رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایران انتخاب شد

رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایران انتخاب شد

علی کفاشیان به عنوان رئیس و سه نفر دیگر به عنوان نواب رئیس فدراسیون فوتبال از جمله مسئول فوتبال بانوان ایران انتخاب شده اند.
علی کفاشیان بدون رقیب انتخاباتی به عنوان سی و سومین رئیس فدراسیون فوتبال ایران انتخاب شد

روز چهارشنبه، 9 ژانویه (19 دی) مجمع عمومی فدراسیون فوتبال ایران برای انتخاب رئیس اعضای هیات رئیسه از جمله سه نایب رئیس این فدراسیون تشکیل جلسه داد و آقای کفاشیان، که تنها نامزد احراز سمت ریاست فدراسیون بود، با رای حاضران به این سمت دست یافت.

شاهرخ شهنازی، دیگر نامزد تصدی این سمت، قبل از رای گیری انصراف خود را از رقابت در این انتخابات اعلام داشته بود.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - پس از انتخاب علی کفاشیان، آقای شهنازی گفت که رئیس جدید فدراسیون را فردی شایسته برای این مسئولیت می داند و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

آقای کفاشیان سی و سومین رئیس فدراسیون فوتبال ایران است؛ نخستین رئیس فدراسیون فوتبال ایران دکتر علی کنی بود که در سال 1946 میلادی ( 1325) به این سمت دست یافت.

در جلسه روز چهارشنبه مجمع عمومی، برای انتخاب سه نایب رئیس فدراسیون نیز به طور جداگانه رای گیری به عمل آمد.

در نتیجه، مهدی تاج، تنها نامزد احراز سمت نایب رئیس اول فدراسیون به این سمت برگزیده شد و عزیزالله محمدی با کسب 35 رای در برابر علی اکبر ابرقویی نژاد (19 رای) و محمد حسین انصاری فرد (11 رای) نایب رئیس دوم فدراسیون شد.

در رای گیری برای انتخاب نایب رئیس سوم و رئیس فوتبال بانوان ایران، فریده شجاعی با کسب 51رای بر خدیجه سپنجی، دیگر نامزد احراز این سمت، پیروز شد.

انتخاب پس از تعویق

قرار بود انتخابات فدراسیون فوتبال ایران پیش از این برگزار شود اما به دلایل مختلف از جمله ناکافی بودن تعداد نامزدهای واجد صلاحیت، این انتخابات مختلف به تعویق افتاده بود.

از زمان کناره گیری محمد دادکان فدراسیون فوتبال ایران رئیس منتخب نداشته است


از زمان استعفای محمد دادکان، رئیس سابق فدراسیون فوتبال در نوامبر 2006 (آبان 1385)، این فدراسیون رئیس منتخب نداشته و اداره آن بر عهده کمیته انتقالی و یک سرپرست موقت بوده است.

آقای دادکان پنج ماه قبل از استعفا از سمت خود با حکم محمد علی آبادی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی ایران، در ارتباط با شکست تیم ملی ایران از آنگولا از این سمت برکنار شده بود.

برکناری آقای دادکان اعتراض فدراسیون بین المللی فوتبال - فیفا - را در پی آورد که مداخله دولت در امور فدراسیون های ملی را غیرقانونی اعلام داشت.

فیفا با تاکید براینکه آقای دادکان را همچنان رئیس قانونی فدراسیون می شناسد، به ایران تا ماه نوامبر سال 2006 مهلت داد تا این مساله را حل و فصل کند.

فیفا هشدار داده بود که در صورتی که وضعیت اداره فدراسیون فوتبال ایران معلوم نشود، ممکن است عضویت این کشور را به حالت تعلیق در آورد و در نتیجه، تیم ملی ایران قادر به شرکت در مسابقات بین المللی نباشد.

در حالیکه اختلافات موجود در مدیریت فوتبال ایران تیم ملی این کشور را با خطر تحریم فیفا در آستانه برگزاری رقابت های مقدماتی فوتبال آسیا قرار داده بود، سرانجام آقای دادکان قبل از انقضای ضرب الاجل فیفا داوطلبانه از ریاست فدراسیون استعفا داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، جلسه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال در محل آکادمی ملی المپیک و با حضور نمایندگان فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا تشکیل شد اما محمد علی آبادی، رئیس سازمان تربیت بدنی ایران و عضو مجمع، به دلیل مشغله کاری در آن شرکت نداشت.

آقای کفاشیان دارای سابقه مدیریت ورزشی از جمله ریاست چند فدراسیون ورزشی و معاونت سازمان تربیت بدنی ایران است و از سال 2004 (1383) سمت دبیر کمیته ملی المپیک ایران را برعهده داشته است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.