پادشاه بحرین خواستار سرمایه‌گذاری تجار کشورهای خلیح فارس در ایران شد

پادشاه بحرین خواستار سرمایه‌گذاری تجار کشورهای خلیح فارس در ایران شد

پادشاه بحرین در آستانه دیدار "جرج بوش" رییس جمهوری آمریکا از منامه پایتخت بحرین از تجار کشورهای خلیج فارس درخواست کرد تا در جمهوری اسلامی ایران سرمایه‌گذاری کنند.

حمد بن عیسی آل خلیفه در نشستی با سردبیران روزنامه‌های بحرین افزود: باتوجه به وجود چنین تمایلی، لازم است تا ایران نیز حمایت‌های بیشتری از این رویکرد به عمل آورد.

وی تاکید کردکه کشورهای منطقه امروز به‌این نتیجه رسیده‌اند که به دلایل مختلف باید موازنه را به جزیره العرب و خلیج فارس به عنوان یک مجموعه باز گردانده و بر حمایت از این منطقه و سرمایه‌گذاری در آن اهتمام بیشتری به خرج دهند.

پادشاه بحرین با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در ایران خاطرنشان کرد:
نقشه منطقه قبل از تغییرات ایجاد شده در منطقه به دو قسمت تقسیم شده بود که‌در یک طرف آن ایران و در طرف دیگر جزیره العرب و خلیج فارس قرار داشت و دنیا آن زمان ایران را ترجیح می‌داد و از نظر اقتصادی و مالی از آن حمایت می کرد.

ملک حمد درباره مسایل مطرح شده در ارتباط با ایران و آمریکا گفت: "من معتقد نیستم هیچ ایرانی عاقلی پیدا شود که خواهان رویارویی باآمریکا باشد و تاکنون نیز نوعی نزدیکی بین ایران و آمریکا وجود داشته و هیچ مشکلی در وجود ارتباطات و کانال‌های ارتباطی بین این دو کشور وجود ندارد".

وی بااذعان به این که ما از ‪ ۳۰‬سال پیش از موضوع جنگ رنج می‌بریم و اکنون زمان آن فرا رسیده که از نعمت صلح بهره مند شویم ، تصریح کرد: "نه ایران جنگ با آمریکا را می‌خواهد و نه آمریکا خواهان جنگ با ایران است و نه بحرین خواهان جنگ در منطقه است".

پادشاه بحرین بااشاره به این که دیدگاه مردم و دولت این کشور درخصوص تحولات منطقه واقع گرایانه است، گفت: امروز اخبار متناقضی منتشر می‌شود و برخی قدرت‌ها نیز می‌خواهند تا همه افراد به خبرها از نقطه نظر آنها توجه کنند، در حالی که ما باید خبرها را از دیدگاه بیطرفانه نگاه کنیم.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.