آمریکا از برخوردهای دیگر با ایران خبر داد

آمریکا از برخوردهای دیگر با ایران خبر داد

یک مقام نیروی دریایی آمریکا گفته است قایق های تندرو ایران پیش تر نیز در دو نوبت که افشا نشد به ناوهای جنگی آمریکا در تنگه هرمز نزدیک شدند.
منابع نظامی ایران حادثه تنگه هرمز را امری "عادی" دانسته اند

مقام یاد شده که خواست نامش فاش نشود افزود ناو یو اس اس ویندبی آیلند در یکی از این برخوردها که در ۱۹ دسامبر گذشته رخ داد، مجبور به شلیک گلوله های هشدار دهنده شد.

به گفته او مورد سوم که در ۶ ژانویه رخ داد از همه جدی تر بود و موجب اعتراض آمریکا شد.

ایران نوار ویدئویی مورد اخیر را که آمریکا منتشر کرده جعلی خوانده است.

"تهدید رادیویی"

مقام آمریکایی یاد شده گفت ناو یو اس اس ویندبی آیلند در واکنش به قایق ایرانی که در ۱۹ دسامبر بسرعت به این کشتی نزدیک می شد، مجبور شد دست به اقدامی بزند.

وی در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: "یک قایق کوچک (ایرانی) بسمت ویندبی آیلند می آمد و پس از شلیک آتش هشدار دهنده توقف کرد."

در مورد دوم که سه روز بعد یعنی در ۲۲ دسامبر رخ داد، ناو یو اس اس کار که دارای موشک های هدایت شونده است با سه قایق ایرانی مواجه شد.

او افزود این ناو آمریکایی با به صدا درآوردن سوت هشدار دهنده، قایق های ایرانی را وادار به تغییر مسیر خود کرد.

اظهارات مقام یاد شده در حالی مطرح می شود که واشنگتن برای ماجرای ۶ ژانویه رسما به تهران اعتراض کرده است.

ویدئوی جدید

مقام های پنتاگون گفته اند پنج قایق ایرانی به فاصله ۲۰۰ متری کشتی های آمریکایی نزدیک شدند.

ارتش آمریکا می گوید نوار ویدئویی و صوتی که منتشر کرده است این اتهام را که قایق های ایران به مواجهه کشتی های آمریکایی رفته و طی تماس رادیویی آنها را تهدید به حمله کردند ثابت می کند.

اما مقام های ارشد نیروی دریایی آمریکا به بی بی سی گفته اند که تهدید به منفجر کردن ناوهای آمریکایی ممکن است از طرف قایق های ایرانی نبوده باشد.

ایران اتهام های آمریکا را رد کرده و به نوبه خود نوار ویدئویی این حادثه را منتشر کرده است.

مقام های آمریکایی روز جمعه نسخه کامل این حادثه را منتشر کردند.

وینست داود خبرنگار بی بی سی در واشنگتن می گوید تصاویر این نسخه کاملتر که ۳۰ دقیقه بطول می انجامد واضح نیستند و مطلب جدیدتری در مقایسه با نسخه پیشین که ۵ دقیقه بود ندارند.

این مواجهه موجب تشدید تنش های موجود بین ایران و آمریکا شده است.

zeinabe - ایران - قم
حالا که این ناوهای غولپیکر با اون هیاکلشون اینقدر از یه قایق فکستنی موتوری ایرانی ها می ترسن موافق باشید چند نفر بسیج بشیم بریم با یه قایق یه مدت حالشون رو بگیریم تازه معروفم می شیم. آدم اینجور موقع ها واقعا یاده اون آیه قرآن می افته که خدای عزیزمی فرمایند:((نشانه و آیتی از لطف خدا با شما مومنان این است که چون دو گروه(مومن و کافر)با یکدیگر رو برو شوند گروه مومن را که در راه خدا جهاد می کنند گروه کافر دوبرابر خود به چشم نگرند و خداوند توانایی و یاری دهد به هر که خواهد والبته به این آیات الهی اهل بصیرت اعتبار جویند.))آیه13 آل عمران
شنبه 22 دی 1386

akbarjeni_shikar - المان - ‌برلین
با تمامی این اوصاف این حق مسلم نیروهای ایرانیست که تردد ناوهای امریکائی کاملا هوشیارانه عمل کنند و حتی اگر به انها اخطار جهت معرفی و مقصد داده شود امریکایها ملزم به جوابگویی هستند. لازم به ذکر است که امریکا و ایران رابطه دوستی باهم ندارند.ایران دائما از طرف امریکایها در تهدید حمله است
شنبه 22 دی 1386

bozorg - ایران - تهران
همه جهان میدانند که امریکانظامی میلیتاریستی است وجلوه گاه دموکراسی وحقوق بشر در این کشور ابزاری برای مقاصد جهانخواری. حال یک چنین نظام میلیتاریستی که بقول دکتر رزاقی در کتاب " الگوئی برای توسعه اقتصادی ایران": اززمان جنگ جهانی دوم به بعد بیش از ۲۰۰ بار از نیروی نظامی استفاده کرده حدود ۲۰ هزار مورد عملیات مخفیانه صورت داده دولت های بیشماری را سرنگون وصدها هزار نفر را در جهان کشته است و بطور متوسط هر ۱۰ سال یکبار یک بحران نظامی عمده در جهان بوجود اورده " چرا:
فکر میکند که نیروهای نظامی دیگر کشورها در مواجهه با موارد حساس نباید وظایف خود را بعنوان یک نظامی که میتواند موجبات دادگاهی وتیر باران شدن اورا فراهم اورد انجام دهد : یا دروغ میگوید یا نهایت درجه وقیح شده است ! البته تصور من بروجود هردو ی انست زیرا قداره بند جهانی در استانه سفر به اسرائیل که بی شک در جهت جلب سرمایه داری یهود برای مقاصد انتخاباتی است به دلیلی برای عربده کشی بسوی ملت ایران نیاز داشت وچون بزحمت قادر به پیداکردن انست به برپائی شر متوسل شده است! باقر عزیزی

یکشنبه 23 دی 1386

nafas - ایران - ارومیه
bozorg - ایران - تهران-دوست عزیزم بابک گل گفتی
مدرنیته ای که اینا از اون دم میزنن تو دو جنگ جهانی بیشتر از 100 میلیون کشته دست بشریت گذاشت.اگر جنبه معنوی امام رو کنار بزاریم ایشان بسیار انسان با سیاست و دور اندیش و زمان آگاهی بودند.شاید عده ای فکر کنند که امام برای تحریک عده ای جوان برای حضور در جبهه از جهاد و...حرف میزد و بیخودی آمریکا را شیطان بزرگ میخواند.ایشان بیشتر از 20 سال پیش فریاد میزد که آمریکا استکبار و استعمار نوین است.دوستی و پشتیبانی آمریکا با هیچ کشوری از سر خیرخواهی نیست حتی اسراءیل که متحد استراتژیک ایالات متحده محسوب میشود.
اینا به خوبی میدونن که تو هزاره سوم کدام کشور برای آنها تهدید ایدءولوژیک محسوب میشه.آمریکا نه از تهدید اقتصادی چین می ترسه و نه از تهدید تسلیحاتی روسیه بلکه اونی که آمریکا از آن هراس داره جهان شمول شدن تفکر اسلام انقلابی با آرمان های والای انسانی و دینی که نشات گرفته از سیره محمدی است میباشد و این یعنی تهدید تمام بلند پروازی های آمریکا برای آقایی جهان وتشکیل امپراطوری نوین در دنیاست.
یکشنبه 23 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.