درگیری دو دانش آموز و معلمی که چاقو خورد

درگیری دو دانش آموز و معلمی که چاقو خورد

معلم کرجی،باوجودی که یکی از دانش آموزانش با چاقو دست او را زخمی کرده بود،بابخشش این فرد،مانع انتقال او به کانون اصلاح وتربیت شد.

رییس شعبه ویژه اطفال شورای حل اختلاف کرج روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت:چندروز پیش هنگامی که دو دانش آموز درمحل مدرسه بایکدیگر درگیر می شوند این آقای معلم مبادرت به جداکردن این دو می‌کند.

"حمیده سلجوقی"افزود:طبق گزارش این حادثه،یکی از دانش آموزان بعداز وساطت آقای معلم و درحالی که او به طرف دفتر مدرسه می‌رفت،ناگهان با چاقو به معلم حمله کرده و دست او را زخمی می‌کند.

وی گفت:درپی وقوع این حادثه،این دانش آموز ‪ ۱۳‬ساله خاطی به شعبه ویژه اطفال شورای حل اختلاف کرج آورده شد که طبق قانون باید به کانون اصلاح و تربیت منتقل می‌شد.

این مسوول قضایی تصریح کرد:باوجود رفتار نادرست این دانش آموز،آقای معلم ضمن بخشش او با اصرار از دست اندرکاران شعبه ویژه اطفال شورای حل اختلاف خواست به هرنحو ممکن مانع انتقال این دانش آموز به کانون اصلاح و تربیت شوند.

سلجوقی ضمن قدردانی ازنوع برخورد این معلم اظهارداشت:ما معتقدیم که درس فقط درکلاسها به دانش آموزان داده نمی‌شود،بلکه این معلم فرهیخته با رفتارخود درس بزرگتری ازگذشت وعبرت از کارهای خطا به این دانش آموزآموخت.

رییس شعبه ویژه اطفال شورای حل اختلاف کرج گفت:باوجوداین،دانش آموز خاطی برای درمان احتمالی و حضور سالم تر در اجتماع،به واحد مشاوره و روانشناسی این شعبه معرفی شد

(1) سعید - ایران - تهران
کاش این نظام و دولتمردان آن و سایرین قدر معلمان این آب و خاک را میدانستند که علیرغم فشارهای اقتصادی و با وجود تبعیضی که بین کارمندان دولت و معلمان گذاشته می شود باز هم منش و مردانگی خود را از دست نمی دهند. من هم به نوبه ی خودم به این معلم و همکار عزیزم بابت این حرکت ارزشمندش تبریک می گویم.
سه‌شنبه 18 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.