کراستی دیمونز، تور موتورسواران پرشی درلندن - عکس.

کراستی دیمونز، تور موتورسواران پرشی درلندن

هدف از برگزاری تورهای موتورسواریکراستی دیمونز که در آن برد و باخت معنی ندارد، این است که موتورسواران با حرکات نمایشی و پریدن از ارتفاع بلند تماشاچی ها را به هیجان آورند. موتورسواران این تور که به همه جای دنیا سفر می کنند، این بار به سالن ویمبلی در لندن آمدند.
اولین کلیپ ویدیویی کراستی دیمونز در سال 1994 میلادی در آمریکا توسط یک کارگردان سینما به منظورعوض کردن چهره ورزش موتورسواری به بازار آمد و از آنجا بود که این سبک ماجراجویانه موتورسواری نمایشی زاده شد. برنامه لندن با رقص و آتش بازی شروع شد.
برگزاری این تورها در هر مکانی امکان پذیر است و موتورسواران حرفه‌ای چه در پیست‌های خاکی و کوه و تپه و چه در پیست‌های دست‌ساز چوبی قادر به انجام حرکاتشان هستند.
چون مسئله برد و باخت در این رقابت‌ها مطرح نیست، رقابت عملاً بر سر این است که کدام موتورسوار قادر است تماشاچیان را بیشتر به هیجان آورد. موفق‌ترین موتورسواران به نام کشورشان افتخار می کنند و این که نسبت به بقیه بهتر بودند
هر موتورسواری که حرکتی جدید ابداع کند، می تواند آن را نامگذاری یا به نام خود ثبت کند. حرکات این ورزش ابتدا خیلی ساده بود اما به مرور حرکات پرشی آن بسیار بسیار پیچیده شده و ابداً به آن راحتی که در فیلم و عکس دیده می شود نیست!
موتورسواران همیشه هم به راحتی موتور را سالم به زمین بر نمی گردانند. کافی است موتور کمی بلغزد، ترمزی اشتباه گرفته شود یا حتی مسیر حرکت باد قدری تغییر کند تا آنها به شدت زمین بخورند. این حوادث گاه با شکستن دست و پا یا حتی دنده یا یکی از اجزای صورت همراه است.
بسیاری از موتورسواران که از پریدن با موتورهای معمولی خسته شده اند رو به موتورهای چهارچرخ، موتورهای کوچک و حتی اسنوموبیل آورده اند که اجرای این حرکات با آنها یه خاطر سنگین تر و یا سبک تر بودن موتور کمی سخت تر است.
در همین زمینه چندی پیش یکی از موتورسواران این گروه، رابی مدیسون موتورسوار استرالیایی توانست با پرش 98 متری، رکوردی تازه در پرش با موتور به ثبت رساند.
اجرای شوهای زنده و تورهای کراستی دیمونز از سال 2003 از آمریکا شروع به استرالیا، نیوزلند و حتی هند رسید. ارزش بلیت‌هایی که در دور اول این تور فروخته شد 100 میلیون دلار بود که به عنوان یکی از پرفروشترین و موفق‌ترین تورهای زمان خود از آن یاد می‌شود.
مسابقات دیگری نیز در زمینه موتورسواری نمایشی برگزار می شود که حامی مالی و برگزار کننده آن شرکت نوشابه های انرژی‌زای ردبول است و در آن داوران به حرکات نمایشی موتورسوار امتیاز می‌دهند و به صورت قهرمانی برگزار می شود.
برنامه تور لندن حدود سه ساعت طول کشید که بین قسمت‌های مختلف آن دختران با لباس‌های مخصوص به رقص و دادن هدیه‌های مجانی به تماشاچی‌ها می پرداختند.
تماشاچی‌های خوش شانسی هم بودند که از جانب برگزارکنندگان این برنامه انتخاب می شدند و مسابقه رقص کوچکی بین آنها انجام می شد که به قید قرعه به بهترین رقص همزمان با دخترهای این برنامه یک موتور پرشی 100 سی سی اهدا می شد.
این نمایش موتورسواری در محوطه بسته انجام شد، با این حال ارتفاع پرش موتورسواران به بیش از 15 متر می رسید.
زیباترین و سخت ترین قسمت این نمایش، حرکات همزمان موتورسواران بود که با فاصله‌ای اندک از روی تخته پرش می پریدند و نوعی حرکت را با هم انجام می دادند.
این تور برای اولین بار رانندگانی حرفه‌ای از جمله جیمی بلیز، بلیک ویلیامز و جان گاتر را در لندن گرد هم آورده بود. برگزارکنندگان این نمایش با توجه به پیش فروش خوب بلیت‌ها و استقبال مردم اجرای آن را یک روز تمدید کردند. تور بریتانیا در مجموع شش برنامه در نقاط مختلف این کشور برگزار می کند.

samana2005 - کانادا - ه
جالب بود مرسی
سه‌شنبه 18 دی 1386

pesar e khashmgin - سوءد - گوتنبرگ
خوش به حال پسر عکس دوازدهم!!!
سه‌شنبه 18 دی 1386

Amin Rad - ایران - تهران
اگه یک دختر خوشگل مثل اینها پشت موتور من هم بنشینه من هم 500 متر میپرم
چهار‌شنبه 19 دی 1386

پیرمرد - ایران - یزد
سلام بر هم وطنان
ای کاش این دختران دست از سر این ورزشکاران محترم وچشم وگوش بسته برمی داشتند
چهار‌شنبه 19 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.