فیلم درگیری پنجشنبه در زاهدان

روز پنجشنبه13 دی ماه 86 یکی از گشتیهای نیروی انتظامی در میدان کوثر زاهدان به طرف تعدادی از نوجوانان که گالنهای آب به همراه داشتند تیراندازی کردند. سه نوجوان بر اثر این حمله زخمی شدند که حال یکی از آنها وخیم گزارش شده است. بر اثر این حمله و اجتماعِ بعدی مردم در اعتراض به آن درگیری میان مردم با نیروهای انتظامی شدت یافت و مردم با آتش زدن لاستیکهای خودروها، به طرف ماموران سنگ پرتاب کردند. ماموران انتظامی تعدادی از مردم تظاهرکننده را بازداشت کرده اند. متن خبر از voanews مدت فیلم 4 دقیقه

babaktoronto - کانادا - تورنتو
این یعنی اخر خط رژیم
سه‌شنبه 18 دی 1386

aminhor - سوئد - سوئد
من به اون صداهای تیر اندازی که با خنده و فرار بازی گونه مردم همراه بود زیاد اطمینان نکردم.متاسفانه در طول 70 سال گذشته دولت های
مرکزی در اون منطقه مشکل داشته اند و این مربوط به بعد از انقلاب نیست.
سه‌شنبه 18 دی 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
این ملاها هر روز دارن مردم را میکشند.در زندانها و در درگیریها.تازه انتظار دارن مردم باز هم در انتخابات شرکت کنند.اخه ای از خدا بیخبرها از این مردم چی میخواید.دارو ندار کشور را که خوردید و بردید در کشورهای دیگر تو حسابهای شخصی خودتون .برید .....ملت اگر قیام کنه دیگه نمیتونین جولوشونو بگیرین و بعد بگین من اخوند خوب بودم و یا اون یکی بگه حزب الهی نبودم. ملت ایران در سراسر جهان همه چیزرو در حافظه های خودشون ضبط کردن.تمام ملت ایران را هم که نمیتوانیدبکشید البته مردم هم این جنایات را بی جواب نخواهند گذاشت حال در هرلباسی چه روحانی چه شخصی و چه نظامی .
سه‌شنبه 18 دی 1386

mah1 - ایران - تهران
طفلکها ... چرا بچه های مردم رو اینطور به خاک و خون میکشن.امین گیرم حرفه شما درست ولی اینکه تو روزه روشن به بچه هایه مردم شلیک کنن اخره بیرحمیو ظلمه اگه مشکل بوده دلیل بر درست بودن این قضیه نیست.
سه‌شنبه 18 دی 1386

asal moghadam - سوئد - استکهلم
واقعا اینا چی از جون مردم می خوان. چند وقت پیش بود که توی متروی کرج یکی ازاین سپاهیا بدلیل اینکه به یه پسره شلیک کرد و کشتش آخرم معلوم نشد که یارو رو چیکار کردن حتما مثل همیشه یادشون رفت این تیراندازیها هم یادشون میره ملت ما زود همه چی رو فراموش می کنند.
سه‌شنبه 18 دی 1386

NargessM - استرالیا - سیدنی
در اینکه هر حکومتی برای سرکوب کردن مخالفان خود ممکن است به زور متوسل شود شکی نیست. اگر کمی دقت کنید و قبل از احساساتی شدن کمی به عقل رجوع کنید متوجه میشوید این فیلم مشکل از دو صحنه در دو زمان مختلف است. یکی صحنه یک جوان زخمی که ربطی به تظاهرات نداشته و دیگری یک صحنه ازدحام که شاید بر اثز یک آتش سوزی بوده. در این صحنه مردم بعضی با شتاب به طرف مکانی که از آن دود بلند مشود میروند و بعضی از مردم هم بی خیال به قدم زدن معمول ادامه میدهند! صدا گذاری این فیلم هم مربوط به صحنه دیگری میباشد. مخالفت با دستگاه و حکومتی اگر به تزویر و صحنه سازی همراه باشد به خودی خود ظلم محسوب میشود. و ظلم را هم با ظلم نمیشود بر انداخت. گاهی برای این خلق ساده لوح و زود باور دلم میسوزد.
چهار‌شنبه 19 دی 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
نرگس م-استرالیا-سیدنی هر حکومتی منظورت حکومت ظالمان است مگه نه.دوم اینکه مردم عقل و دقت کافی دارند شما بیشتر چشم و گوش خود را باز کنید.سوم اینکه یک تماس با ان منطقه بگیرید اگر واقعا نمیدانید که تو کشور چه میگذرد!!چهارم اینکه میلیونها نفر ایران را برای نارضایتی ترک کردند و هر روز کشت و کشتار و ظلم ووووفکر نمیکنم نیاز به تزویر و صحنه سازی باشد کار های زشت و جنایات ایشان بر ای مردم دنیا هویداست.انوقت امثال سرکار میفرمائیند تزویر و صحنه سازیست !!!!شرم بر تو و امثال تو که اینهمه شاهدان عینی را هم کتمان میکنید.
چهار‌شنبه 19 دی 1386

melodi - انگلستان - نیوکاسل
این اولین باری نیست که حکومت ظلم و جور اخوندی مردم بی پناه زاهدان را به گلوله می بنده.مرگ بر مدافعان این رژیم ظالم
چهار‌شنبه 19 دی 1386

aminhor - سوئد - سوئد
parviz1 - انگلستان - کترینگ: شرم بر تو و امثال تو که اینهمه شاهدان عینی را هم کتمان میکنید. تا زمانی که خودمان را صلاح نکرده ایم و ظرفیت تحمل هم را نداریم پس به دنبال چه هستیم؟
جمعه 21 دی 1386

حسن کچل - ایران - زاهدان
از این اتفاقها تو این شهر زیاد می افتد و این برای اولین باری است که خبر ش پخش میشه و اولین باریست که نفرمودند اینها مواد ووو یا اشرار نبودند خدا را شکر که وصله ها تمام شد لا اقل در این 1 مورد
جمعه 21 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.