علی لاریجانی داوطلب نمایندگی مجلس شد

علی لاریجانی داوطلب نمایندگی مجلس شد

علی لاریجانی، مذاکره کننده پیشین هسته ای ایران داوطلب نامزدی نمایندگی مجلس شورای اسلامی شد.
لاریجانی می گوید به درخواست مراجع و علمای قم حاضر به ورود به رقابتهای انتخاباتی شده است

آقای لاریجانی در واپسین روز ثبت ‌نام، داوطلبی خود را اعلام کرده و این در حالی است که تا چند روز پیش، تأکید می کرد که قصد ورود به رقابتهای انتخاباتی را ندارد.

وی هنگام ثبت نام به خبرنگاران گفته: "علت نام ‌نویسی من در حقیقت این است که چند هفته‌ اخیر برخی مراجع عالیقدر و نیز جامعه مدرسین حوزه‌ علمیه‌ قم و برخی بزرگان همچون آیت‌ الله مهدوی کنی و آیت ‌الله یزدی با من درباره نمایندگی مجلس صحبت کردند و نظرشان این بود که برای این امر خودم را آماده کنم، بنابراین شرایط برای من به گونه ‌ای دیگر شد، چون شأن آنها برای من از سیاسیون متفاوت است، از این رو امتثال امر و احساس کردم نوعی وظیفه‌ دینی و ملی است".

آقای لاریجانی گفته برخی مراجع تقلید و جامعه مدرسین [حوزه علمیه قم] از او خواسته ‌اند از قم داوطلب نمایندگی شود و برخی "آقایان" نیز برای تهران این درخواست را مطرح کرده ‌اند اما وی هنوز فرصتی برای "به وحدت رسیدن" در مورد این موضوع نداشته و قرار است تصمیم او در روزهای آینده مشخص شود.

علی لاریجانی حدود سه ماه پیش به دنبال اختلاف با محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران از دبیری شورای عالی امنیت ملی و مسئولیت مذاکرات هسته ای ایران استعفا داد اما پس از آن همچنان در صحنه سیاست خارجی ایران فعال ماند.

از جمله فعالیتهای او در صحنه سیاست خارجی، سفر وی به مصر است که هنوز با ایران رابطه رسمی سیاسی برقرار نکرده و آقای لاریجانی از بلندپایه ترین مقامات ایرانی به شمار می رود که در طول عمر جمهوری اسلامی به مصر سفر کرده است.

وی که سابقه ریاست صداوسیما و وزارت ارشاد را دارد از شخصیتهای سیاسی نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی به شمار می رود.

علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری دو سال پیش ایران، رقیب محمود احمدی نژاد بود و انتظار می رود ورود او به مجلس، جناح بندی میان هواداران و منتقدان دولت محمود احمدی نژاد را در میان قانونگذاران چشمگیرتر کند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.