احتمال قطع گاز در تهران

احتمال قطع گاز در تهران

در حالی که بارش شدید برف و باران، پایتخت ایران را در تعطیلی کم سابقه ای فروبرده، به شهروندان تهرانی هشدار داده شده که اگر در مصرف گاز صرفه جویی نکنند، با قطع گاز مواجه خواهند شد.
سازمان هواشناسی ایران پیش بینی کرده که دمای هوای این کشور همچنان رو به ناپایداری و سردتر شدن دارد

این در حالی است که سازمان هواشناسی ایران پیش بینی کرده که دمای هوای این کشور همچنان رو به ناپایداری و سردتر شدن دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران هشدارداده که در ساعات آینده احتمال دارد در برخی مناطق تهران فشار گاز کاهش پیدا کند و حتی به طور کامل قطع شود.

بنابر آمار شرکت گاز تهران، شمار مشترکان گاز در استان تهران یک میلیون و نهصد هزار و در شهر تهران، یک میلیون است و سردی هوا باعث افزایش مصرف گاز شده تا آنجا که مصرف گاز طبیعی در شهر تهران طی روز گذشته (دوشنبه) به 67 میلیون متر مکعب رسیده است.

هفته گذشته، افزایش مصرف گاز در مناطق شمالی و غربی ایران که با سردی کم سابقه هوا مواجه شده اند و همزمانی آن با قطع واردات گاز از ترکمنستان باعث افت فشار و قطعی گاز در شماری از شهرهای ایران و بروز مشکلات فراوان در زندگی روزمره مردم ایران شد.

قطعی گاز هفته گذشته در ایران تنها شهرستانها را در برگرفت و جریان گاز در تهران برقرار بود اما آن گونه که مدیر شرکت گاز تهران هشدار داده، احتمال بروز این مشکل به تهران نیز سرایت کرده است.

در استان آذربایجان غربی که با سرمای شدید و یخبندان مواجه شده، جریان گاز در شهرهای مهاباد، پیرانشهر و سردشت قطع شده و و به دنبال آن بسیاری از نانواییها که از گاز برای سوخت تنور خود استفاده می کنند تعطیل شده اند.

دمای هوا در این شهرستانهای بین چهارده ‬تا بیست ‬درجه سانتیگراد زیر صفر گزارش شده است.

شرکت گاز آذربایجان غربی هشدار داده که در صورت عدم صرفه جویی، سایر شهرستانهای این استان نیز دچار افت فشار و قطعی جریان گاز خواهند شد.

در استان مازنداران نیز برخی شهرستانها با قطعی و افت فشار گاز و تعطیلی نانواییها مواجه شده اند و مسئولان از مردم خواسته اند در مصرف گاز صرفه جویی کنند

mah1 - ایران - تهران
ای بابا مگه حسنی نگفت هی غسله جمعه نگیرین گوش نکردین بیا!
سه‌شنبه 18 دی 1386

آویه ر - استرالیا - سیدنی
گاز آذر بایجان غربی قطع شد. چرا فقط در شهرهای کرد نشین؟!
چهار‌شنبه 19 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.