومانی اش را از مقتول بگیریم. روز حادثه ابتدا به خانه مقتول رفتیم و درگیری بین ما به وجود آمد اما غائله تمام شد و ما برگشتیم. بعد از آن من داوود، علی اصغر و حسین را که از دوستانم بودند در جریان قرار دادم و شب که شد به اتفاق دوستانم و مجید دوباره به سراغ علی مقتول پرونده رفتیم. وقتی درگیر شدیم، من فقط دو ضربه به سر مقتول زدم و نمی دانم ضربه مرگبار را چه کسی به او وارد کرده است. اما ضربه به سفیدران مقتول را که باعث مرگ وی شد من نزدم. سپس مجید در جایگاه حاضر و او هم منکر دست داشتن در قتل مقتول شد و گفت؛ قرار نبود کسی کشته شود و ما فقط می خواستیم طلب 20 میلیون تومانی مرا از علی بگیریم. من فرمان قتل را صادر نکردم. آنچه من دیدم این بود که وقتی دعوا شد، یکی از دوستان باجناقم چاقویی را روی داشبورد ماشین علی اصغر قرار داد و علی هم آن را برداشت اما نمی دانم ضربه را چه کسی به مقتول زد. سپس علی اصغر به دفاع از خود پرداخت و گفت؛ قرار نبود ما کسی را بکشیم. من رفته بودم تا درگرفتن پول کمک کنم و نمی دانم چه کسی چاقو را به علی داد. هیچ چاقویی هم در ماشین من گذاشته نشده بود و آنچه در این خصوص گفته شده صحت ندارد. سپس داوود در جایگاه قرار گرفت و گفت؛ من در این قتل هیچ نقشی نداشتم اما آنچه دیدم این بود که علی (متهم ردیف اول) از ما خواست کمکش کنیم طلب باجناقش را بگیرد. وقتی با مقتول درگیر شدیم، علی - متهم- ابتدا به سمت ساق پای مقتول خم شد و چیزی برداشت و دوباره با او گلاویز شد. در ادامه متهم ردیف پنجم هم در جایگاه قرار گرفت و منکر اتهام معاونت در قتل شد. پس از پایان دفاعیات متهمان هیات قضات شعبه 71 وارد شور شدند تا رای پرونده را صادر کنند.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.