تهدید به خودکشی مهاجران ایرانی و عراقی در قبرس

تهدید به خودکشی مهاجران ایرانی و عراقی در قبرس

یک ایرانی و هفت عراقی تهدید کردند در اعتراض به عدم موافقت با درخواست آنها مبنی بر صدور پاسپورت انگلیس یا دادن پناهندگی، خود را از بالای برج آتشبانی 14 متری پایگاه نظامیان انگلیسی در قبرس به پایین پرت خواهند کرد.

 "نیک اولورت" سخنگوی نیروهای انگلیسی در قبرس در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه با اعلام این خبر اظهار داشت: این افراد تلاش می کنند با تهدید به خودکشی از ما باج بگیرند. این کار کاملا نسنجیده و غیرمسئولانه است. 

این هشت تن به مدت 7 سال به طور غیرقانونی در مناطق تحت فرمانروایی پایگاه نظامیان انگلیس در قبرس زندگی می کنند.

یک تیم ویژه مهاجرت انگلیس سال گذشته برای بررسی وضعیت این افراد به قبرس سفر کرده بود، اما این افراد اکنون با حکم اخراج به دلیل ورود غیرقانونی به این پایگاه ها از طریق شمال جزیره مدیترانه ای تحت کنترل ترکیه مواجه شده اند. 

به گفته نظامیان انگلیسی، دولت قبرس موافقت کرده است که بررسی درخواست این افراد مبنی بر پناهندگی در این کشور را در اولویت های کاری خود قرار دهد. اما آنها تاکنون چنین پیشنهادی را رد کرده اند.

"کید شاکر" نماینده معترضین اظهار داشت: در طول این سال ها این افراد از ترس اخراج شدن از این کشور مجبور به انجام مشاغل طاقت فرسایی بوده اند. در حال حاضر حقوق  این افراد نادیده گرفته شده و مقامات قصد دارند آنها را به عراق بازگردانند.

در همین حال، یکی از گروه های محلی حمایت کننده از مهاجران قبرس ضمن انتقاد از عملکرد نظامیان انگلیسی اعلام کرد: انگلیسی ها قصد دارند با انداختن مسئولیت خود به گردن دولت قبرس، مشکل به وجود آمده را حل کنند.

از آنجاکه معترضین آب و غذا همراه خود دارند، به نظر می رسد مقامات نظامی انگلیس با مقاومت طولانی مدتی از سوی آنها مواجه شوند. همچنین از نظامیان خواسته نشده تا با زور این هشت تن را از بالای برج به پایین آورند.    

akbarjeni_shikar - المان - ‌برلین
امیدوارم یک روز مقامات دولت ایران یه چند نفرو برائ تهیه گزارش از اردوگاهای پناهندگان در اروپا بفرستن و این گزارش ر و تو ایران پخش کنن تا جوونهای ایرونی بدونن اینجا چی در انتظارشونه
جمعه 21 دی 1386

iranppp - آآلمان - دوسلدورف
کسی که تقاضای پناهندگی می خواد بکنه بمیره بهتر و سنگینتره.البته ایرانی.اصلا پناهندگی یک ایرانی یعنی چی؟
جمعه 21 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.